Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted kicsinyes a férjem?

Szerinted kicsinyes a férjem?

Figyelt kérdés

Tegnap én mentem a gyerekekért oviba. Kértem, hogy adjon pénzt, mert egy fillér nélkül nem szeretnék elindulni itthonról.

Adott 600Ft-ot (nem állunk jól anyagilag sajnos)

4 óra múlva értünk haza, mert játszótereztünk, vettem a lányoknak 2 pogit, kis csokit, a pénz elfogyott.

ő megkérdezte, hogy mennyi pénz maradt.

és én mondtam, hogy semennyi, erre úgy nézett rám, mint aki egy milliót költött el egy délután alatt és olyan balhét vert ki, mint egy állat, megtépte a copfomat stb.


2013. jún. 26. 08:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/73 anonim ***** válasza:
73%
Mi sem vagyunk éppenséggel eleresztve anyagilag, főleg így, hónap végén. Szerintem túlzásba vitte, de nem kicsinyes mert nem kell csokira költeni ha nincs pénzetek. Agresszív a férjed, nem kicsinyes.
2013. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/73 anonim ***** válasza:
32%
19-es. Ülj már le a seggedre. manapság munkát találni? bírom ezeket az optimista hozzászólásokat, amikből kihallatszik a szemrehányás is, még ha nem is annak szánod.
2013. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/73 anonim ***** válasza:
74%

1. A megtépésre nincs mentség, ez csak rosszabb lesz. Nem ellened irányuló fizikai erőszakkal kellene levezeti a frusztráltságát azért, mert férfiként nem tud eltartani egy 4-fős családot. Vannak olyan pasik- hála az égnek - akiknek ez presztízskérdés, és ha kell, pluszmunkát, másodállást, bármit elvállal, csak hogy családfenntartó legyen, amíg kicsik a gyerekek. Neked nem ilyen jutott.

2. Ha nincs pénz, hó vége van, akkor majd otthon kapnak szörpöt a gyerekek, meg sütsz nekik sütit, amíg az oviban vannak, és nem a játszótéren kell pogácsára, meg fagyira költeni. Nekem ez lenne a logikus.

3. Ha sajnálta a pénzt, miért adott egyáltalán? Hogy megutaztasd?

2013. jún. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/73 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem nem azon kellene rágódnod, hogy kicsinyes, hanem azon hogy megver...
2013. jún. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/73 anonim ***** válasza:
65%

1-es vagyok.

Kérdező! Te is érzed, hogy itt valami nagyon nem stimmel, ha feltetted ezt a kérdést.

Én nem szoktam kapásból azt mondani senkinek, hogy hagyja ott az illetőt, kivéve két esetet: alkoholizmus és fizikai bántalmazás. Ezek nem szoktak maguktól megoldódni, és ti jó úton haladtok afelé, hogy bántalmazott nő legyél.

Itt nem a 600Ft-ról van szó, mert a mai világban ez alig elég valamire. A gyerekeknek sem lehet mindig azt mondani mindenre, hogy nincs pénz semmire. Persze lehet otthon sütit sütni, de néha kell az is, hogy vegyél nekik valamit, mert az más mint amit otthon kapnak.

Arra nincs mentség, hogy a férjed neked esett, mint ahogy írod úgy, mintha egymilliót költöttél volna. Azt írod nem lehet vele megbeszélni sem.

Amíg ő balhézott addig a gyerekek hol voltak? Gondolom hallották az egészet, esetleg látták is ahogy neked esett.

Te tudod, hogy milyen az élet a férjeddel, de ha nem tudsz vele semmit megbeszélni, akkor itt komoly gondok lehetnek.

Ti felnőttek vagytok, a gyerekek meg gyerekek, akik semmiről nem tehetnek, éppen ezért én a gyerekek érdekeit nézném, hogy nekik mi a jó. Az biztosan nem, hogy az anyjukat bántalmazzák előttük amiért csokit vett nekik (nekik ennyi jön le ebből, nem pedig az, hogy hó vége van és spórolni kell).

Nem tudom van-e munkahelyed ahova vissza tudsz menni, de ha vissza is mész dolgozni, a férjed akkor sem fog változni. És az igenis kicsinyes dolog, hogy lecsesz téged amiért ketchup marad a tányérodon. Mert mi van ha valamelyik gyerek nem eszi meg az ételt? Lenyomja a torkán, mert nem szabad pazarolni?

Én biztos nem maradnék egy ilyen emberrel, de nem vagyok a helyedben, és nem ismerem a körülményeidet. Mindenesetre nem irigyellek.

2013. jún. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/73 anonim ***** válasza:
41%
600 forintot elkoltottel csokira meg pogacsara 1 nap alatt. 5 napot jarnak a gyerekek oviba, az heti 3000, havi 12e minimum. Abbol mar be lehet vasarolni is, meg csokira is jut es pogacsat is tudsz belole sutni otthon.
2013. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/73 anonim ***** válasza:
65%

Bocs! De nem tudom kihagyni...


"nem állunk jól anyagilag sajnos"

"vettem a lányoknak 2 pogit, kis csokit, a pénz elfogyott. "


Valahogy a Dumb es Dumber ugrott be. Amikor jon vissza szormecsizmaban, kalapban es azt mondja, hogy csak a "legszuksegesebb dolgokat" vettem meg.

2013. jún. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/73 anonim ***** válasza:
51%
De emberek. annyi minden inger éri az embert a mai világban, hogy még a legnincstelenebb ember is elköldti sokszor amilye van. Még akkor sem lehet mindig csak spórolni ha amúgy olyan típus vagy. vagy ha mégis, akkor saját magad örömétől vonod meg magad. Nem minden napra kell elosztani, hogy az heti 3000 ezer, mert ez hülyeség, mivel nem minden napra írta, hogy ennyit költ. akkor ennyi erővel több száz ezerre jön ki több évre. szóval ne így nézzétek. A mélyebb részét meg te tudod hogy álltok kérdező. mennyi amúgy az egymás iránti tisztelet stb.
2013. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/73 anonim ***** válasza:
69%

Menjetek már, egy kis csoki meg két pogácsa nem a világ, nyilván nem mindennap vesz ilyet nekik. Nem lehet úgy élni, hogy az ember mindig mindent megvon magától, egyszer-egyszer kell az, hogy beleférjen egy csoki meg egy pogi. 600 Ft meg nem a világ. Igen, kicsinyesség ezen kiakadni, hogy a gyerekek kaptak egy kis nassolnivalót.

Én viszont azon akadnék ki, hogy mi az, hogy megtép, meg balhézik???

2013. jún. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/73 anonim ***** válasza:
50%

De ha nem álltok jól, akkor minek kell mind a 600-at elkölteni? Veszel neki egy fagyit 2 gombóccal, 300 ft, ne mondd már, hogy azzal nincs el! Vagy úgy egyáltalán nem értem a dolgot, mert ha nincs pénz ilyesmire, akkor nincs.


A férjed valóban nem kicsinyes, mert abban igaza van, hogy a semmiből nem kellene költeni (a ketchup viszont tényleg kicsinyesség) - ellenben AGRESSZÍV! Én sem szoktam ilyesmit javasolni, de ha ez többször megtörtént már, mármint hogy nézeteltérések miatt bántalmazott, akkor a válás lenne a megoldás, és nem is értem miért nem jut ez eszedbe magadtól...


A másik: a gyermeked óvodás, miért vagy még otthon, ha ráadásul anyagilag is rászorulnátok a pénzre? Miért nem dolgozol?!

2013. jún. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!