Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem támogat a férjem?

Miért nem támogat a férjem?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen felajánlották, hogy az egyik telephelyükön lehetek vezető, a fizetésem is jóval magasabb lenne, de 2 tanfolyamot el kellene végeznem. Az egyiket fizetnék, a másikat nekem kellene fizetnem. Ez vizsgákkal és oktatással együtt 160000Ft lenne, ezt fizethetném 8 részletben. A férjem hallani sem akar az egészről, a hétvégén nagyon összevesztünk ezen, a vitát azzal zárta le, hogy nincs rá pénz és kész. Igaz, hogy tényleg vissza kellene 1-2 dolgot fognunk, de azt mondani, hogy nincs rá pénz, mikor csak a cigijére napi 1500Ft megy el. Nagyon elszomorodtam és nem tudom, hogyan döntsek. Szívem szerint azonnal igent mondanék, de azt sem akarom, hogy a házasságom tönkremenjen.
2013. jún. 24. 13:35
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
0%
szóval hazudni fogsz neki??? Mert már döntöttél. El akarod vele hitetni, hogy beleszólhatott a döntésbe? Szép :(
2013. jún. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Figyelj! Nem kell paráznod attól, hogy egy döntést a tudomására hozz. Nem kell puhítani. Végül is a férjed és az a dolga, hogy támogasson ha ez nem megy neki őt minősíti.


Szépen megmondod neki, hogy elfogadtad mert ez megtisztelés, a mai gazdasági helyzetben és munkanélküliségben ez egy biztos pont, hogy értékelnek és számítanak rád és feccölnek beléd.


Az, hogy ő motiválatlan legyen az ő dolga.

Neki ott a cigi /milyen kevés kell a boldogsághoz!/ neked meg ott a tanfolyamod.


Nem kell lemondania a bagóról de ő se várja el tőled, hogy leragadj egy életre egy szinten.


Te egy magasabb beosztással nem a saját kis privát karrierizmusodat építed, hanem kettőtök sőt a gyereketek jövőjét. Mert abból a több fizetésből nekik is jut ugye de akkor már nem fog károgni gondolom. Ezt nem ártana elmesélni neki.


Mellesleg a cigi nem létszükséglet, ahogy már előttem írta valaki, sokba kerül, egészségtelen és éppenséggel ezt az összeget félretehetné a gyereknek későbbre. Mindenki jobban járna.


De ha ő nem képes előre nézni és hosszú távon rendszer szemléletűen gondolkodni akkor ne is húzzon vissza.


Ez az ember egy elég léha puhap*csnek tűnik.

Fél a felelősségtől, vissza utasít egy előléptetést, nem érdekli a felesége fejlődése, a pillanatnyi állapotot látja, csak a cigi meg a laza élet legyen meg aztán jó napot.


Meglátásom szerint egy felnőtt ember nem így viselkedik.

Az más lenne ha arról lenne szó, hogy ezzel fél lábbal az utcán lennétek de itt úgy látom nem erről van szó.


Ha ki tudod bulizni az összeget akkor nincs miért feladnod egy ilyen lehetőséget. Csak mert neki nem sikerült mert nem is akarta? Az önzés magas iskolája.

Ha neki mindegy akkor másnak is?


Mondd el neki egyenesen, hogy elvállaltad, a te pénzedből fizeted apránként és az első nagyobb fizunál ez visszajön és a továbbiakban nem vagy hajlandó vitatkozni vele. Pont.


És ne is reagálj a durrogásaira. Majd abba hagyja. Ettől még senki sem szaladt a válóperes bíróhoz. Nem lesz semmi gáz hidd el majd lecsitul.

2013. jún. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A férjed önző és csak saját magára gondol, senki másra, sem a gyerekei, se te nem érdekled. Az ilyen ember kiábrándító.
2013. jún. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A férjed egyszerűen féltékeny,te be mered azt vállalni,amihez ő nyuszi volt,és azért nem akarja,mert nehogy már téged előléptessenek,haladj valamerre,ő meg elvan az állot pocsolyájában.

A pénz nem indok,ha neki jut napi 1500 cigire,akkor neked is 660 tanfolyamra,főképp,hogy neki az kidobott pénz,neked pedig a fizuemelésed alapja.


Ne hagyd magad.

2013. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

Kívánok a feleséget védőknek hasonló házastársat, mint amilyen ő... ez nem házasság, ez nem normális kapcsolat, hogy neki elvárásai vannak, miközben kvázi át fogja verni a férjét.


Egy 17 éve feleség.

2013. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
már bocs de az milyen kapcsolat,hogy a nő mindent vonjon meg magától, de a férj napi 1500ftért vehet cigit,és az előre lépés érdekében sem segít a feleségének,mert neki az nem kényelmes
2013. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Akik azt tanácsolják, hogy még a feleség kérjen bocsánatot, vagy hogy még a házisárkány, azok nem voltak ilyen szituban. A feleség-a kérdező leírta, hogy miután megszülettek a gyerekek, ő lemondott egy csomó olyan dologról, ami nem létszükséglet (ahogy minden Anya először magán kezd el spórolni). Most ez egy nagyon jó lehetőség, hogy végre elismerik a munkáját és egy nőnek nem ajánlanak fel sokszor ilyen lehetőséget, mert még mindig legtöbbször férfiak vannak ebben a pozícióban. A férjnek szerintem kutyaköteleségge támogatni a feleségét. Én is házas vagyok 8éve és bármiben számíthatok a férjemre és ő is rám. Mert erről szól a házasság! Ha bunkó volt velem, akkor csak a béke miatt nem fogok meghunyászkodni és bocsánatot kérni helyettem. Majd átgondolja és bocsánatot kér. Ez így működik. Én sem várnám el ezt tőle, hogyha összeveszek vele az én hibámból, hogy még ő kérjen bocsánatot tőlem..Nonszensz! Jól tette a kérdező, hogy elfogadta és ha a férjének van egy kis esze, akkor átgondolja majd, hogy mégiscsak jó döntés volt ez, és majd ő fog bocsánatot kérni és lemondani a cigiadagjáról, mert ez a normális. Nem az, hogy keresztbe teszünk a másiknak a saját kényelmünk miatt. A kérdező, ha visszautasította volna ezt az ajánlatot, valószínű a cége nem is ajánlana fel többet neki ilyet, szóval itt azért észnél kell lenni. Szerintem a férj majd duzzog meg hisztizik egy kicsit aztán majd átgondolja, hogy itt ebben a dologban csak ő tévedett.
2013. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Ma megkérdeztem a férjemet - csak tesztnek, emiatt a kérdés miatt -, hogy ha el szeretnék végezni egy tanfolyamot, ami pénzbe (kb 150ezer Ft) kerülne, mit szólna hozzá?

A válasza teljesen spontán az volt, hogy ha szeretném és valami értelme van, akkor semmi kifogása ellene. (A havi 20ezer Ft nálunk legalább is megszorításokkal járna mindkettönk részére).


Szóval szerintem egy NORMÁLIS kapcsolatban egy férjnek támogatni kell a feleségét (meg viszont is), és nem kategórikusan kijelenteni, hogy szó sem lehet róla.

2013. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!