Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek, ha úgy érzem hogy nem bírom tovább gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:22 éves vagyok,tanulok még ,meg diákmunka mellette,bár ez csak havi kb.50 e. ft-ot hoz.

Párom dolgozik,havi 200 ezret kap meg,de albérletben lakunk,meg van egy rokon hitele,aminél ő volt kezes,rokon nem fizeti,így páromnak kell.Miután mindent befizet,marad a 200-ból 60 e.ft kajára kettőnknek,ruhát meg 1 mozit/kávét ,tisztálkodási dolgokat a havi 50 ből fedeztem én..

Tudom,látom hogy nem reális a baba,de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart..

De a párom mondja,hogy ennyi pénzre nem lehet gyereket vállalni,valahol igaza van,de nem tudom elnyomni már a vágyat a baba iránt magamban...Nem tudom,mit tehetnénk..Saját lakás kb esélytelen később is:/

Ti mit tennétek?Miket lehet igényelni??

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mivel győzzem meg a párom?az egyik iskolámat 1 év múlva fejezem be,utána gondoltam a próbálkozást..Nem akarok 30 évesen szülni.Párom meg már 29,nem fiatal.

Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja.

Rosszul gondolom,hogy bármikor történhet bármi,nem lehet alapozni arra,hogy örökké várjuk,mikor lesz jobb?

Volt így valaki már?Megoldottátok?

Úgy érzem,lassan megbolondulok ebbe a problémába,éjjel-nappal ezen kattogok már.

Köszönöm a segítségét annak,aki hasznos tanácsot tud adni.


2013. okt. 10. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/83 anonim ***** válasza:
46%
Én azt érzem egy kicsit, azért kell az a gyerek, mert akkor nem kéne se tanulni, se dolgozni, és mégis járna utána pénz...
2013. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/83 A kérdező kommentje:

Ember,te normális vagy?

Eddig korrekten tűrtem a bántó szavakat,nem is érdekelt,mert úgyse más oldja meg helyettem az életem,de ezt kikérem magamnak.Buta vagyok,meg azt akarom,hogy eltartsanak???

Nem akarok tanulni?Jézusom.

Ha nem tűnt volna fel,van egy kitűnő érettségim,egy nyelvvizsgám,meg 2 iskolát csinálok,amiből az egyik a Semmelweis egyetem,csak olyan követelményt állítottak,ami egy időre meghaladta a tűrőképességem.A másikat meg mindenképp befejezem,ezt írtam is hogy az 1 év letelte után szeretnék próbálkozni csak.

El akarom tartatni magam?Nem tűnt fel,hogy dolgozok???

Év közbe csak fél állásban,nyári 3 hónapban teljes munkaidőben.Írtam,hogy felvennének ide teljes állásba,szerinted nem akarok dolgozni???

Szégyelld el magad,amiért olyannal vádolsz,aminek negyede se igaz,és olvass vissza.

Nem tudom,ki a buta.

2013. okt. 10. 12:54
 53/83 anonim ***** válasza:
100%

Olvasom, hogy már megkérte a kezed. De ha megfogadsz egy jótanácsot: addig ne menj hozzá (vagy írjatok házassági szerződést) míg egy forint adóssága is van!!! KÉRLEK!!!! Nagyon-nagyon pórul járhattok. Tapasztalat....

41-es voltam....

2013. okt. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/83 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, én nem bántani akarlak, de ha nem kezdtél volna el kötözködni a bántónak érzett válaszokon, már régen nem kapnál ilyeneket... Mi értelme van elmondani egy anonim oldalon, hogy: "Hű, ezt szerintem nem kellett volna leírnod."? Nagyjából semmi...


Egyébként pedig szerintem azért zavarja ez a dolog a legtöbbeket, mert kötöd az ebet a karóhoz. Te elmondtad, hogy látod a dolgokat, ők is elmondták, mire kijavítod, hogy neked van igazad...

Kérlek, mondd meg, meddig fizeti még a vőlegényed a rokona hitelét? Én akkor vállalnék gyereket, ha az letelt. Addigra te is elvégzed az egyik szakmádat, teljes állásban dolgozol, és ha nem visz el az adósság havi Xezret a kasszából, teljesen jól meglesztek. Tudom, hogy orosz rulett a PCO, de addig is tudsz törődni az egészségeddel, hogy könnyebben ess teherbe.

Ha úgy érzed, hogy nem bírod tovább gyerek nélkül, segíts ki mások kisgyerekes háztartásában. Írta itt valaki, hogy neki segített. Én is azért nem akarok még gyereket, mert két húgom is van, és amíg ők kinőtték a bilit, meg is őszültem, úgyhogy most még várunk.

2013. okt. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/83 A kérdező kommentje:

1.Senkinek nincs joga sértegetni,véleményt nyilvánítani van,azt el is olvastam.Én eddig senkit nem minősítette,mint ember,csak a véleményre reagáltam,de ez már nem volt szép..

2.Nem kötöm az ebet a karóhoz,a tényeket közöltem,megoldást keresek.

A hitel még 7 év!!Addig meg megőszülök..

Házassági szerződés lesz,már csak azért is,hogy bármi történik,ne vigye mindenünket a bank,meg amink van,az is az én nevemen van,mert nekem nincs semmi adósságom.Párom s így látta reálisnak.Ha történne valami,vagy külön válnának az útjaink,persze mindent amit közösen szereztünk,de az én nevemre tettünk,megfeleznénk reálisan.De mint említettem a kapcsolattal nincs baj,tudjuk mind a ketten,hogy egymással szeretnénk élni,3 éve együtt lakunk.

Köszönöm azoknak,akiktől normális választ kaptam.

2013. okt. 10. 13:27
 56/83 anonim ***** válasza:
0%

az első szülő nők a baba születése után kapnak pénzt, kb 60-70 ezer körül, én úgy tudom..

Szerintem meg vállaljátok a babát, amikor megfogan még van rá 9 hónapotok rendezni a jövőt!

2013. okt. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/83 anonim ***** válasza:
36%

7 év van a hitelből? nos, 29 évesen sem vagy lekésve a gyerekvállalásról. legalább egy kicsit gyűjtöd az élettapasztalatot, megfontoltabb leszel, átlátod a világot és annak összefüggéseit.

aki idősebb korban válik anyává, annak a gyereke is értelmesebb lesz, mert több tudást tud átadni neki, mint az, aki 22 évesen szül.

miért éreznéd magad kevesebbnek attól, hogy nem fiatalon szülsz, hanem érettebb fejjel?

2013. okt. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/83 A kérdező kommentje:

Kevesebbnek érzem magam.Olyan ez,mintha hiányozna egy részem,nem tudom elmondani,ezért érezni,hogy kötöm az ebet a karóhoz.7év után már nagyon vágyom egy picire,a mi kis tündérkénkre,aki tudom,hogy apa szeme fénye lenne,úgy szeretné,mert a barátaink babáira is látom,milyen gondoskodással ügyel:)Tudom,hogy nem csak szeretetből nő egy gyerek,hanem pénz kell mellé.De egyet tudok.Szeretet nélkül BIZTOS hogy nem kapható neki sehol.Hát ez van.Van ahol pénz van a gyerekre,van ahol szeretet.A kettő lenne optimális.

Nem akarok már semmit mondani,mindenki nézze meg ezt:

http://www.youtube.com/watch?v=-m2TzUBFJpw

Nem tudom szebben elmondani:)

2013. okt. 10. 14:17
 59/83 anonim ***** válasza:
az nagyon jó dolog, ha már most szereted a leendő gyermeked. az egyik pillér már megvan. ahhoz, h stabil legyen a dolog, kell a másik is: a pénz. ennek szellemében küzdj és tegyél a jövőért.
2013. okt. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/83 anonim ***** válasza:
33%
pénz is kell nem is kevés plusz az apa is kell, ha ő nem igazán tiszta szívből akarja hanem csak azért mert te unszoltad az már nem az igazi-.-
2013. okt. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!