Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek, ha úgy érzem hogy nem bírom tovább gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:22 éves vagyok,tanulok még ,meg diákmunka mellette,bár ez csak havi kb.50 e. ft-ot hoz.

Párom dolgozik,havi 200 ezret kap meg,de albérletben lakunk,meg van egy rokon hitele,aminél ő volt kezes,rokon nem fizeti,így páromnak kell.Miután mindent befizet,marad a 200-ból 60 e.ft kajára kettőnknek,ruhát meg 1 mozit/kávét ,tisztálkodási dolgokat a havi 50 ből fedeztem én..

Tudom,látom hogy nem reális a baba,de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart..

De a párom mondja,hogy ennyi pénzre nem lehet gyereket vállalni,valahol igaza van,de nem tudom elnyomni már a vágyat a baba iránt magamban...Nem tudom,mit tehetnénk..Saját lakás kb esélytelen később is:/

Ti mit tennétek?Miket lehet igényelni??

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mivel győzzem meg a párom?az egyik iskolámat 1 év múlva fejezem be,utána gondoltam a próbálkozást..Nem akarok 30 évesen szülni.Párom meg már 29,nem fiatal.

Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja.

Rosszul gondolom,hogy bármikor történhet bármi,nem lehet alapozni arra,hogy örökké várjuk,mikor lesz jobb?

Volt így valaki már?Megoldottátok?

Úgy érzem,lassan megbolondulok ebbe a problémába,éjjel-nappal ezen kattogok már.

Köszönöm a segítségét annak,aki hasznos tanácsot tud adni.


2013. okt. 10. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
85%

Én nem akarlak lehurrogni, sem bátorítani, csak és kizárólag a tapasztalataimat mondom el (ha valaki nekem is megteszi, nem így állunk, ahogy állunk :'( )

Én is kiírhattam volna a kérdést cirka 6 évvel ezelőtt. Dettó.

De vártunk, hogy végezzek a suliban, dolgozzak kicsit. Így is lett, jól kerestünk mindketten, biztos munkahelyen, saját, tehermentes lakásban, némi megtakarítással elkezdtünk a babaprojekten dolgozni, 8 hónap múlva teherbe is estem.... és létszámleépítésbe. A biztosnak hitt, véglegesített közalkalmazotti állásomból elengedtek. :-O Persze eszembe sem jutott elvetetni, örömmel vártuk. Ekkor kezdtem el itthon terhes munkanélküliként az általad említett netes ingyen és kevés pénzért cuccokat összeszedni, elkezdeni árulni az általunk megunt, itthon fellelhető holmikat. Erőn felüli utánajárással sikerül elérni, hogy még kapjak gyedet (70 ezer forint). Közben persze kell járni terhesgondozásra is, mi magánorvoshoz jártunk (kórházban dolgoztam, tehát tudom, milyen ellátást kap, aki nem magánhoz jár....) ez a szülést is beleértve 4 évvel ezelőtt 100 ezer forint volt. Ha nem jársz magándokihoz, akkor sincs ingyen semmi.

Aztán jött a második csapás: a gyerek 5 hónapos volt, mikor a férjemet is elengedték..... A biztosnak hitt állásából.... Kivillant a sza*ásjelző, mondanom se kell. Persze, nem hagyjuk el magunkat, minden megoldható... A túrót.

Lázas álláskeresésbe kezdett a férjem, én még nem tudtam, hiszen szoptattam, segítség nincs (nyugdíjas nagymama).

Bő egy évig az én férjem minden volt, csak akasztott ember nem. Ha nem mellette élek, el sem hiszem, hogy egy életerős fiatalember, aki soha nem volt még munkanélküli, 17 éves kora óta dolgozik, segélyért áll sorba az önkormányzatnál. Amit persze nem adtak meg, mivel én GYED-et kapok (a gyerek két éves koráig kaptam, aztán a 25500 ft-os gyes járt), és az fizetésnek számít....

Aztán most idénymunkákat végez, ami olyan mint a kutya vacsorája, vagy nincs, vagy van.

Közben a gyereknek kétszer olyan betegsége lett, amivel a kórházban vagy állami intézményben semmit nem tudtak kezdeni, csak magánorvosok tudták rendbehozni. Néhány 10ezer forintunk bánta.

Aztán a családi-baráti adakozók szépen lassan lekoptak, talán egy éves kora körül kapott még ezt-azt. Most 98-as méretet hord, ez azért érdekes, mert szinte lehetetlen használtan venni (többnyire széthordják a gyerekek), és az oviban rengeteg ruha kell, főleg, hogy még nem megbízhatóan szobatiszta.

Igen, az ovi. Májusban lejárt a gyes, azóta nincs is nekem biztosításom sem (havi közel 7000 ft-ot kéne fizetnem...) most oviba jár a gyerek, ami INGYEN van. Aha, majd padlót fogtam, amikor szeptember 10-én kiírták, hogy mennyit kell fizetni a gyerek étkeztetéséért. Napi 380 ft-ot. Előre. És ha reggel felkelünk, és beteg a gyerek (vagy csak folyik az orra, akkor sem mehet!) akkor az aznapi kaja ugrott (valszeg az óvónők, dajkák... akárkik háztartásába) max a másnapit lehet lemondani. Mehetünk orvoshoz, és egy kiscsoportos bizony igen sokat beteg. Gyógyszer, (dolgozó szülők mehetnek táppénzre, már ha engedik...) néhány nap vagy hét itthon. A másfél hónap alatt háromszor (!) volt beteg. És még nem beszéltem az egyéb befizetnivalóról, második szülőin több, mint 7000 ft-ot hagytam ott...

Végére hagytam magamat: azóta sem találok munkát, újabban már közlik is hogy miért: mert gyerekem van.

Bocsánat, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de meg akartam osztani veled, és külföldre szeretnénk költözni jobb élet reményében, és ha nem lett volna gyerekünk, akkor már régen kint lennénk, és oda szültem volna. Így viszont sokkkal-sokkal bonyolultabb a helyzet :-(

2013. okt. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
76%

"Utolso aki nem tud szoptatni annak felirhatja a gyerekorvos a tapit. Tudod mert nekem is felírtak 3 éves koráig és akkor nem drága"


Receptre írta nekem is, persze csak az első fél évben írhatja receptre. Ráadásul HA-s kellett, ami recepttel is 2000FT volt, és 10 dobozzal kellett egy hónapban!

2013. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
76%
41-es vagyok, amit kihagytam: az én férjem is kezes volt, és most jönnének végrehajtani.......
2013. okt. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
87%
41-es, szívemből szóltál, ez mind így van ahogy leírtad...ez a nagy Magyar valóság!!
2013. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
49%
Szia! En is igy voltam mint te. Mivel alig volt csaladom illetve sokan meghaltak es amugy is mamam nevelt minel elobb akartam gyereket csaladot. Alberletben elek munkammal csaladi potlekkal egyutt van szaz ezrem. Parom 8 osztallyal igen 8-cal keres 230at vezeto beosztasban. Sokszor elnezek nagy okos ertelmes anyakat akiknek csak a 60ezres babakocsi jo meg a 80ezres kisagy. Minek??? Nekem ugyan ugy aludt a kisbabam a tescos 9 ezresbe is... 29 eves vagyok parom 27, es van egy igazi kis edes 8eves pasim meg egy 4 eves lanyom. Ha ok mar nagyok meg mindig ra erek karrierezni es nem pedig forditva, hogy karrier es majd 39evesen szulok de jooo.
2013. okt. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 A kérdező kommentje:

Sajnálom 41-es,hogy így alakult:(

Na ez az,amire azt írtam:bármikor jöhet bármi.

Az én páromat is kitették 3 éve(főnök politikai beállítódása miatt),de szerencsére keresett munkája van,és 3 hét múlva megint dolgozott 1 jobban fizető helyen,ami egy ausztriai cég,itthoni részleggel is,de ha minden jól megy,akkor kinn is kap munkát kb 1-2 éven belül,és akkor el kell költöznünk az amúgy általam szeretett kis hazánkból...

Pont ezért,nekem elég ha a baba dolgokat megúszom olcsón,olyan 3 éves koráig.De persze ezt még nagyon sokszor átgondolom,mert tudom milyen nehéz.

Aki azt írta ,mi van ha elhagy:akkor is lenne hova mennem,vannak ám szüleim csak a sokak által gyerekesnek mondott gondolkodásommal dolgozok inkább,és nem húzom le őket,ettől függetlenül adnak mindig.

Másrészt,ha elhagy és van közös gyerekünk,fizet utána gyerektartást,ami nem sok,de a családival elég a gyerekre,a mostani diákmunkámból pedig bármikor átvennének főállásba is.De nem hinném,hogy ha 7 évig jó voltam neki,és szeret,gyereket akar,meg feleségül venni(1 éve megkérte a kezem),akkor meggondolja magát.Láttunk ilyen,de kijelenthetem,hogy a kapcsolatunk stabil,az anyagi rész csak a kérdés itt.

2013. okt. 10. 12:26
 47/83 anonim ***** válasza:
50%
hát kérdező, módfelett naiv vagy...
2013. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 A kérdező kommentje:

Utolsó köszönöm a hasznos segítséget.Legalább indokoltad volna meg,miért.

Én teszek a pontozós módszerre ,de ez tipikusan az a válasz,amit nem volt érdemes kiköhögnöd magadból.

2013. okt. 10. 12:34
 49/83 anonim ***** válasza:
51%
Oké, DE HA elhagy, akkor ott vannak a szülők, meg a gyerektartás, meg társai... Én 2 év alatt jutottam el a bírósági határozatig, és még pénzt nem láttam... Nem gyerek miatt, de 2 hónapra visszakényszerültem anyámékhoz, ne hidd azt, hogy kényelmes, vagy hogy jó dolog. És oké, átvesznek diákmunkáról, de a gyerek 1 éves koráig kb úgysem tudnál dolgozni, utána jön a bölcsibe szoktatós rész, amikor a gyerek folyton beteg, meg társai... ne hidd, hogy ennyire egyszerű!
2013. okt. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
71%

A Kérdező nem naív, hanem buta. Még a kötelező oltást is meggondolnád? Jézusom!!

Egy évet mindenképp dolgozz, persze ne diákmunkán!

Amúgy, szerintem a Kérdező semmi másra nem vágyik, csak arra hogy ne kelljen iskolába járnia, hisz mindig panaszkodik rá, illetve dolgozni se akar, erre pont jó egy gyerek. Persze, ne felejtsük, ha nehezen jön össze a gyerek, az mennyi pénz, hogy magánorvoshoz eljárj, csak hogy teherbe ess. A 288 ezerre ne alapozz, nem fogják bevezetni. Mégis meddig lenne elég? Már rengeteg mindent írtatok neki, szerintem egyszerűen arra vágyik, hogy eltartsák!!

41-es, átérzem az eseted, hasonlóan jártam én is. Még gyermekvédelmi támogatást sem kaptam meg, pedig a páromnak sem járt már álláskeresési, hébe-hóba volt feketemunka, én 72-74 ezer gyedet kaptam, 2 kisgyerekünk van, de nem kaptam semmit, pedig akkor 10 éve volt már bejelentett munkám, adózok most is, akkor is, nekem mégse jár támogatás! De egyszer csak szerencsénk lett, páromnak ajánlottak egy jó munkát, de tudom milyen napról napra élni, mikor még a használt dolgokra sem telik a netről, mikor még az is drága!

Kérdező, neked 30 ezer forint, is nagyon sok kiadás lenne, használt dolgokra!!

2013. okt. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!