Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek, ha úgy érzem hogy nem bírom tovább gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:22 éves vagyok,tanulok még ,meg diákmunka mellette,bár ez csak havi kb.50 e. ft-ot hoz.

Párom dolgozik,havi 200 ezret kap meg,de albérletben lakunk,meg van egy rokon hitele,aminél ő volt kezes,rokon nem fizeti,így páromnak kell.Miután mindent befizet,marad a 200-ból 60 e.ft kajára kettőnknek,ruhát meg 1 mozit/kávét ,tisztálkodási dolgokat a havi 50 ből fedeztem én..

Tudom,látom hogy nem reális a baba,de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart..

De a párom mondja,hogy ennyi pénzre nem lehet gyereket vállalni,valahol igaza van,de nem tudom elnyomni már a vágyat a baba iránt magamban...Nem tudom,mit tehetnénk..Saját lakás kb esélytelen később is:/

Ti mit tennétek?Miket lehet igényelni??

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mivel győzzem meg a párom?az egyik iskolámat 1 év múlva fejezem be,utána gondoltam a próbálkozást..Nem akarok 30 évesen szülni.Párom meg már 29,nem fiatal.

Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja.

Rosszul gondolom,hogy bármikor történhet bármi,nem lehet alapozni arra,hogy örökké várjuk,mikor lesz jobb?

Volt így valaki már?Megoldottátok?

Úgy érzem,lassan megbolondulok ebbe a problémába,éjjel-nappal ezen kattogok már.

Köszönöm a segítségét annak,aki hasznos tanácsot tud adni.


2013. okt. 10. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 breathe_me_in válasza:
74%
Mit tegyél, mit tegyél... Szerezz (idézőjelben, persze) egy csecsemőt napi huszonnégy órára legalább két-három hónapig, majd pedig ugyanez újra egy 4-5-6-7 éves óvodába/iskolába járó gyerekkel, aztán meglátod majd, sírva menekülnél, és ha kellene ötösével szednéd a fogamzásgátlót csak teherbe ne ess. Értem, én hogy csillámpóni, meg a "mi kis tündérkénk", de ez rohadtul nem ilyen rózsaszín. Ez inkább sok szenvedés (lecseszés az óvónők részéről, mert dolgozol nem érsz oda a gyerekért időben, pénzhiány, nélkülözés - ti esetetekben pláne...), kevés örömmel párosítva. Én mindenkinek azt javasolnám, hogy mielőtt gyereket vállal (persze, ez nem lehetséges) töltsön az előbb említett állapotok közt hónapokat. Szerintem minden második pár meggondolná magát, ha nem az összes... A gyerekvállalás nem tündérke.
2013. okt. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
88%
Mar valaszoltam, lepontoztak, pedig nem voltam bunko, de most ujra megteszem. Dolgozol, tanulsz, eleg felelossegteljesnek tunsz ezek alapjan, igy egyszeruen nem ertem, hogy nem fogod fel, hogy a "baba" (tenyleg csak babakent emlegeted, gyerekre meg nem tertel ki) penzbe kerul, es nem a netes kismamak fogjak eltartani 18 evig. Azt mondod 7 ev a torleszto, akkor meg varhatnal mondjuk 3-3,5 evet, addig akar mindket sulit megcsinalhatod es dolgozhatsz is. A 4. evben megszuletne a baba, es 3 evig (amig tenyleg baba) meg talan meguszod ot olcson, akkor meg mar vege lesz a torlesztonek. (utana jon a nagyobb gyerek, nagyobb kiadas) Ez egy realis terv, hiaba nem tetszik neked, de az egre kerlek gondold vegig tiszta fejjel.
2013. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim válasza:
54%

Ne egy állami ígéretre és ingyen holmira alapozz!

Mert lehet akad, majd kiságy, meg ruha DE az semmi!

És majd ha felnő? A gyerekek gonoszak; majd cikizzék, mert nektek nem telik mobilra, laptopra, kirándulásra, márkás ruhákra? Igaz, nem ez a fontos, de a szegényebbeket lenézik és bántják! Nem akarhatod ezt a gyerekednek!

2013. okt. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
46%

A dolog nem aról szol hogy akciósan veszek egy rugdalodzot meg egy tankönyvet, a lényeg hogy minden nap kap ételt, fütést, wc papirt...

Amíg ezt nem érted nem álsz készen, és tudod mért nem érted mert a te saját napi ellátásodat még sose kellet egyedül megoldanod mert a pasid, anyuci, apuci eltart.

2013. okt. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:
37%

Párod helyébe úgy menekülnék, hogy az életbe nem látnál többet,merthogy hamarosan jön a "életlen" baba az biztos.

Amíg a saját érdeked fontosabb mintagyerekedé nem való neked gyerek.

2013. okt. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
0%
En meg az olyan pasitol menekulnek el aki meg het ev utan se akar gyereket! azert ne b@ssza mar meg az eg mert most ugy beszeltek hogy a szegeny ne is szuljon ne is szaporodjek mert milyen dolog az hogy fognak majd ratok nezni ha nem tudsz laptopot venni majd masodikba a het eves gyereknek??? ez a baj hogy ilyen ertekkel nevelitek a gyerekeiteket nem az a fontos hogy tisztan normalisan jarjon suliba. mert igen lehet tiszta a szegeny es lehet boldog is szerelmes is, talan meg jobban mint penzbe uszva. Tovabba mivan ha letesz 46 diplomat es sehova nem kell? megy majd takaritani mert ez jutott. Es akinek nincs hatter lehetoseg hogy tanuljon annak mar gyereke se legyen?? az emberek tobb szazalleka szegeny akkor azok pusztuljanak mi?
2013. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
22 éves, vagy15 évesen jött össze a pasival. Utolsó, nehogy már az legyen a mérvadó, hogy együtt vannak 7 éve, ha azoviban jönnek össze, akkor szüljön 13 évesen? Ez a normális embereknél nem így megy azért. Ne szüljön a semmire, akármennyire is vágyik gyerekre,mert olyan kevés a bevételük, hogy csoda, hogy magukat fenn tudják tartani. Felelőtlenség lenne, mert lehet nevelni gyereket egy lyukban is, kenyéren és vízen tartva, meg szakadt ruhákban járatva, úgy, hogy soha nem mehet osztálykirándulásra, sosem kapja meg azokat a menő játékokat, amik minden osztálytársának vannak, de a gyerek érdekeit nézve normális ember ezt nem teszi meg azzal akit szeret. Könyörgöm, még arra sem lenne pénzük, hogy pelenkát és kaját vegyenek agyereknek!
2013. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
Hiába neveled a gyereked arra, hogy csak a szeretet és a boldogság a fontos, attól még csúfolják az iskolában, és ez tönkreteszi a gyerekkorát. Nem a laptopon meg a telefonon van a hangsúly, hanem mondjuk normális cipőn. Márpedig ilyen kevés pénzből nem fog telni normális cipőre, félévente vehet neki egy szar kínait, ami 3 hónap után már szakadt, de szigszalaggal még körbe lehet tekerni, aztán a gyerek lúdtalpas, csámpa lesz, mehet gyógytornára, stb... De teljesen mindegy, mert ilyen kevés pénzből, ami nekik van, nem lehet megélni. És ha ne adja Isten gyógyszer kell majd a gyereknek? Havi 100ezerért? Akkor majd szegény így járt? Lehet imádkozni érte, az ingyen van?
2013. okt. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:
Egy gyerek, főleg egy gyerekes gondolkozású, inkább ne csináljon gyereket.
2013. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 A kérdező kommentje:

Aki nem tudta értelmezni:a vőlegényem AKAR gyereket tőlem,csak férfiként meg realista emberként látja azokat a korlátokat,amiket nálam a hormonok meg fene tudja mik takarnak.

Az én fizetésemmel meg ami a pároméból marad, kajára ruhára szórakozásra 110 ezer forint jut tisztán minden befizetése után kettőnkre,üzenem annak aki írta hogy mi is nyomorgunk,hogy ahol2 ember nem él meg tiszta 110 ezer forintból,az nem tudom,mit csinál,nálunk még marad is belőle nagy általánosságban,kivéve ha mindkettőnknek egyszerre kell új cipő,másik kabát.

Annak aki írta,hogy nem érzem át milyen az élet míg anyám meg a "pasim" tart el,annak üzenem,hogy dolgozok,és anyukám "tiltotta" meg ,hogy többet menjek,mert szóljak ha kell valami,tanuljak,ne dolgozzak annyit.

És igen ,ha lesz gyerekünk,ő a mi kis tündérkénk lesz akkor is ha 100 milliónk lesz,meg akkor is ha havi 100 ezrünk.Amúgy valaki kötözködött azon,hogy csak babának hívom:nem ,a kérdésben direkt gyerekként szerepelt.

Nem akartam eddig mondani,de a leendő szakmámban gyerekekkel foglalkozok,ennél fogva sokat vagyok velük.Tudom milyenek,milyen nehéz velük,hogy nem rózsaszín köd van.Mindegy is,sok a megkeseredett ember,aki csak támadott.Viszont voltak akik jókat írtak.

Azoknak köszönöm:)

2013. okt. 12. 14:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!