Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a gyerekneveléssel...

Vita a gyerekneveléssel kapcsolatban férjemmel: kinek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Férjemmel sok mindent megbeszéltünk a gyerekvállalás előtt, naivan :-) Most meg jönnek a meglepik.


Két dologban egyeztünk meg, amit úgy tűnik, nem tudunk tartani: ez egyik, hogy ő is kel a gyerekhez éjjel. Persze főleg én, de alkalmanként ő is. A másik, hogy kezdettől külön ágyban alszik a pici.

Nos, ő nem bír/akar felkelni hozzá, átforul a másik oldalára. Nekem viszont emiatt nagy könnyebbség lenne, ha velünk aludna a pici. Ő erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? 5 hetes a baba


2013. jún. 13. 18:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 anonim ***** válasza:
90%

Mi nem kertes házban lakunk, hanem egy 48nm-es lakásban, de nekem igenis probléma normálisan kitakarítani. Szerintem se dőlj be annak, hogy ki mit mond.

A férjednek az egész napos ücsörgés helyett igenis jót tenne egy kis testmozgás, nem is értem hogy képes elnézni, hogy te csinálsz mindent.

Az én férjem jó ha este 8-ra hazaér, de ő fel szokott kelni a babához. Sosem mondtam neki, magától csinálja, pedig 2 munkahelyen dolgozik, és nem minden éjszaka van itthon.

Én is azt javaslom, hogyha a babához nem kel fel, akkor ragadja meg azt a kapanyelet és bontakozzon ki a kertben.:)

2013. jún. 14. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/77 anonim ***** válasza:
Ugyanigy jártunk mi is,hasfájós volt egészen a 9ik hétig.Mindketten keltünk hozzá de végül beköltöztem a gyerekszobába,neki is nekem is igy volt könnyebb.nem kellet éjszaka mászkálnom és igy a férjemet sem keltette fel a gyereksirás.Ki fogsz dőlni.6 hónapos volt mikor eljött nálam az a pont hogy nem birom tovább,de végül közösen megoldottuk.
2013. jún. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/77 anonim ***** válasza:
45%
Nálam az első 6 hét volt a legnehezebb. Most a babával törődj, és már ne is haragudj, de ne a férjedtől várd el, hogy váltson éjszaka, mert neki teljesítenie kell a munkahelyén. Te azér vagy otthon, hogy ellásd a babát. Az apuka mit csináljon vele éjjel, amikor még szopik a kicsi? Te vagy az anyja, a te feladatod. Személy szerint ahogy megnyekkent éjjel magamtól ugrottam ki az ágyból, és hozzáteszem előtte egy 12 órákat végigalvó lusta dög voltam. Délután meg aludtam egyet a gyerekkel, a kert meg a nagyobb munka most halasztást igényel, mert nem tudsz szétszakadni.
2013. jún. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
41%

azérT

és ellátsd...na :)


Ja igen, az meg eszedbe ne jusson, hogy beszoktatod magatokhoz, mert iszonyat nehéz lesz visszaterelni külön ágyba

2013. jún. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:

Nem tudtok néha néha kertészt hívni? Biztos van a környéken aki párezer forintért lenyírja mondjuk a füvet. Sokkal többet kéne pihenned, és a férjed is felkelhet éjszaka a kicsihez.

Mi úgy csináltuk első perctől kezdve hogy 12-01 körül a férjem megy etetni, 3 körül én, 6 körül a férjem, aztán én amikor kelünk. Én meg aludtam 10től 3ig, aztán 3tól 8ig. Ő meg este még úgyis fent volt, reggel meg úgyis kelnie kell.

2013. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Összeírtam kétféle napirendet, hogy legyen idő mindenre és a férjemnek se jelentsen plusz terhet a gyerek. Igaza van annak, aki azt írta hogy én vagyok az anya, ez az én dolgom.

Remélem az egyik beválik.

2013. jún. 14. 14:01
 77/77 anonim ***** válasza:
54%
Igazi áldozattípus vagy...
2013. jún. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!