Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a gyerekneveléssel...

Vita a gyerekneveléssel kapcsolatban férjemmel: kinek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Férjemmel sok mindent megbeszéltünk a gyerekvállalás előtt, naivan :-) Most meg jönnek a meglepik.


Két dologban egyeztünk meg, amit úgy tűnik, nem tudunk tartani: ez egyik, hogy ő is kel a gyerekhez éjjel. Persze főleg én, de alkalmanként ő is. A másik, hogy kezdettől külön ágyban alszik a pici.

Nos, ő nem bír/akar felkelni hozzá, átforul a másik oldalára. Nekem viszont emiatt nagy könnyebbség lenne, ha velünk aludna a pici. Ő erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? 5 hetes a baba


2013. jún. 13. 18:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/77 anonim ***** válasza:
62%
Gondolom férjed dolgozik és kipihent akar lenni, ezért nem akarja, hogy veletek aludjon a baba
2013. jún. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/77 anonim ***** válasza:
84%
A férjem mivel dolgozott így szinte mindig én keltem a kicsihez,hétvégén persze férjem is.Az hogy mellettetek aludjon mindkettőtöknek igaza van.Viszont hosszabb távon jobban jártok ha külön ágyon alszik.A mi fiunk 3 éves.Nem akart aludni kiságyban,nem is erőltettük.Nekem könnyebb volt kelni.Eredmény: azóta sem tudjuk külön ágyra szoktatni.
2013. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/77 A kérdező kommentje:

Én ezt értem. De ha úgysem kel fel a sírásra, akkor nem mindegy neki?

Főleg az zavar, hogy meg sem akarja próbálni, nem is keres velem közösen megoldást. Úgy kezeli, hogy ez az én problémám, oldjam meg én.

Ha megpróbáljuk és nem megy, akkor én sem erőltetném.

2013. jún. 13. 18:48
 4/77 anonim ***** válasza:
63%
A babának az a legegészségesebb ha egy szobában,de külön ágyban alszik a szüleivel (ezt több helyen olvashatod is). Ha dolgozik a párod akkor természetes,hogy kevesebbszer kel fel a babához,de mivel az övé is ezért hétvégén vegye ki a részét,mert neked is kell pihenni.
2013. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/77 anonim ***** válasza:
57%

Le leszek pontozva de azért kapod a tgyást mert neked most az a munkád, hogy kelj a gyerekhez.

Amikor délután pihensz mert a gyerek alszik, se futsz be a férjed munkahelyére helyette dolgozni, hogy most ő is pihenhessen egy kicsit.

2013. jún. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/77 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk akkor lett nyugi éjjel, amikor odavettem a gyereket. nem közénk, hanem az én oldalamhoz odatettük a kiságyat levett oldalsó ráccsal. Utána mondta is a férjem, hogy úgy alszik, mintha nem is lenne gyerek a háznál, én sem voltam zombi. Ha ő nem hajlandó elfogadni, hogy ott a gyerek és fel sem kel, akkor te nem tudsz átmenni a gyerekszobába? Valami vastagabb matracra?
2013. jún. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/77 A kérdező kommentje:

Nem alszok délután, mert van kertünk meg állataink.


Nem gondolom, hogy annyit kéne kelnie mint nekem. De 3-4 naponta nekem is jól esne 2 óránál többet aludni egyhuzamban.

2013. jún. 13. 18:52
 8/77 anonim ***** válasza:
84%

azért nem mindegy, hogy felébred a sírásra, elfordul és alszik tovább, vagy felébred, felkel, szöszöl vele 15 percet és teljesen felébred.

5 hetes baba esélyes, hogy ilyenkor enni kér, mit kezdjen vele a férjed???


A baba még kicsi, te napközben is alhatsz vele. Férjed dőljön el amunkhaelyén???

2013. jún. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/77 A kérdező kommentje:

Felvetem neki azt a megoldást, hogy kiságyban mellénk teszem. Csak ahhoz kicsit alakítani kéne a hálót, de hátha.


Amíg van más megoldás, nem költöznék át a gyerekszobába. Jó érzés a férjem mellett aludni, a fentiekkel együtt is :-)

2013. jún. 13. 18:53
 10/77 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem mindenképp ki kéne vegye a részét ebből még ha fáradt akkor is, hiszen te 24 órás feladatot végzel!
2013. jún. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!