Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vita a gyerekneveléssel...

Vita a gyerekneveléssel kapcsolatban férjemmel: kinek kéne engednie?

Figyelt kérdés

Férjemmel sok mindent megbeszéltünk a gyerekvállalás előtt, naivan :-) Most meg jönnek a meglepik.


Két dologban egyeztünk meg, amit úgy tűnik, nem tudunk tartani: ez egyik, hogy ő is kel a gyerekhez éjjel. Persze főleg én, de alkalmanként ő is. A másik, hogy kezdettől külön ágyban alszik a pici.

Nos, ő nem bír/akar felkelni hozzá, átforul a másik oldalára. Nekem viszont emiatt nagy könnyebbség lenne, ha velünk aludna a pici. Ő erről hallani sem akar.


Mit gondoltok? 5 hetes a baba


2013. jún. 13. 18:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
100%

Én is bankban dolgozom, bár a központban, ugyanilyen időbeosztással. Kockásra ülöm a fenekemet, a szemem kifolyik a monitortól. Külön öröm este mozogni valamit. Ha nem is sport, de néha azért takarítok (férjem is megcsinálja, vagy úgy marad ha egyikünknek sincs humora hozzá éppen), hogy addig is mozogjak és legyen vérkeringésem.


Szóval büdös nagy kifogás az, hogy elfárad. Ja, szellemileg, ráadásul zárt térben, úgy-ahogy működő szellőztetőrendszerrel.

Ne hagyd magad, igenis parancsold ki, neki is jót tenne.

2013. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 A kérdező kommentje:
De annyire frusztrál, hogy más meg tudja oldani. Nekem miért nem megy??
2013. jún. 13. 19:44
 53/77 anonim ***** válasza:
100%
Láttad, hogy mások megoldják vagy csak mondják?
2013. jún. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/77 A kérdező kommentje:
Mondják, nyilván nem ellenőrzöm. De itt is írták többen, hogy ők is megoldották.
2013. jún. 13. 19:46
 55/77 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de általában van egy férj/TÁRS, aki társ a házimunkában meg a feladatokban, nem meresztik egész nap az irodában és fáradtak elmosni egy tányért, vagy megetetni az állatokat
2013. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:
100%
Röviden vázolnám a dolgot... 5 hete szültél, állatokat etetsz, talán te ganézod is őket? akkor háztartást vezetsz, kertet kapálsz (azt kell minden nap?!) és mind emellett ellátsz egy 5 hetes csecsemőt is, amíg a kedves férjed gépezik.... na én tuti odab@sznám neki a kapát, meg a tápot, hogy na apukám, ha a gyerekkel nem tudsz mit kezdeni, akkor tiéd a ganézás meg a kert... oszt jónapot! már ne is haragudj, de ha most így mindent magadra vállalsz, előb utóbb ez természetes lesz a férjed számára, és el fog várni később is, mert ha szülés után tudtad csinálni, akkor most miért nem felfogással... nem értem a nőket, miért kell áldozatot játszani?
2013. jún. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
100%

"De itt is írták többen, hogy ők is megoldották."


Aha, én is ismerek személyesen olyan anyukákat, akik szuperül megcsinálják a házimunkát, a Tökéletes férjük segítene, de nem is kell semmiben, a gyerekük Tökéletes, kis minizseni, akinek fantasztikus a zenei érzéke, nyelvzseni és a matematika is a kisujjában van. Közben arról már nincs szó, hogy Tökéletes apuci nem túlórázik, hanem a barátnőjét d.gja, a szomszéd néni szerint minden este üvöltöznek, a gyerek meg kőbunkó és köszönni se tud, stb....

Ne dőlj be ezeknek az Én Mindent Tökéletesen Csinálok Anyukáknak.

Vannak akiknek jobban megy a szervezés, van akiknek kevésbé, van aki szépen foglalkozik a gyerekkel de szalad a lakás, van akinél egész szép rend van, de a gyerkőce nem is problémás, elvan két fűszállal, stb..



Amúgy a sok tanácsadó közül én is kíváncsi lennék arra, hogy itt hányan voltak otthon pici babával.

2013. jún. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
83%

Megoldják a lazább paneles életüket babával, de te kertezel állatozol, ezt a legtöbben NEM csinálják. A háztartás, a felkelések 80%-a a főzés a te dolgod, oké. A kert, az állatok és a baba közös!


Le merem fogadni, hogy te jobban megizzadsz a melóban mint ő, csak te nem kapsz ezért fizetést.


Csak egyszer gondold végig, hogy ki dolgozik többet.

2013. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
100%

Megoldották, de általában úgy, hogy egy cirka 50 négyzetméteres lakást kellett felügyelniük és úgy-ahogy rendben tartaniuk. Nem egy komplett farmot.


És ehhez is a többség pl. anyai segítséget kap, ami nem szégyen, sőt, így van rendjén, de nem értem, te miért szuperhősködsz, magaddal tolsz ki. Vegyél vissza a bizonyítási kényszerből, mert egyedül te szívsz vele!

2013. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
56%
56!! :)
2013. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!