Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a gyerekneveléssel...

Vita a gyerekneveléssel kapcsolatban férjemmel: kinek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Férjemmel sok mindent megbeszéltünk a gyerekvállalás előtt, naivan :-) Most meg jönnek a meglepik.


Két dologban egyeztünk meg, amit úgy tűnik, nem tudunk tartani: ez egyik, hogy ő is kel a gyerekhez éjjel. Persze főleg én, de alkalmanként ő is. A másik, hogy kezdettől külön ágyban alszik a pici.

Nos, ő nem bír/akar felkelni hozzá, átforul a másik oldalára. Nekem viszont emiatt nagy könnyebbség lenne, ha velünk aludna a pici. Ő erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? 5 hetes a baba


2013. jún. 13. 18:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
46%
Ebéd után, a legnagyobb melegben tuti nem a kertben vagy. Ha igen, úgy kell neked.
2013. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:

Fáj a hasa, azért kel a gyerekorvos szerint. Most speciális tápszerrel próbálkozunk emiatt, csak napközben szoptatok.


Alhatok, csak aztán megint elúszik a kert mint az első 3 hétben. Éppen utolértem magam az elmúlt 2 hétben.

2013. jún. 13. 18:55
 13/77 anonim ***** válasza:
54%
ne haragudj, de én most a férjednek adok igazat. a babának is jobb, ha külön áygban alszik, ha odavennéd magadhoz, nyilván kettőtökközt aludna, h ne tudjon leesni. így a férjed már nem aludna olyan mélyen, mert tudat allatt ilyenkor mindenki "ügyel" a babára. a férjed dolgozik, te otthon vagy, nehéz feladat a tiéd is, de neked ez az egyetlen, a férjednek meg a munkahelyére is be kell járnia, ha szopizik a baba, akkor meg úgyis csak te vagy "jó" neki, akármikor kel is. az én férjem is mondogatja, h majd felkel hozzá éjjel, de egyrészt nem hiszem, h valóban így lenne, másrészt meg szívből remélem, h anyatejes baba lesz, így engem semmiképp se lehet majd kihagyni a törtéentből, akkor meg legalább ő hadd aludjon, ha nekem úgyis kelnem kell.
2013. jún. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/77 anonim ***** válasza:
69%

A gyerek bevitele a szülői ágyba szerintem az első lépés a házasság bomlása felé.


Nincs ott helye. A szülői ágy szeretkezésre és alvásra van, a baba ágya meg a baba altatására. Amíg picike, addig a kiságy lehet a szülőék mellett. Ha most beszoktatjátok az ágyatokba, akkor a következő 4-5 (és még nem vagyok pesszimista...) évre garantált, hogy egyetlen gyerekmentes éjjeletek (illetve kényelmesen eltöltött intim pillanatotok) nem lesz. Megéri?


Igen, a kisbaba egy ilyem üzem, éjjel fel kell kelni hozzá. Pihenj napközben, egy ilyen picike még sokat alszik, te is nyugodtan ledőlhetsz. Meg hát nem traktort kezelsz a maradék időben sem, kicsit álmosabb vagy, ez van. Fősuli plusz munka mellett évekig aludtam minden éjjel 4-5 órát, mert nem volt több rá. Ennyi szerintem neked is összejön azért. Túl kell élni. Majd jobb lesz, ez egy rövid időszak.


Ha pl. szopik a baba, akkor aztán apuka hiába is kelne fel. Ez az anya dolga, és bevallom, el sem tudom képzelni, miben reménykedtél az érkezése előtt.

2013. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
63%

5: "Le leszek pontozva de azért kapod a tgyást mert neked most az a munkád, hogy kelj a gyerekhez."


Azért a 24 órás szolgálat kikészíti az embert. Némi alvás jár az anyának is.


"Amikor délután pihensz mert a gyerek alszik"


Öööö... te voltál már otthon babával? Ha végre alszik délután, az anya próbálja összerántani a lakást, megfőzni vagy végre kakilni.


"se futsz be a férjed munkahelyére helyette dolgozni, hogy most ő is pihenhessen egy kicsit."


Ő viszont tud nyugodtan vécézni, kávézni. Életem legnehezebb időszaka volt az otthonlét a gyerekekkel (szép is persze, de tény, hogy nehéz). Sokkal de sokkal könnyebb volt, amikor már dolgoztam és meg tudtam enni az ebédemet, tartottam kávészünetet.

2013. jún. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 anonim ***** válasza:
86%

"elúszik a kert mint az első 3 hétben"


????

Most tényleg az a baj, hogy nem kapálsz öt héttel a szülés után???

Az első hat hét a gyermekágy, a mamának is pihennie kell. Elúszik a kert. Hát aztán? Majd rendbe rakjátok később.

2013. jún. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/77 A kérdező kommentje:

Akkor hagyjam a kertet? De annyi munkám van benne.

Az állatokat nyilván nem hagyhatom éhen halni. Őket el kell látni hajnalban meg este, reggel főzés, így a kert 11-18 közöttre marad. Persze nem folyamatosan, de még nincs napirendünk, ha alszik a baba megyek. Meg ilyenkor sterilizálok, áztatom be a ruhákat, jövő héten be kell főzni az epret... mindig van valami.

2013. jún. 13. 18:58
 18/77 anonim ***** válasza:
38%
Úszik a kert. ÉS? Ez a legnagyobb baj? Akkor majd hétvégén megcsinálja a férjed, vagy együtt
2013. jún. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/77 A kérdező kommentje:
Igen, baj hogy elúszik, mert aztán nekem lesz vele 5x annyi munkám. Meg ami közben elhal, azt meg kell venni.
2013. jún. 13. 18:59
 20/77 anonim ***** válasza:
61%
Áh, látom megérkezett az első "kötődve nevelő ősanya", gyorsan végig is pontozta azokat, akik nem a gyerekhez ragadva élik az életüket. :)
2013. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!