Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek, ha úgy érzem hogy nem bírom tovább gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:22 éves vagyok,tanulok még ,meg diákmunka mellette,bár ez csak havi kb.50 e. ft-ot hoz.

Párom dolgozik,havi 200 ezret kap meg,de albérletben lakunk,meg van egy rokon hitele,aminél ő volt kezes,rokon nem fizeti,így páromnak kell.Miután mindent befizet,marad a 200-ból 60 e.ft kajára kettőnknek,ruhát meg 1 mozit/kávét ,tisztálkodási dolgokat a havi 50 ből fedeztem én..

Tudom,látom hogy nem reális a baba,de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart..

De a párom mondja,hogy ennyi pénzre nem lehet gyereket vállalni,valahol igaza van,de nem tudom elnyomni már a vágyat a baba iránt magamban...Nem tudom,mit tehetnénk..Saját lakás kb esélytelen később is:/

Ti mit tennétek?Miket lehet igényelni??

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mivel győzzem meg a párom?az egyik iskolámat 1 év múlva fejezem be,utána gondoltam a próbálkozást..Nem akarok 30 évesen szülni.Párom meg már 29,nem fiatal.

Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja.

Rosszul gondolom,hogy bármikor történhet bármi,nem lehet alapozni arra,hogy örökké várjuk,mikor lesz jobb?

Volt így valaki már?Megoldottátok?

Úgy érzem,lassan megbolondulok ebbe a problémába,éjjel-nappal ezen kattogok már.

Köszönöm a segítségét annak,aki hasznos tanácsot tud adni.


2013. okt. 10. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

30 felett szültem a kicsi fiamat. A párom 41 éves. Hidd el, hogy ilyen korban is nagy boldogság az a baba. Sokan mondják, hogy idősök leszünk, mire felnő... de az életben az sem garancia, hogy ha valaki 18 évesen szül, megéri az unokákat, vagy látja felnőni a gyermekét. Érdemes lenne még várnod, valóban nagyon drága egy gyerek, még akkor is, ha kapsz kocsit, ruhákat. Nekem csak a pelenka és a bébikaja havi 30 ezer. Sajnos nem tudok szoptatni.

2013. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 anonim ***** válasza:
51%

22 évesen még bőven nagyon fiatal vagy, és a párod sem "öreg". sőőőt, sztem egy pasi bőven ráér 30 éves kora után apává válni.

ne élj álomvilágban, nem lehet mindent ingyen vagy olcsón megkapni, egy normális gyerekcipő 10e-nél kezdődik, és pár hónap múlva veheted is az újat, mert kinőtte.

előbb inkább tegyetek félre egy kis tartalékot, hogy legyen mihez nyúlni váratlan kiadás esetén.

végezd el az iskolát, keress biztos, normálisan fizető munkahelyet, hogy legyen GYED-ed. nem kell örökké várni, de a semmire szülni nagyon nagy önzőség.


ne csak a babázásra gondolj éjjel-nappal, kösd le a figyelmedet egy másik céllal, amiért megéri küzdeni.


veled ellentétben én a másik véglet vagyok, egyáltalán nem alapozok arra, h kapok bármit is ingyen vagy olcsón a leendő babámnak, inkább gyűjtök amennyit lehet, hogy később mindenre jusson.

2013. okt. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/83 anonim ***** válasza:
40%
Ha már belátod, hogy ilyen anyagi körülmények nem elegendők a gyermekvállaláshoz, és majd fontosabb lesz a leendő gyermeked jóléte, mint a te önző vágyad, na akkor értél meg a gyermekvállalásra.
2013. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/83 anonim ***** válasza:
51%
Hát én is 22 éves vagyok és én is szeretnék babát, de nem tudlak megérteni. Én úgy gondolom a minimális anyagi biztonságot meg kell teremteni, ha már családot akarsz, mert nem épp szerencsés hozzáállás a majd lesz valahogy. Kicsit önzően és gyerekesen gondolkozol. Egy baba nem csak abból áll, hogy jaj de cuki, meg jó neki az ingyen ruha, ahogy nő, egyre több és több kiadással jár. (Iskolában csak a kaja havi 10 ezer és akkor még nem ment külön órákra, sem osztálykirándulásra, sem sehova.) A párod igenis reálisan látja a dolgokat, a semmire nem szülnék, bármennyire is szeretném. Dolgozz 2-3 évet és utána térj vissza ehhez a témához. Akkor is fiatal leszel még.
2013. okt. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező, tanulj meg először helyesen írni, utána gondolkozz gyereknevelésen, mert ez így egy csőd lesz...

"megbolondulok ebbeN a problémábaN" <--most komolyan, annyira nehéz leütni azt a két karaktert?

Vagy így is írhattad volna: belebolondulok ebbe a problémába, úgy is helyes.

2013. okt. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/83 anonim ***** válasza:
71%
szia! Én is PCO-s vagyok, 26 éves, sőt, kéne fogynom legalább 30 kg-t is :( a férjem 34 éves, lehet, hogy nekünk is évekbe telik a baba. Mi sem dúskálunk, de azért nem diákmunkára szülnék, ha most mégis sikerülne a pici. Szerintem ne izgulj még a 22 éveddel.
2013. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
69%

Akármilyen nehéz, most koncentrálj arra, hogy az iskolát befejezd. Az még egy év, az alatt változhat a párod is, te is és az anyagi helyzetetek is. Aztán menj el rendes főállásba dolgozni, ha te is hazaviszed legalább az átlag 120.000 Ft-ot, a párodéval együtt az már 320 ezer, abból már lehet egy kis tartalékot összegyűjteni. Ha lesz majd a számlátokon biztonsági tartalék, akkor a párod is könnyebben mond majd igent. Még az is lehet, hogy többet is fogsz ennél keresni...

Ne izgulj, nem vagy semmiről lekésve. Ma már egész máshol tart az orvostudomány, simán megoldják, hogy 50 éves nők is szülnek, meg olyanoknak is sikerül, akiket 10 éve még hazaküldtek volna, hogy ennyi, nem sikerült. Nem ismerem, hogy milyen nehézséget okoz a betegséged, de biztos lesz olyan megoldás ami sikert hoz. Ha meg mégis évekig eltart, 22 évesen még van 20 éved is bőven. Nyugi! 30 múltam, a párom lassan 40, mégis csak mostanában kezdtünk el beszélni a gyerekvállalásról és lehet, hogy még várunk 1-2 évet.

2013. okt. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
81%
Egy picit más nálunk a helyzet, csak ehhez a részhez szeretnék hozzászólni: "de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart.. " Én is ettől féltem. Korrekt kezeléssel (amit elkezdhetsz már most iskola alatt is) nem ekkora a baj. Régen talán így volt. De most, szerintem csak kitartás kérdése (és persze, hogy megfelelő segítséget kapsz). Több 10-20 ismerősöm van, aki simán terhes lett PCO-val, közöttük vagyok én is. Hatalmas para, meg minden, hogy oké, belevágunk, de nem kenődünk el, ha évekig is tart, most csak lazítsunk, stb. Aztán még abban a hónapban pozitív lett a teszt. Tény, hogy a kikötött életmódhoz mereven tartottam magam már egyetem alatt is. A gyermek eltartásának anyagi oldalát nektek kell számolgatnotok, ez mindenkinek mást jelent, mások az igények az életszínvonalra, más kiadások is lehetnek. Nekünk mázlinkra nincs hitelünk,és még a mai bizonytalan helyzetben is elmondhattuk, hogy a férjem állása biztos és stabil. Így vágtunk bele. Én a második sulimat csinálom, majd baba mellett fejezem be. Nem tudok és nem is akarok tanácsot adni, vagy dönteni helyettetek, csak bíztatni akartalak, hogy nem annyira rossz a helyzet, mint elsőre látszik, eü szempontból semmiképp! Kitartást és sok sikert kívánok nektek!
2013. okt. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
45%
Ne haragudj, de a gondolkodasod tenyleg meglehetosen eretlen. Komolyan "ingyen babaholmikra" alapozol? Kitenned a parod annak, hogy azon stresszeljen jut-e hovegere kenyer? A "baba" meg nagyon gyorsan nem "baba" lesz, hanem gyerek. Kicsi, nagy meg nagyobb. Egy darabig biztosan tok jol eljatszik majd az "ingyen cuccokkal", de kesobb szeretne majd pl. osztalykirandulasra menni. Meg nyari taborba a balatonra. (olyan 30 rugo, 1 het, meg most) Aztan nem biztos, hogy zseni lesz, kuszkodik a matekkal, mert rossz a tanar. Megtudsz fizetni egy magantanart aki segit neki, vagy majd te fogsz tudni? Aztan elohozakodik azzal, hogy az osztalyba mindenki tanul zenelni, o miert nem? Vagy, mindenki sportol, o miert nem? Ezek nelkul fellehet noni, en is felnottem, de egy gyerek lelkenek egyaltalan nem konnyu. Plane, hogy a vilag felszines, mar a fuzet boritoja es a tolltarto is sokat szamit gyerekszemmel. Jah, es en ugy nottem fel ezek nelkul, hogy volt testverem, akivel mindig lehetett jatszani, meg akkor is, ha karacsonykor csak segely ajandekokat kaptunk. Az embert azt kulonbozteti meg az allatoktol, hogy nem osztonleny. Gondolkozz kicsit, es nyomd el az osztoneidet, amig ilyen ingovany a talaj. Egy szinten 22 eves lany.
2013. okt. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
50%

A környezetemben 2 anyuka is így járt, a szakmájuk kellős közepén teherbe estek, az egyiket egyből otthagyta a pasija, mert "neki nem kell a felelősség" 32 éves volt pedig, a másik vőlegénye meg ott hagyta az iskolát, és elment mekibe robotolni, hogy éhen ne haljanak...

Az egyeskének meglett a kisfia, jelenleg 3-an élnek 2 szobában, a gyesből, meg az anyukája rokkantnyugdíjából, és megy a sírás, hogy nem kap munkát, apuka nem fizet (már mért fizetne, nincs is a nevén a gyerek?), a másik családban meg már visszaköltöztek a csaj szüleihez, akik utálják ezt az egészet, úgy bánnak szegény sráccal, mint a véres ronggyal, a csaj meg a harmadikkal várandós, és esze ágában sincs se dolgozni, se tanulni.


Ilyen életet akarsz?

2013. okt. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!