Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem támogat a férjem?

Miért nem támogat a férjem?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen felajánlották, hogy az egyik telephelyükön lehetek vezető, a fizetésem is jóval magasabb lenne, de 2 tanfolyamot el kellene végeznem. Az egyiket fizetnék, a másikat nekem kellene fizetnem. Ez vizsgákkal és oktatással együtt 160000Ft lenne, ezt fizethetném 8 részletben. A férjem hallani sem akar az egészről, a hétvégén nagyon összevesztünk ezen, a vitát azzal zárta le, hogy nincs rá pénz és kész. Igaz, hogy tényleg vissza kellene 1-2 dolgot fognunk, de azt mondani, hogy nincs rá pénz, mikor csak a cigijére napi 1500Ft megy el. Nagyon elszomorodtam és nem tudom, hogyan döntsek. Szívem szerint azonnal igent mondanék, de azt sem akarom, hogy a házasságom tönkremenjen.
2013. jún. 24. 13:35
1 2 3
 11/28 yuda ***** válasza:
31%

Gratulálok azoknak, akik kiváló diplomácia érzékkel azért is ellene mennének a férjüknek. Biztos igazán boldog házasságban élnek.

Ez szarkazmus volt. :)


Kizárt, hogy ha ezeket a tanácsokat megfogadod, az jó eredményhez vezetne. Amennyiben tönkre akarod vágni a házasságod, akkor hallgass a hordószónokokra, mert kibicnek semmi nem drága.


Az én tanácsom viszont, hogy beszélj a lehető legnyugodtabb körülmények között a férjeddel, amikor nem feszült. Közös étkezést ajánlok. Tv kikapcsol. Csak rád figyeljen.

Nyilvánvalóan ez sok pénz és csak akkor sikerülhet, ha együttműködtök.


Vázold fel a férjednek, milyen hosszútávú előnyökkel járna és reálisan azt is, milyen átmeneti megszorításokkal lehetne átvészelni. Gyakorlati dolgokat mondj.

Mond meg neki, ne döntsön azonnal, csak Te szeretnéd elmondani minden tét nélkül az előnyöket és hátrányokat....és hagyj neki időt gondolkodni.


Ne piszkáld és ne vesd a szemére, hogy ő ezt meg ezt teszi. Most nem ennek van az ideje.

A kedvét/beleeggyezését akarod megnyerni, nem felpiszkálni. Hagyd most a cigijét, nem erről szól a dolog. Ezzel csak rontanál a helyzeten.


Kezdhetnéd akár azzal a beszélgetést, hogy elnézést kérsz tőle a hétvégi veszekedés hangvétele és az elhangzottak bizonyos része miatt. Nyilván vagdaltátok egymást, lenne miért elnézést kérni azt hiszem...és folytatnád azzal, amikor kezd megbékülni, hogy beszéljétek át indulatok nélkül, mert ez egy rendkívüli lehetőség.

2013. jún. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
92%

ma 14:24-es: nagyon szép ELMÉLETBEN, amit írsz, de ha a férj nem egyezik bele, akkor a kérdeö mondjon le a lehetöségröl, mert a férje önzö?

A kérdésböl nekem az derül ki, hogy a kérdezö ÉPPEN EZT tette, amit javasolsz, a férj meg "csak azért sem" egyezik bele, érvek nélkül - szóval ezen már túl vannak.


Azt meg végképp nem látom be, hogy miért a kérdezönek kellene bocsántatot kérnie, ha a férje a bunkó!


Mellesleg a házasságban már most vannak gondok, ha a férj ennyire ellenséges afeleség továbbfejlödésével szemben, NEM attól fog tönkremenni, ha a ke´rdezö nem hagyja magát háttérbe szorítani.


Én igen jó házasságban élek, és "ennek ellenére" vagyis éppen ezért írtam, hogy vágjon bele a tanfolyamokba. Ugyanis nálunk eleve nem fordulna elö olyan, hogy a férjem kategórikusan kijelenti, hogy nem próbálhatok elöbbre jutni, hanem adott esetben inkább még azon gondolkodna, ha tényleg szük a keret, hogy honnan lehetne erre lehetöséget teremteni és adott esetben ÖNKÉNT felére csökkentené a cigiadagját, ha ezen múlna.

2013. jún. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
73%

Egy normális férj támogatja a feleségét és fordítva. Esetleg elmondja, hogy miért nem kéne, de lebeszélni biztosan nem fog.


A te férjed nem tűnik normálisnak, a dohányosok meg amúgy is ilyenek. Semmire sincs pénz, csak a cigire....

2013. jún. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
98%

14:24:


"Nyilvánvalóan ez sok pénz és csak akkor sikerülhet, ha együttműködtök. "


Annyira nem lehet megterhelő a kérdezőéknek,ha simán jut havi 45ezer csak cigire...

2013. jún. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 yuda ***** válasza:
20%

Látom házisárkányok közé keveredtem és unatkozók darázsfészkébe nyúltam. :D


Nos, az én elmém friss és brilliáns. A ti tanácsotok viszont szakadék szélesítésről/mélyítéséről szól. Az enyém pedig együttműködésről: a szakadék betöméséről és megoldás találásról.

Bízzuk a kérdezőre, hogy melyik tanácsot fogadja el.

Mindegy hogyan pontoztok, attól még nem lesz igazatok :D

Most már csak azon izgulok, -merthogy én is izgulok azért- hogy meg ne üssön benneteket a guta ilyen felhevülten :D

Tényleg legjobbakat kívánom nektek és a kérdezőnek is, de egyértelmű, hogy a meleghatás a legrosszabbat, az ember legaljasabb énjét hozza fel bennetek.

Ha ti így viselkedtek a férjetekkel, akkor az gyalázatos.

Boldogsághoz nem vezet.-Ám valószínűsítem, hogy épeszű férfi nem is marad veletek.

2013. jún. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Attól én nem leszek boldogabb,ha a férjem korlátoz,ne támogat.

Ha ilyen,akkor inkább leszek egyedül,az is jobb.

Normális férj boldoggá akarja tenni a feleségét,nem megalázni.

2013. jún. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én megmondanám neki,hogy még pedig te megcsinálod és az Ő napi 1500Ftos cigijéből simán meg lenne az összeg ha erre is így reagál én otthagynám.
2013. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

szóval a férj mondjon le a cigiről. Miért nem anyu mond le valamiről?

Nekem ebből az jön le, hogy ÉN előre akarok jutni, ÉN többet akarok keresni, ÉN iskolába akarok menni, de Ő legyen az, aki ezért lemond valamiről...

2013. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
mindkettő mondjon le a fickó a cigiről a nő meg szintén valamiről amit szeret
2013. jún. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Megmondtam a főnökömnek, hogy elfogadom az ajánlatot. Az első részletet úgyis a következő fizumból fogják vonni, az oktatás meg július végén kezdődik. A férjemet addig próbálom meggyőzni, hogy ne kelljen kész tények elé állítanom.

Sajnos én nem nagyon tudok semmiről lemondani, mert mióta a gyerekek megszülettek már minimálisat költök magamra. Se fodrász, se kozmetikus, se körmös, semmi, szóval valami másból kell majd kigazdálkodom a pénzt, de megoldom.

Nagyjából egyforma a mostani fizetésünk. Neki is ajánlottak már föl előléptetést, de ő visszautasította, mert nem szerette volna, ha megnő a felelőssége.

2013. jún. 24. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!