Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek, ha úgy érzem hogy nem bírom tovább gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:22 éves vagyok,tanulok még ,meg diákmunka mellette,bár ez csak havi kb.50 e. ft-ot hoz.

Párom dolgozik,havi 200 ezret kap meg,de albérletben lakunk,meg van egy rokon hitele,aminél ő volt kezes,rokon nem fizeti,így páromnak kell.Miután mindent befizet,marad a 200-ból 60 e.ft kajára kettőnknek,ruhát meg 1 mozit/kávét ,tisztálkodási dolgokat a havi 50 ből fedeztem én..

Tudom,látom hogy nem reális a baba,de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart..

De a párom mondja,hogy ennyi pénzre nem lehet gyereket vállalni,valahol igaza van,de nem tudom elnyomni már a vágyat a baba iránt magamban...Nem tudom,mit tehetnénk..Saját lakás kb esélytelen később is:/

Ti mit tennétek?Miket lehet igényelni??

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mivel győzzem meg a párom?az egyik iskolámat 1 év múlva fejezem be,utána gondoltam a próbálkozást..Nem akarok 30 évesen szülni.Párom meg már 29,nem fiatal.

Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja.

Rosszul gondolom,hogy bármikor történhet bármi,nem lehet alapozni arra,hogy örökké várjuk,mikor lesz jobb?

Volt így valaki már?Megoldottátok?

Úgy érzem,lassan megbolondulok ebbe a problémába,éjjel-nappal ezen kattogok már.

Köszönöm a segítségét annak,aki hasznos tanácsot tud adni.


2013. okt. 10. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 A kérdező kommentje:
Ja ,és valószínű úgy lesz,ahogy a 62-es válaszoló írta,neki köszönöm külön:)
2013. okt. 12. 14:12
 72/83 anonim ***** válasza:
11%

Ha a párod lelép neked menyi pénzed marad a hó végére a diákmunkából?

Olyan cuki mikor 'dolgozó' diákok a pasi pénzére meg rokonok ajándékaira alapozák a gyerek eltartását...

2013. okt. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, nem tudom, miért kell kekeckedni, amikor a kérdező már megfogadott egy normális tanácsot, és vár néhány évet! Velem is ez volt, én ped. asszisztensnek tanultam középiskolában, szóval ovisokkal, kisiskolásokkal foglalkoztam, utána munka mellett (nem diákmunka, hanem rendes, bejelentett teljes állás) megcsináltam a tanárit levezőn és most tanárként dolgozom. Volt, hogy 22-23 évesen szó szerint sírtam (!) hogy nekem soha a büdös életben nem lesz már gyerekem. És az volt a nagy szerencsém, hogy az egyik barátnőm, aki velem egyidős, ugyanígy érzett, meg tudtam vele beszélni. A lelkünk mélyén mindketten tudtuk, hogy hülyeség lett volna az akkori élethelyzetünkben szülni, de nagyon vágytunk már gyerekre. Persze volt olyan is, aki teljesen hülyének nézett, mert ő ezt nem élte át, sose érzett még ilyet. 26N
2013. okt. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 A kérdező kommentje:
NEM lép le,születésénél otthagyta az apukája,és a saját gyerekével sose tenné meg,ezt is ő mondta.Pont.Ki említette,hogy rokonok tartsák el??Azt fel se hoztam,azért említettem csak a saját jövedelmünket.Köszönöm utolsó:)
2013. okt. 12. 21:48
 75/83 anonim ***** válasza:
Jaj kérdező naiv vagy bizony leléphet és a többség meg is teszi pláne ha ezt a példát hoza hazulról, az meg hogy most van havi 100 a megélhetésre nagyon szép de ha szülsz ugyebár a te fizud kiesik, ott lesztek 3 70-80 al abból 20-30 a gyerek a maradékból éhen vesztek.
2013. okt. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
Tudod minden nő olyannak szül, akiről úgy gondolja, hogy soha nem fog lelépni. Minden második lelép, ez a statisztika. :(
2013. okt. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:

6: Hát bizony, ennyi terhet egyszerre ne vállalj fel... A szervezeted sem fogja tudni teljesíteni ezt a sok feladatot egyszerre. Jó esély van rá, hogy most, amíg stressz alatt vagy a suliban és az élethelyzeted miatt, addig nem fog megfoganni a baba.

Szóval igazából választanod kell, hogy melyiket előbb.

(Van még az, hogy GYES alatt ingyenes az egyetem?)


Ha dolgozni fogsz, akkor adókedvezmény van a baba után és lesz családi pótlékod is, szóval ahogy most kijöttök, akkor is ki fog jönni - de ugye ahogy nő és iskoláztatni kell és félévente új cipő, ruha, később minden egyéb, utazás, művelődés, egészségügy, stb., nőnek a költségek, és akkor már nélkülöznie és nélkülöznötök kell.


Az egyetem Neked fizetős?

2 év van hátra, azaz 20 hónap, harmadikos vagy?


" az embernek azért a kor előrehaladtával egyre kevesebb türelme lesz" - Ez viszont pont fordítva van.:)


Aki írta a XIX. századot: nekem minden női felmenőm 33-48 éves kora közt szült a XIX. században, akár 3 gyereke lett, akár 8.

2013. okt. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:
30: Az hogy alakult ki, hogy nincs a nevén a gyerek?
2013. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 A kérdező kommentje:

Mi van ha otthagy?..

Ha így élnénk,nem lenne értelme élni.Mi van ha kirúgnak?Mi van ha megbukok?Mi van,ha kimegyek,és a fejemre esik egy tégla?Meg se próbáljunk dolgokat,mert mi van ha nem úgy lesz,ahogy gondoltuk?...:)

Így nem lehet élni,persze amit lehet tervezzünk előre,de egy egész életet nem lehet megtervezni előre mi van ha alapon.

2013. okt. 19. 00:26
 80/83 anonim ***** válasza:
77%
Dehogynem. A gyereked egész élete azon múlhat, hogy te egyedül is képes lennél-e eltartani. Ez nem "mi van ha". Tervezett gyerekeknél is minden második apuka lelép előbb-utóbb. Ez statisztika, nem én találtam ki.
2013. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!