Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a gyerekneveléssel...

Vita a gyerekneveléssel kapcsolatban férjemmel: kinek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Férjemmel sok mindent megbeszéltünk a gyerekvállalás előtt, naivan :-) Most meg jönnek a meglepik.


Két dologban egyeztünk meg, amit úgy tűnik, nem tudunk tartani: ez egyik, hogy ő is kel a gyerekhez éjjel. Persze főleg én, de alkalmanként ő is. A másik, hogy kezdettől külön ágyban alszik a pici.

Nos, ő nem bír/akar felkelni hozzá, átforul a másik oldalára. Nekem viszont emiatt nagy könnyebbség lenne, ha velünk aludna a pici. Ő erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? 5 hetes a baba


2013. jún. 13. 18:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 anonim ***** válasza:
26%

Férjednek van igaza.Te tudsz pihenni napközben,legfeljebb nem fognak merőlegesen állni a füvek.Tehát többségében Te kelsz fel,mert valószínűleg hiába fog Ő odamenni,agyerek Téged akar majd.

És nem szabad az ágyatokba szoktatni,mert azt nagyon hamar megszokja,és nem tudod leszoktatni és annak veszekedés,elhidegülés,válás lesz a vége.

Szerintem ezt a pár hónapot ki kéne bírnod,míg rászokik,hogy végigaludja sz éjszakát.

2013. jún. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/77 anonim ***** válasza:
63%
Akkor kertészkedj, csak ha lesz valami bajod, akkor fog beb*szni, mert semmit nem tudsz majd csinálni. Amúgy meg magadnak köszönheted, hogy ilyenbe belementél. Férjed meg csak simán kényelmes, ott van a házi cseléd/kertész/anya, jól elvan.
2013. jún. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/77 anonim ***** válasza:
79%

A könnyű szülés még nem jelenti azt, hogy mehetsz kapálni...


Kicsit körülírom akkor:

A hasüreged pillanatnyilag még tágabb, mint a normális, a bőröd, izmaid ki vannak átgulva. Nem tartják olyan feszesen a belső szerveket, pl. méhet, mint normálisan. Akármilyen könnyen szültél, ez tény.

A szervek pedig ilyenkor elmozdulhatnak, a jövőre nézve kellemetlen, esetleg csak műtéttel korrigálható problémákat okozva.

2013. jún. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/77 anonim ***** válasza:
100%

szerintem hülyeség volt előre egyezkedni,hogy ki mit csináljon majd!

Azt én nem vártam el a férjemtől,hogy felkeljen a gyerekhez,hiszen ő korán kelt és egésznap melózott.

Magam mellé sem akartam venni a picit,mert annak legtöbbszőr rossz vége van. az ő szobájába is volt egy szivacs,és amikor sokszor kelt akkor inkább ott aludtam.de persze esténként a férjem mellé feküdtem le,és amikor már zűrös volt az éjszaka akkor a picinél maradtam. pár nap alatt túl is voltunk rajta.


Az udvar/kert rendezés teljesen rámaradt,mert arra már sem időm,sem energiám nem maradt. ha el voltam úszva a mosogatással,akkor volt hogy abban is besegített. szóval:ezért nem érdemes előre megbeszélni,mert nem lehet tudni előre,hogy milyen nehézségek lesznek..

2013. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 A kérdező kommentje:

Akkor megbeszélem vele, hogy a kertben segítsen.


Azért mentem bele, mert azt hittem hogy bírni fogom. Sokan mondják, hogy ők is mindent egyedül csináltak első perctől, a férjük nem segít semmiben de nem is várják el mert ez a nő dolga. De nekem úgy tűnik, akkor sem megy :-(

2013. jún. 13. 19:14
 36/77 anonim ***** válasza:
100%
ha nem kertészkednél, hanem napközben kicsit aludnál, amikor a pici is, akkor nem lenne ekkora az alváshiány. de te tudod. mások vagyunk. én azt kérdezem, hogy tudnál már 5 héttel a szülés után kertészkedni, te meg azt, h miért nem tudnál... ha szerinted ez így jó, nincs miről beszélni
2013. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű a dolog.

Megegyeztetek pár dologban, amihez ő nem tartja magát. Akkor te miért tartsd magad az ígéreteidhez?

Nem kel fel éjjel a babátokhoz, pedig megegyeztetek?

Te meg azt mondtad, hogy a kert a tiéd lesz? Akkor ha ő nem kell éjjel, jó, ne keljen fel, de ha hazaér a melóból, kicsit megpihent, evett és leülne gépezni, nyomd a kezébe a kapát és mehet hátra kertet csinálni! Te pedig végzed a gyerekneveléssel járó dolgaidat.

Ha nem tetszik neki, akkor meg keljen fel éjjel, hogy te is tudj pihenni.

2013. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/77 anonim ***** válasza:
86%
Az én férjem is dolgozott akkor is, amikor ilyen picik voltak, de amikor hazajött mindig azt nézte hol tudna segíteni. Éjszaka is kelt. Úgy gondolom, hogy a férjeddel sikerült beválasztanod, ha ennyire önző dög.
2013. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
59%
Mit dolgozik a férjed, milyen időbeosztásban?
2013. jún. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 anonim ***** válasza:
19%
amúgy olyan meg ne írjon véleményt, akinek nem volt sosem újszülöttje. Baromi egyszerűnek tűnik ellátni egy ilyen picikét, mégis az emberből 200%-ot kivesz. Szóval annak csitu akinek nincs gyereke.
2013. jún. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!