Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek, ha úgy érzem hogy nem bírom tovább gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:22 éves vagyok,tanulok még ,meg diákmunka mellette,bár ez csak havi kb.50 e. ft-ot hoz.

Párom dolgozik,havi 200 ezret kap meg,de albérletben lakunk,meg van egy rokon hitele,aminél ő volt kezes,rokon nem fizeti,így páromnak kell.Miután mindent befizet,marad a 200-ból 60 e.ft kajára kettőnknek,ruhát meg 1 mozit/kávét ,tisztálkodási dolgokat a havi 50 ből fedeztem én..

Tudom,látom hogy nem reális a baba,de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart..

De a párom mondja,hogy ennyi pénzre nem lehet gyereket vállalni,valahol igaza van,de nem tudom elnyomni már a vágyat a baba iránt magamban...Nem tudom,mit tehetnénk..Saját lakás kb esélytelen később is:/

Ti mit tennétek?Miket lehet igényelni??

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mivel győzzem meg a párom?az egyik iskolámat 1 év múlva fejezem be,utána gondoltam a próbálkozást..Nem akarok 30 évesen szülni.Párom meg már 29,nem fiatal.

Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja.

Rosszul gondolom,hogy bármikor történhet bármi,nem lehet alapozni arra,hogy örökké várjuk,mikor lesz jobb?

Volt így valaki már?Megoldottátok?

Úgy érzem,lassan megbolondulok ebbe a problémába,éjjel-nappal ezen kattogok már.

Köszönöm a segítségét annak,aki hasznos tanácsot tud adni.


2013. okt. 10. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
46%

Abba sem ártana belegondolnod, hogy maga a szülés, a terhesgondozás sem olcsó ( bár papíron ingyen van, de a valóságban nagyon nem, ha megfelelő nőgyógyászt szeretnél, akkor bizony perkálni kell valamennyit).

És ti a havi kb 100ezer ft-ból biztos, hogy nem tudnátok ezt biztosítani, nem árt vitaminokat szedni, rendesen táplálkozni sem, terhesen nem lenne jó egészségtelen olcsó kajákon vegetálni. Ha ezekbe bele sem gondoltál, akkor egyáltalán nem állsz még készen arra, hogy szülő legyél.

2013. okt. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
19%
Én 22 évesen szültem a 2. At így megértelek. A barátnőm akivel a sors úgy hozta hogy az első babaámnál 19 évesen egyszerre estünk teherbe elvetette. A2. Al akkor lett terhes mikor én szültem akkor volt az abortusza.aztán soha többet nem esett teherbe most 32 évesek vagyunk nekem 4 gyerekem van, neki 0. Pcos. És nem esik teherbe. Rengeteg kezelésen van túl 5 éve küzdenek a gyerekért.szerintem próbálj beszélni a pároddal. Nem muszály választott orvos stb. Én elmondom az 1. Babával diák voltam árvaellátást kaptam csak. De valahogy csak sikerült és most már pályaválasztás elött van. Pedig nem volt segítség se anyám se apám nincs. Amit a szíved súg azt csinald nehogy ugy jarj mint a kata.
2013. okt. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
59%

nézd én reálisan csak 30 éves koromban szeretnék gyereket,az agyam ezt akarja,de a test az más tészta...

egyszer csak észreveszem hogy mosolygok ha elhaladok egy játszótér mellett meg ilyenek de tudom mi az oka:


egyrészt kiderült hogy a gyógyszerem lényegében ellensúlyozza a fogamzásgátlót és eddig szerencsénk volt hogy nem lett baba(ekkor belegondoltam mi van ha nem szerencse hanem nem jöhet össze)


másrészt a párom testvérének most lesz gyereke


Ez a két dolog valószínüleg beindította a biológiai órámat, mert pánikolok mi van ha...

Amúgy ha ezek nincsenek biztos 30 éves koromig eszembe sem jut,tehát az ember mindig akkor akar valamit ha nincs rá igazán lehetősége(nehezen jönne össze a baba ergó most akarod,pedig eddig eszedbe sem jutott volna)

hidd el túl leszel rajta

2013. okt. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 A kérdező kommentje:

Megint hideg és meleg is jött.

Meghallgattam mindent.Igazából annak,akinek az N betűimmel voltak gondjai,annak üzenném,hogy iskola meg munka után,tanulás közben fél 2-kor,ilyen lelkiállapotban ami miatt kiírtam a kérdést,írjon szebben,állva megtapsolom.

Leírtam azt is,hogy 7 éve vagyunk együtt,és hogy a babát nem erőltetni szeretném,mert saját szavai szerint vágyik rá.ugyanis normális párként megbeszéljük a dolgokat,nem az van,hogy én mondok valamit,és márpedig úgy lesz,ezért nem értem ezt a gyerekességet.

Akik pedig nem figyelik a lehetőségeket,meg az ingyen/olcsó dolgokat,és lehülyéznek miatta,arra nem tudok mit mondani.Környezetemben most született kisbaba,és a szülők nem szegények,de anyukával együtt böngésztük át a fb csoportokat,netet jó babadolgokért,had ne mondjam,hogy mindenre összesen költöttünk 30 ezer forintot,nagyon sok dolgot úgy adtak,hogy vigyük csak ne foglalja a helyet mert ők már nem használják,és minden nagyon szép állapotban volt.

Másik meg,hogy másik ismerősnek böngésztem a netet tankönyvekért,és fillérekért adták,azok is nagyon jó állapotban voltak.

Na ezeket annak,aki lehülyézett a miatt,hogy mondtam ,hogy létezik ilyen.

Én még a védőoltást is meggondolom a kötelezőt,nem hogy a választhatót,azt biztos nem kapna a gyerek,nem anyagiakból.Bébiételt se.Vitamint megvenném neki meg magamnak is,meg friss zöldséget gyümölcsöt,amit én csinálok meg neki babakajának.

Nem a babázhatnék tört rám amúgy.Nem babázni akarok,csak leírtam a félelmeimet.

Nem menstruálok,csak fél évente kb.Nem csak pcos-hanem pajzsmirigy miatt is.Talán az egyetem miatti stressz vezetett ide,előtte nem volt ilyen rossz a helyzet.

Ruhákat,babacuccot meg nagyon sok mindent kapnánk rokonoktól is,akik már nem is akarnak több babát.De nem magyarázok én semmit,nyilván bármi lesz,a mi közös döntésünk lesz.

Annak aki írta,hogy soha egy percet se dolgoztam,az olvasson kicsit,mielőtt ír,és látni fogja ,hogy nem lébecolok csak:)...

Igazából a kormány egy felvetése hozta meg bennem a végső elhatározást,hogy kiírom a kérdést,ahol is nagyon támogatnák az egyetem alatt szülő kismamákat is.

Itt a link:

[link]

2013. okt. 10. 11:23
 35/83 anonim ***** válasza:
72%

Simán szülhettem volna már 18-22évesen...de nem tettem pedig vágytam rá nagyon épp mint Te.

De a suli fontosabb volt, úgy gondoltam ez kell hogy jó munkahelyem legyen majd jó Gyedem.

Nem bántam meg!

26éves vagyok a párom 33 és most várjuk az első babánkat!

Tudatosan készültünk rá, pl olyan munkahelyet kerestem ahova visszatudok majd menni és a GYED sem elhanyagolandó.

Felújítottuk a lakást (szerencsénk volt "örököltük" a házat) emelett tettünk félre direkt a babavárásra 1 millió forintot, mivel a 9hónap alatt történhet bármi pl a párom munkahelye megszűnik, vagy elromlik az autó stb.(Mi így beszéltük meg a párommal, mi inkább a lagziról mondtunk le a babáért.)

27hetes terhes vagyok , orvosra és a babadolgokra eddig 350.000Ft-ot költöttünk és még nincs meg minden (+ nem is a legdrágább dolgokat vettük meg kb 150.000Ft kiadás még biztosan lesz)

Sok szép dolog van a Vaterán meg a neten, DE nekem a szívem megszakadna ha nem tudnék megvenni néhány szép és új dolgot a várva várt gyermekemnek.

Várjatok még, spóroljatok, hogy fejfájás nélkül teljen el a 9hónap és a következő 20 év.

Ha pedig a teherbe esés miatt aggódsz, ne tedd!Nem 1 ismerősömnek sikerült, viszont azt is vedd figyelembe hogy az orvoshoz járkálás és a teherbe esés is lehet majd költséges...Ne Így legyen azt kívánom, de jobb mindenre felkészülni időben!

Jó pár éved van még a 30ig és a párod sem öreg (pasik még 40évesen is jó időbe vannak)

A TÜRELEM RÓZSÁT TEREM :)

2013. okt. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 A kérdező kommentje:

Még azt kihagytam,hogy nem most pattant ki ez a "fantasztikus" ötlet a fejemből,már kb .16 éves korom óta folyamatosan szeretnék anyuka lenni,csak a fenti cikk miatt gondoltam,hogy ha megvalósul,akkor azzal az összeggel már nem tűnik lehetetlennek a baba,mert ugye minimálbért veszik alapul,pedig csak suliba járok.

Pont ezért nem vagyok gyerekes,mert eddig is türelmesen vártam,nyilván nem a semmire terveztem a gyereket,csak ez a cikk adott egy kis reményt,hogy nem 3-4 év múlva állhatunk neki próbálkozni az 1.babának,aki lehet hogy 3-4 évre rá meg is fogan.:/

Minden esetre köszönök minden korrekt választ,volt olyan,aki normálisan le tudta írni,miért ne,és nem csak lehurrogott,természetesen azokat a válaszokat átgondoltam.

2013. okt. 10. 11:29
 37/83 anonim ***** válasza:
61%

De hogy lehetne fontosabb a te akaratod, mint a gyermeked jövője? Baba korában el van a használt dolgokkal is, bár egy szépnek tűnő használt babakocsi is széteshet egy tél alatt, használtan nem vehetsz neki cipőt, pelenkát... Ha nem tudsz szoptatni és csak a drága tápszert eszi meg? 20ezer FT havonta (sajnos mi is így jártunk). A pelenka is marha drága, ha pedig moshatót veszel elmegy az egész napod vele, és még a rezsi is több lesz. :( Egy gyerek egyre drágább, ahogy nő, ráadássul gyerekkel, fiatalon, nőként az életben nem találsz megfelelő munkát. Nekünk havi 200ezer ft bevételünk van, abból 60 megy rezsire, a többiből élünk, és azt kell mondjam hogy nélkülözünk, tologatom a számlákat ide-oda, hogy most akkor melyiket fizessem be, melyikkel késsek. Olyan rohadt drága a kaja, hogy az hihetetlen. Ráadásul a gyerek se eszik meg mindent, fél évig csak bébiételt volt hajlandó, ami 300Ft. Amit szorozz be csak hárommal egy napra, mert tízórai, ebéd, uzsi, az már 900. És 900 x 30 egy hónapban az 27ezer Ft. És akkor mi még nem ettünk, csak a gyerek. Sajnos nem mindig megy minden úgy, ahogy akarod, hiába tervezed előre, hogy majd szoptatsz sokáig, majd te főzöl neki...


Arról nem is beszélve, hogy mi van ha az apuka elhagy? Tudom, ááá, téged soha, ő nem olyan... De bele kell kalkulálni sajnos. Szóval a helyedben befejezném a sulit, dolgoznék 2 évet, és akkor mehet. Még csak 25 éves leszel! Az pont jó, sem túl fiatal, sem túl "öreg". :) De ettől függetlenül csinálod ahogy akarod, csak itt nagyon nag a tét. Egy kisgyermek boldogsága.

2013. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/83 anonim ***** válasza:
68%

Utolsó vagyok!

Nehogy elhidd, hogy lesz ilyen támogatás!Felröppent a hír és azóta se hallottunk róla semmit!

Ráadásul azt a pénzt is utólag kapod meg...de nagyon nagy a csend körülötte csak ígérgetés ..mert mint tudjuk jövőre választások és kampány ígérgetés lesz csak!

Én is 16éves koromtól vágytam az anyaságra, tudom hogy hiába írok bármit,éreztem így én is...de a szívem helyett az eszemre hallgattam.

Ti tudjátok a Ti döntésetek!

2013. okt. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/83 anonim ***** válasza:
65%
Áhá! Szóval megint csak a pénzről szól az egész...
2013. okt. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
53%
Utolso aki nem tud szoptatni annak felirhatja a gyerekorvos a tapit. Tudod mert nekem is felírtak 3 éves koráig és akkor nem drága
2013. okt. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!