Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem támogat a férjem?

Miért nem támogat a férjem?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen felajánlották, hogy az egyik telephelyükön lehetek vezető, a fizetésem is jóval magasabb lenne, de 2 tanfolyamot el kellene végeznem. Az egyiket fizetnék, a másikat nekem kellene fizetnem. Ez vizsgákkal és oktatással együtt 160000Ft lenne, ezt fizethetném 8 részletben. A férjem hallani sem akar az egészről, a hétvégén nagyon összevesztünk ezen, a vitát azzal zárta le, hogy nincs rá pénz és kész. Igaz, hogy tényleg vissza kellene 1-2 dolgot fognunk, de azt mondani, hogy nincs rá pénz, mikor csak a cigijére napi 1500Ft megy el. Nagyon elszomorodtam és nem tudom, hogyan döntsek. Szívem szerint azonnal igent mondanék, de azt sem akarom, hogy a házasságom tönkremenjen.
2013. jún. 24. 13:35
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondj igent.


Ha a férjednek a cigije fontosabb, mint az előrejutásotok, azon a házasságon sok siratnivaló nincs.

2013. jún. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondj igent.


Ha jut napi 1500,azaz havi 45ezer cigire (az 550ezer évente,atyaég),akor jut havi 20ezer neked tanfolyamra,főképp,hogy a fizud emelkedni is fog ezáltal.


Párod mennyit keres,nem lehet hogy kisebbségi érzése lenne attól,ha te többet keresnél?

2013. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

A férjed féltékeny, hogy jobban keresnél, vezető beosztásba kerülnél stb...

Neked ezta munkát el kell fogadnod, hiszen biztos megdolgoztál érte. Szóval nincs min gondolkozni a munkával kapcsolatban. De sajnos a férjeddel kapcsolatban van . Nem normális dolog hogy ő nem örül neki. Egyébként ő dolgozik? Milyen beosztásban? Nincs joga azt mondani hogy nem fogadhatod el. És ha őt holnap után kirúgják? Ez csak egy példa.

2013. jún. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem. Én pasi vagyok, de a páromnak minden ilyen megnyilvánulását maximálisan támogattam mindig is.

Szerintem a férjed tudat alatt, titokban kicsit féltékeny, nehogy feljebb vigye az Isten a dolgodat. Hülye birtokló pasibólvan marhaság. Én nem vagyok ilyen, de sokunk ilyen sajnos.

Mondjuk erős lenne ezért válni, de egy alapos elbeszélgetést megérne, hogy érttesd meg vele, hogy ez neked fontos, manapság ez nagyon nagy dolog egy ilyen felajánlás, ráadásul hamar megtérülne a befektetés.

Úgyhogy magyarázd el neki és vágj bele.

2013. jún. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is igent mondanék és befizetném magamnak, ha kell plusz munkát vállalnék.

Akit szeretek,támogatom szó nélkül, mert megbízok benne.

A férjem, amikor arról volt szó, hogy saját vállalkozást indítsak, és neki kellett (amíg be nem indult) eltartani, meg támogatni anyagilag IS, ezt még ő ajánlotta fel nekem anno. Azt mondta, hogy ezt én is megtenném őérte. Egy házasság, egy szerelem erről szól, segítünk, támogatjuk a másikat.

2013. jún. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
12%
Azért jellemző, nem az a meggyőzés, hogy figyelj, jó beruházás, hamar megtérül, vagy mostantól többet járok gyalog autó helyett, hanem bezzeg a te cigid...
2013. jún. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire dúskál a pénzben hogy azt mondja "nincs rá pénz és kész" akkor etesd meg vele a cigijét. Utálatos ember az ilyen, én Apámról tudom néha... Cigire szintén 1500 ft elmegy

Nyugodtan mondd meg neki hogy nem főzöl majd csak magadnak, ha nem tud főzni ezzel nagyon megszorongatod

Vagy valahogy fizesd ki a te fizetésedből törlesztővel, és így nem kell rá hagyatkoznod


Gondolom megfogja érni neked, mert másképp nem érdemes belekezdeni

21/F

2013. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképpen menj a továbbképzésre, akár tetszik a férjednek, akár sem, márcsak azért is, mert nem egy összegben kell kifizetned a továbbképzést, a havi 20ezer nem annyira nagy összeg.


Ha neki nem tetszik, az az ö baja, emiatt ne mondj le erröl a lehetöségröl.


Lehet, hogy tönkremegy a házasságod, de az oka NEM ez lesz, ez legfeljebb egy kisebb probléma, hanem az, hogy a férjed nem akarja, hogy TE elöbbre juss.

Ha viszont tönkremegy a házasságod, akkor mindenképpen elönyös, ha jobban keresel, akkor nem leszel rászorulva arra, hogy CSAK anyagi okokból kelljen mellette maradnod.

2013. jún. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok offolni a többieknek igazuk van.

A férjednek nem fontos, mi van veled és nincs érték ítélete. És talán még féltékeny is.


Tudod, mit? Nyugodtan vágd a képébe, hogy dohányozni pláne ilyen árak mellett nem létszükséglet. Csak viszi a pénzt te meg hoznád.


Szerintem vágj bele. Én munkanélküliként tudom, hogy mit jelent egy ilyen lehetőség. Ha nem vállalod el akkor a munkáltató ezt úgy értékeli, hogy nem vagy elég ambiciózus, nem lehet rád számítani, nem vagy elég motivált és várhatod, mikor jutsz megint ilyen alkalomhoz. Soha!


Én a helyedbe simán belevágnék. Mégis, mit tud tenni? Mérgében elköltözik? Ugyan már! Durrog egy kicsit aztán lenyeli te meg tanulj, amíg lehetőséged van rá.


A cigit a saját fizetéséből veszi? A havi részleteket a te fizudból vonják? Akkor nincs beleszólása!

Menj csak el nyugodtan nehogy már pont az húzzon vissza, akinek támogatni kellene és nehogy már neked legyen lelkifurdalásod mert ő nem áll melletted.

Ha majd hazaviszed az első nagyobb fizetést kérdezd meg tőle még mindig úgy látja-e, hogy nem érte meg?


Ezek után rendesen mérlegre tenném a férjecskémet és nem biztos, hogy ő lenne a legfontosabb. Bajban, szükségben derül ki, kire lehet számítani, ki mennyit ér.

A férjed nem sokat.

2013. jún. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

En tuti beleegyeznék! Ne szalaszd el!


26N

2013. jún. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!