Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Ha nekem, akkor miért csinálják ezt a szüleim?

Figyelt kérdés

20/L. Anyukám egy hete bármilyen kérdés nélkül bejelentette, hogy családi összejövetelre megyünk, és mennem KELL. Tegnapig elhúzódott az ügy, ahol még mindig követelőztek, úgyhogy végül kimondtam a véleményem. Elmondtam nekik, hogy amikor legutoljára voltunk ott, akkor sem beszélt velem senki, pedig többször is próbáltam kapcsolatot teremteni. Azt gondolom, ha én megyek valakihez vendégségbe, azért legalább arra vegye a fáradtságot, hogy ne mindig nekem kelljen kezdeményezni. Ehelyett a velem egyidős unokatesóm, aki egyébként pasi, és alig ismerem, gúnyosan csak annyit kérdezgetett egész este, hogy kérek-e sört. Aztán le is koptatott. Nem akarok nagyszájúnak tűnni, de nem vagyok éppen csúnya csaj, és én ehhez nem vagyok hozzászokva. És nem fogom eltűrni ezt egy pasitól még a szüleim kedvéért sem. Szóval jól összevesztem velük, mert nemet mertem mondani. Szerintetek igazam van? Ha valakit elhívunk valahova, akkor azt nem kérni kellene parancsolgatás helyett? És ha elmondom, hogy én ott nem fogom jól érezni magam, akkor nem kellene azt nekik figyelembe venni? Vagy családfa mindenek felett? Hozzáteszem, hogy elgondolkodtam azon, hogy teszek a szüleimnek egy szívességet és elmegyek velük, aminek egyébként semmi értelmét nem láttam volna, de végül arra az álláspontra jutottam, hogy ha a bruttó 300 ezres fizetésükből havonta nem jut 20-30 ezer a lányuk albérletére, mert fizetni kell a kocsi részleteit, stb., akkor a kötelezettségeimen túl semmilyen szívességgel nem tartozom nekik.

Légyszi írjátok le a véleményeteket! Egyébként semmiben nem fog befolyásolni, mert elég határozott vagyok, csak úgy érdekel. :)


2009. dec. 12. 10:20
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/79 anonim ***** válasza:
86%

12.10 vagyok!

NEm értesz, mert nem akarsz. Én főiskolát végeztem, de a gimi (mert nekem is "csak" érettségim van) és a diploma között is tudtam dolgozni, és nem gagyi munkáim voltak,l csak nem úgy álltam hozzá, hogy "ennyi pénzért én nem megyek el dolgozni". MElóztam én mekiben, eladóként, éjszaka telefongyárban, és képzeld, még ezek mellett is lehetett -ahogy te mondod- szakmát tanulni, így van pl egy valutaváltói végzettségem, amivel remekül el tudok helyezkedni, és egy boltvezetőim.

Egyébként meg az, hogy a szüleid elvárása a továbbtanulás, ugyanaz, mint a rokonlátogatás. Ha a Mari néniékhez nem akarsz elmenni, azt meg tudod mondani, de azt nem, hogy munkát, szakmát, saját életet akarsz? Gondolom akkor sokmindent fel kellene adnod az eddigi életszínvonaladból, és inkább ez fáj neked. Eladtad a lelked, ennyi, de akkor ne itt nyavalyogj a neten, amit gondolom a szüleid fizettek.

2009. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/79 anonim ***** válasza:
69%

Akkor meg ne dumálj itt, ne hagyd, hogy beskatulyázzanak, lépjél le, válts levelezőre, és melózz. Keress albérletet, és ne hagyd magad. Egyébéként meg neked nincs igazad, attól még, hogy a szüleid vállaltak, nem azt jelenti, hogy élsőködhetsz a nyakukon. Így is többet tettek már érted, mint egyesekért a szüleik. Ha a szüleid tudták voltna, hogy egy ilyen arogáns, nafogó ingyenélőt vesznek a nyakukba, tuti nem vállalnak be.

Olyan szinten beképzelt vagy, hogy ilyet még életemben nem láttam. Jaj, én jó csaj vagyok, nem vagyok ahoz hozzászokva, hogy leszarjanak, jaaaj. Úristen, én gyerekem lennél, kiraknálak itthonról.

A rokonlátogatást én sem nagyon szerettem, mégis rámerőltették. De nem hisztiztem, mert tudtam, hogy megbántom vele anyumat vagy apumat, mert mondjuk az ő közeli rokonai. Befogtam a számat, és elviseltem. Ha idén azt kérnék, hogy menjek el velük rokonlátogatásra, elmennék, szó nélkül, habár nem szeretem azokat a rokonokat, mert olyan beképzeltek, mint te. Néha áldozatot kell hozni, de szerintem kibírsz néhány órácskát a rokonokkal. Bár lehet, hogy azért olyanok, mert te vagy a kibírhatatlan, csak nem veszed észre.

Ha nagyon akarnád, kezedbe vennéd az irányítást. De ahogy anyum mondja mindig öcsémnek:

"Amíg ittlaksz, addig az van, amit én mondok és neked kuss a neved." (erősnek hangzik, de igaza van. ezt olyan esetekben mondja, amikor valaki valami hülyeségen hisztizik, mondjuk el akar menni bulizni a héten harmadszor is, vagy 1 hónap után nem hajlandó egyszer elmosogatni)

UI: Mivel felnőtt vagy, semmi kötelezettségük nincs már a szüleidnek irántad, úgyhogy jobb lesz, ha befogod, és elkezded őket tisztelni és kinyalni a seggüket, amiért még mindig eltartanak. Ja, és változtass a viselkedéseden, elviselhetetlenül beképzelt vagy.

20/L

2009. dec. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/79 A kérdező kommentje:

12:40 Hát ugye arról, hogy szakmát szeretnél-e tanulni, már 14 évesen dönteni kell. Egy 14 éves kiscsaj pedig annyi idősen még elhiszi azt, hogy a szülei akármit mondanak neki, csak jó lehet. Ezen már nem tudok változtatni. Ebben az irányben indultam el, most már ezt kell végigcsinálnom. A munkával kapcsolatban én úgy érzem, mindent megtettem. Nagyon sok állásinterjún voltam, aminek a nagy része manapság MLM. Még abba is beszálltam, és a józan eszem ellenére átvágtam embereket, csak azért, hogy legyen pénz. Én tényleg mindent megteszek, de ezt itt nem tudom bebizonyítani. Meg nem is szeretném, bocsi.

A netet is a szüleim fizetik, igen. :)

Amúgy elég ellenséges hangnemet érzek a kommentekben, és érvek helyett inkább a vádaskodás megy. Ez így jobb nektek? :o

2009. dec. 12. 12:56
 44/79 A kérdező kommentje:
12:51 Köszi az őszinte kommentet. A munkával kapcsolatos részt kihagyom, szerintem arról már eleget írtam, majd visszaolvasol. Szerintem azt jelenti, hogy élősködhetek, elvégre nem én szerettem volna megszületni. :) Ez egy kicsit erős. De erről is írtam, hogy érettségivel nem igazán van választásom. A minősítésekre nem válaszolok, szerintem aki személyeskedik, annak inkább önmagával van baja. Azért én nem fogok elmenni az általam nem kedvelt rokonokhoz, mert szeretnék megfelelni a szüleimnek. A szüleim elvileg úgy illene, hogy szeressenek, amilyen vagyok. Én nem követelek tőlük semmit, csak ők tőlem. És amikor ez túllép egy határt, akkor szerintem meg kell mondani őszintén, mit gondolsz. Mondok egy példát: Te ezek szerint azt szeretnéd csinálni, amit a szüleid mondanak neked, és akkor is elmész a rokonokhoz, ha nem szereted őket. Tehát nem számít, te mit akarsz, csak az, amit a szüleid. És őket nem érdekli, hogy te mit szeretnél. Úgy tűnik. Tehát ha azt mondják, hogy öld meg magad, mert nekik az jó, neked nem, de az ugye nem számít, akkor megölöd magad? Kicsit túlzás, de a lényege és a szellemi értelme ugyanaz. Ez az "amíg itt laksz" szöveg inkább a primitív családokra jellemző. Ott soha nem is lesz őszinte beszélgetés, ha a szülők nem bírják elviselni a saját gyerekük véleményét. Kötelezettségük pedig van, már erről is írtam. Végül még annyit, hogy seggnyalással sosem fogsz elérni semmit. Én már voltam nyalis is, semmi jóra nem vezet. Szerintem tudni kell néha megvédeni az igazadat, akár a szüleidről van szó, akár másról.
2009. dec. 12. 13:05
 45/79 anonim ***** válasza:
65%

Neked elég nagy fogalomzavaraid vannak.

A tahóság meg az őszinteség teljesen más dolog.

Már csak azt nem értem,hogy azok a klasz haverok miért nem fogadnak be a saját lakásukba,aztán majd ha dolgozol kifizeted utólag a hónapot.Lehet ők sem kérnek igazán belőled.

A munkáról meg az a véleményem,hogy hallani se akarsz.Te még 50 év múlva is valaki nyakán akarsz élősködni(anyu,apu,barát aki befogad hosszú már most is a sor)

Az hogy 20 évesen munkát vállalsz,vagy diákhitelt veszel fel,ahhoz nem kell a szüleid beleegyezése.De azért jó velük takarózni.Szóval élhetetlen is vagy ráadásul.Ráadásul diplomásként s fognak kapkodni utánad,ha hiszed ha nem.Arra a munkahelyre diploma elött is felvettek volna,ha alkalmas lennél.

De egoista cicabát sehol nem fognak alkalmazni.Esetleg a nyalást továbbfejlesztheted,aztán akkor kapsz pénzt is érte:-)

2009. dec. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/79 anonim ***** válasza:
69%

Beszáltál MLM-be?Akkor már elmondható rólad,hogy értelmi fogyatékos is vagy.

Persze gondolom a szüleid pénzén léptél be.Gratula.

2009. dec. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/79 A kérdező kommentje:
13:20 Jól értem, hogy tahónak neveztél? Egy modi idenézhetne most már. Mivel már írtam, hogy érettségivel nem találtam eddig semmi munkát, így nem a haverokról van szó. A diákhitelről csak annyit, hogy elképzelheted mi lenne, ha azt az akaratuk ellenére felvenném, mikor ennél a rokon ügynél is ennyire bepöccennek rám. Az eddigi munkahlyek nagy részénél már a telefonban megmondták, hogy érettségivel sajnálják, de nem tudnak alkalmazni.
2009. dec. 12. 13:26
 48/79 anonim ***** válasza:
63%

Megint 12.10 vagyok, hát én feladom.

Te a saját kis világodban élsz, ez van. Tudod mit? csak így tovább. Ha az ellenséges hangnem eljutott hozzád, akkor legalább valamit felfogtál abból a 24 kommentből, ami a nevetséges kérdésedről eszébe jutott az embereknek.

Felfogtad, mit írtam? Érettségi után saját zsebből mentem képzésekre, és csináltam egy diplomát. Vágod? Én sem tudtam 14 évesen, jó-e a gimi, szüleim azt mondták, tanuljak inkább, mégsem gondoltam soha, hogy ők voltak a disznók, amiért nincs szakmám. Most szerinted a diplomámmal dolgozom? Nem hiszem, hogy a diploma és a jó munka reményében akarsz tanulni, vagy hogy legyen szakmád, de úgy akarod beállítani, hogy szegény, elnyomott kislány vagy, akit a szülei kihasználnak. Hallottál olyan emberről, akit kihasználnak oly módon, hogy fizetik a tanulmányait? mekkora szemetek a szüleid, jó ég....

Te egy elkényeztetett hülye kis p@csa vagy, remélem elég ellenséges a hangnemem.

2009. dec. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/79 A kérdező kommentje:

13:23 MLM belépésnek nincsenek költségei, hanem ha azon belül plusz dolgokat igényelsz. Legalábbis itt úgy volt. Azért léptem be, mert ez is több, mint a semmi. Ezzel szerintem rácáfoltam a "nem akar dolgozni" elméletedre. :)

Egy moderátor tiltsa ki, légyszíves.

2009. dec. 12. 13:29
 50/79 anonim ***** válasza:
52%

Még egy utolsó gondolat, aztán hagyom a francba az egészet: ha annyira nagy lány vagy, mégis hol a viharban érdekel téged, hogy a szüleid bepöccennek egy diákhitelfelvétel miatt?

De tudod mit? vedd fel, szórd el, fizesd vissza 20 évig, akkor talán megtanulsz egy-két dolgot az életről.

A szüleid sem lehetnek teljesen épek, ha egy ilyen mentalitású lányt neveltek fel.

2009. dec. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!