Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha úgy érzem hogy...

Mit tegyek, ha úgy érzem hogy nem bírom tovább gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

A sztori röviden:22 éves vagyok,tanulok még ,meg diákmunka mellette,bár ez csak havi kb.50 e. ft-ot hoz.

Párom dolgozik,havi 200 ezret kap meg,de albérletben lakunk,meg van egy rokon hitele,aminél ő volt kezes,rokon nem fizeti,így páromnak kell.Miután mindent befizet,marad a 200-ból 60 e.ft kajára kettőnknek,ruhát meg 1 mozit/kávét ,tisztálkodási dolgokat a havi 50 ből fedeztem én..

Tudom,látom hogy nem reális a baba,de van 1 nőgyógyászati gondom(pco-s),ami miatt nem tudni mikor lehet babánk,lehet évekig is eltart..

De a párom mondja,hogy ennyi pénzre nem lehet gyereket vállalni,valahol igaza van,de nem tudom elnyomni már a vágyat a baba iránt magamban...Nem tudom,mit tehetnénk..Saját lakás kb esélytelen később is:/

Ti mit tennétek?Miket lehet igényelni??

Voltatok már ilyen helyzetben?

Mivel győzzem meg a párom?az egyik iskolámat 1 év múlva fejezem be,utána gondoltam a próbálkozást..Nem akarok 30 évesen szülni.Párom meg már 29,nem fiatal.

Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja.

Rosszul gondolom,hogy bármikor történhet bármi,nem lehet alapozni arra,hogy örökké várjuk,mikor lesz jobb?

Volt így valaki már?Megoldottátok?

Úgy érzem,lassan megbolondulok ebbe a problémába,éjjel-nappal ezen kattogok már.

Köszönöm a segítségét annak,aki hasznos tanácsot tud adni.


2013. okt. 10. 01:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/83 anonim ***** válasza:
78%

Kérdést megnyitva azt gondoltam minimum 35 éves vagy.



"Próbáltam mondani,hogy tele a net ingyen babadolgokkal,szinte költeni se kéne,meg később is nagyon sok a ruhabörze,net tele olcsó,szép dolgokkal, tankönyveket is lehet neki így venni,sokan élnek így,szégyen vagy nem,mindenki úgy oldja meg ,ahogy tudja. "

Amíg így gondolkodsz nem hiszem, hogy készen állsz a gyerekre nem elég érett gondolkozásod hozzá.

2013. okt. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/83 AeonFLUX ***** válasza:
41%
Én is 22 leszek lassan. Rám miért nem törtek ilyen "rohamok", hogy gyereket akarok most azonnal?
2013. okt. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/83 anonim ***** válasza:
28%
Rám se pedi 26 vagyok.
2013. okt. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/83 anonim ***** válasza:
75%

Tankönyveket NEM lehet ingyen venni. Egy gyerekkel támogatást sem kapsz rá. Már az első osztályban is 40-50.000.- Ft a szükséges iskolai dolgok ára. Ebben még nincs benne a ruha,cipő,stb.

Egy gyereket fel is kell nevelni 18 éves koráig. Lehet ugyan csak a legszükségesebbet adni meg neki, nyomorogni, de akkor milyen élete lesz a gyereknek?

Ha beteg, a gyógyszert sem kapod meg 3-4.000.- Ft alatt.

De kisgyerekkel munkahelyet is csak akkor találhatsz, ha van befolyásos ismerősöd, rokonod.

Józanul kell végig gondolnod a dolgot.

Érthető, hogy szeretnél gyereket, de nyomorba ne szülj.

2013. okt. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/83 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kellene vki más hitelét a párodnak törleszteni, nem lenne olyan nagy gond. Ezt a kérdést kell mihamarabb megoldani, egyébként is milyen már, hogy törleszti a rokon hitelét, mert ő nem fizeti??? Egyébként én 29 éves vagyok és nő, a férjem is 29 éves. Még nincs gyerekünk, de 2-3 év múlva tervezünk csak, és akkor sem fogom azt érezni, hogy öreg lennék hozzá. Más világ van már, nem 20 évesen szülnek a legtöbben, hanem 30 körül. Már aki nem egy lyukba akar gyereket szülni, meg segélyre.
2013. okt. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/83 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ha kezességet vállat azzal nem lehet semmit tenni.

Ő vállalta a kezességet, ezt alá is írta a bankba akkor semmit nem lehet tenni.

2013. okt. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/83 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is várnod kellene még pár évet, legalább annyit, hogy elvégezd a sulit és legyen egy munkahelyed ahol dolgozol minimum egy évet és ahova lehetőség szerint vissza is vesznek. GYES-re maradni vagy kicsi gyerekkel munkát keresni ugyanis nem a világ legjobb ötlete.

Nem tudom a hitelből hány év van még és ilyen esetekben hogy lehet a pénzt visszaszerezni a nem fizető rokontól, ennek is jó lenne utána nézni.

A betegség persze bekavarhat, de megnyugtatásul nekem ugyanezzel 6 hónap alatt összejött a baba.

2013. okt. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/83 anonim ***** válasza:
100%

Én is 23 voltam amikor rámtört ez az érzés, mindenki hülyének nézett, azóta mindent tudok a teherbeesésről, terhességről, hőmérőzésről....stb


nagyon, de nagyon nehéz volt, mert tudtam, hogy nem aktuális még.

De azért megpróbáltam meggyőzni a páromat, a munkaviszonyom is meglett 24 éves korom előtt (nekem ez az érzés majdnem 2 évig kitartott.)


Igazából most nincs munkám :(, gyed lehetősége nélkül pedig nem vállalunk babát, de már nem is vágyom rá annyira.

Berezeltem, most házasodunk, kicsit még leszünk kettesben (1 évet minimum)


Párod apaként nemidős 29 évesen, de a korából adódóan neki nem lenne korán a baba az biztos.


DE: Nagyon igaza van, hogy ilyen helyzetre nem lehet gyereket vállalni.


Mi a jó fenét csináltok, ha elveszíti az állását?????

A hitelt ki fizeti ? (amúgy ezt jól megszívta)

A gyerek miből eszik?


Gyereket csak akkor vállalnék, ha van mindkettőnknek állása, ez a minimum, lehetőleg félretett pénzünk.

Tudod mennyire jó, hogy volt félretéve fél évre elegendő megélhetési pénzünk? most 10 hónapja nem találok állást, és meg sem érezzük, sőt esküvőnk is lesz, pedig a párom nem keres 200E-et.


Tereld el magad, másként nem megy, magadban kell lejátszanod.

nekem sokat segítette, hogy szívességből vigyáztam egy 1,5 és egy 4 év körüli kislányra. nah az lekötött:D

2013. okt. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/83 e-ditta ***** válasza:
57%

1. 22 évesen még inkább túl fiatal vagy egy gyerekhez, ahogy a párod is 29 évesen az alsó határon mozog, amikor valaki felelöségteljes apa lehet.


2. A párodban sokkal több a felelöségérzet, mint benned - te elég gyerekes vagy, ha a neten található olcsó(bb) dolgok szerinted elegendöek egy gyerek felneveléséhez.


3. A jelenlegi helyzetben gyereket vállalni abszolút nem reális, még ti sem tudtok rendesen megélni annyiból, amennyitek van, nemhogy egy gyereket.


4. Sokkal jobb 30 fölött szülni úgy, hogy a gyereknek van esélye normális életre, mint félig gyerekként a nyomorba.


5. Persze, késöbb is történhet bármi, de úgy kezdeni, hogy eleve kizárt, hogy a gyereket el tudjátok látni, ennek ellenére értelmetlen dolog.


6. Elöször végezd el az iskolát, szerezz jó munkahelyet, spóroljatok össze valami tartalékot, és csak utána akarj gyereket.

2013. okt. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/83 anonim ***** válasza:
81%

Nézzük az anyagi oldalt.

Az 50.000-res bevételed ugrik, kapsz helyette gyest + családi pótlékot, ami 37.000 Ft. Ebből havi 20-25000 Ft csak a gyerekre fog elmenni. (pelenka, ha kell tápszer, popsitörlő, cseppek...) Marad 12.000 Ft-od. (és akkor nem vettél tejpépet, 1-2 üveg bébiételt, rendszereséggel gyümülcsöt, húst, nem fizettél nem kötelező oltást...)


Tehát 50.000 helyett kb 10.000 az, ami magatokra fordítható bevétel. Azaz már 40.000 mínuszhoz vagy a mostani helyzethez képest. Próbáld ki pár hónapig, hogy csak 10.000-et költesz.


Ami az ingyen cuccokat illeti, arra nem lehet gyereket vállalni, hogy valaki használt cuccokkal csak megszán ingyen. Nem kell mindent újonnan venni, de nézzük a minimumot: babakocsi használtan: 10-15000 Ft, babahordozó 5000, kád, pelenkázó:10.000, ruhák csak pár hónapra használtan, pl angolból: 30.000, ha "extrát" is szeretnél: légzésfigyelő: 10.000 (használtan), mellszívó: 10.000....Ez kb 80.000 Ft eddig. És igazából alap dolgok, használt árral számolva.


A tankönyveket nem tudod megvenni a netről, mert az iskolában kell. Már olyan sincs, hogy a nagytesó tavalyi-tavalyelőtti könyve jó, mert újan kell megvenni. A párod jövedelme "sok", így segélyekre, (átmeneti, rendzseres) nem lennétek jogosultak.


ilyenekre nem lehet apellálni. Dolgozz le pár évet, és akkor gyedet kapsz, amiből jobban lehet élni, meg a kezesség is letelik egyszer. És nem, nem azt kell várni, mikor lesz jobb, hanem azt, hogy mikor lesz alkalmas a gyerekvállalásra a helyzet. A msotani nem az. Munkád nincs, nem is volt, ilyen helyzetben feleőtlenség lenne.

2013. okt. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!