Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az az álmom, hogy...

Miért az az álmom, hogy kitartott nő legyek?

Figyelt kérdés
Amikor a jövőmre, az elképzelésemre gondolok, mindig az lebeg a szemem előtt, hogy valakihez elköltözöm, egy baráthoz, vagy a szerelmemhez, és nála fogok lakni. De nem lesz munkám, végzettségem sincs, és nem is akarom, hogy legyen, mert nem tartom fontosnak. Hogy egyik pillanatról a másikra befogad valaki, és ott élek majd mellette szép csendben. A másik variáció az, hogy gyakorlatilag hajléktalan leszek, vándorolni fogok a nagyvilágban, elmegyek külföldre és ott alszok ahol éppen tudok..
2013. máj. 26. 22:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/179 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét elképzelést egy dolog köti össze:

A kérdező bármire képes lenne, csak dolgozni ne kelljen!


Tehát vagy eltartja valaki, vagy hajléktalan lesz, csak munkát vállalni ne kelljen!


Itt van a kutya elásva.


Amennyiben valóban az lenne az elv, amit oly szépen hangoztat, hogy nem akar asszimilálódni, fúj reklámok és társadalom, meg blablablablabla: az lenne a vágya, hogy önellátó legyen egy távoli kis tanyán.

Ahol iható a kút vize, meleget ad a kis kályha, amit saját maga által guberált gallyakkal meg kukorica szárral fűt télen, tyúkokat etet, kecskét fej, és pénz nélkül megteremt magának mindent, ami az élethez kell.

Ez egy szabad élet, független, társadalmi kötelezettségektől mentes, de keményen kell vele dolgozni.


ÁÁÁÁÁ, dehogy...


Ő inkább kitartott nő lenne! De úgy ám, hogy szex nélkül!

Vagy szabad vándor...


A pejparipa pimpilimpijét... A koldusmaffia meg a strigók pont az ilyen elvarázsolt kis tyúkokra vadásznak, és remekül meg fognak élni belőled, kedves kérdező. És rohadtul nem fogja őket érdekelni, hogy akarsz-e szexelni meg dolgozni...

Harminc-harmincöt éves korodig mehetsz az út szélére, aztán úgy le leszel lakva, hogy ingyen se kellesz senkinek.

Aztán mehetsz csicskának egy gazdag családhoz, és ott szépen eltörik kezed-lábad, ha nem fűlik a fogad a munkához.


Arra még figyelj, hogy külföldön pár helyen alapból összeszednek a rendőrök, ha hajléktalan vagy. Ha rádvernek egy-két kisebb lopást, pár évig lesz is hol aludni... aztán már csak leszbikus zárkatársakkal kell ledumálni, hogy te egyébként nem akarsz szexelni.


Azt meg képzeld el, hogy ötven évesen, hajléktalanként, betegen, fájó ízületekkel milyen frankó lesz vándorolni, hidegben éjszakázni, mert kitartani már a kutya se fog.

2013. máj. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/179 A kérdező kommentje:
Oké, egy az utazó és a hétköznapi csöves között van külbség. Azok a hajléktalanná vált emberek, nem úgy gondolkodnak mint én. Elhitették velük hogy be vannak börtönözve. Ami a betegségeket, éhezést és teleket illeti: nem félek a haláltól. Elfogadom a halál tényét, és ha meg kell halnom meghalok, ha bajom esik így jártam. Ezeket a történéseket valóban nem tudom befolyásolni, max kikerülni, de akár már ma meghalhatok vagy lehet, hogy ma délután megerőszakolnak. Teljesen mindegy mit csinálok, ha valaminek meg kell történnie megtörténik. 20 éves vagyok.
2013. máj. 27. 10:36
 43/179 anonim ***** válasza:
72%

"20 éves vagyok." :D

ezt a két számjegyet inkább cserél meg! Az talán közelebb áll a valósághoz!

2013. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/179 anonim ***** válasza:
97%

"Teljesen mindegy mit csinálok, ha valaminek meg kell történnie megtörténik"

- ez ellentmondásban van, a szabadságvágyaddal és a szabadságról alkotott elképzeléseiddel. És egy elméeti tévedés van a mélyén:

Két dolog van: a sors és a karma.

1.A sorsot nem tudod befolyásolni (azokra a görög tragédiákból szerzett katarzis révén tudunk rátekinteni: a hősök hogy élik meg, hogy fogadják el hogy ismerik fel?),

2.a karma (szanszkrit ˇkr-gyökből: tenni, cselekedni) a cselekedeteink ok-okozati láncolata - az 100%-ban a cselekedeteinktől függ.

*

és most menj, készülj az unalmas, de karmikus szempontból mégis szükséges vizsgádra.

üdv-aa

2013. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/179 anonim ***** válasza:
97%

"nem félek a haláltól. "


Na de addig nagyon sokat kell ám éhezni, meg fagyoskodni!

2013. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/179 A kérdező kommentje:
Nem érdekel a jólét.
2013. máj. 27. 11:15
 47/179 A kérdező kommentje:
Ti sem vagytok szabadok.
2013. máj. 27. 11:19
 48/179 anonim ***** válasza:
98%

Nehezen leszel kitartott nő, ha nincs kedved a szexhez.

Valójában csak buta, céltalan kiscsaj vagy, aki ezt valami iszonyú romantikus dolognak látja.

2013. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/179 anonim ***** válasza:
98%

Én "kitartott" vagyok, de nem azért, mert az akarok lenni. 22 éves vagyok, anyagi okok miatt nem tudtam befejezni a tanulmányaimat. 2 éve a vőlegényemmel élek. Iskola mellett dolgoztam is, ebből finanszíroztam a tanulmányaimat. Szülők nem tudtak és most sem tudnak segíteni. Iskola után egy idős bácsit ápoltam, ez volt a "munkám". Na most, ha elmegyek egy állásinterjúra, legyen az egy élelmiszerüzlet, vagy egy szolárium, vagy ruhaüzlet, kozmetikai üzletek, stb, amint megtudják, hogy igazi munkám soha nem volt, tapasztalat és a megfelelő papírok(eladói szakma, stb) híján elküldenek a francba. Még egy gyárba is elmennék dolgozni, de az az egy, ami itt van, az tele, és ha valaki kilép, már aznap találnak másik embert. Biztos, ami biztos, oda is beküldtem az önéletrajzom, hátha...

Nos. Eltart a párom. Soha, egy szóval nem hánytorgatta fel, hogy ő fizet mindent. Én érzem magam sz@rul. Miért? Mert ő dolgozik meg keményen a napi betevőért, ha veszek magamnak egy cipőt vagy egy ruhát, bűntudatom van. Ha szülinapja van, mit vegyek neki? Hiszen bármit veszek, az az ő pénzéből van. Így ezeket a dolgokat is úgy oldom meg, hogy inkább a két kezem munkája legyen benne, mint az ő pénze. Tortát sütök, stb. Nem jó ez, pláne nem hosszú távon, hidd el. Nem értem. Miért az az életcélod, hogy semmi célod nincs? Kusza mondat volt ez, de ezt akarod. A semmit! És, ha jön a nyugdíjas kor? Honnan tudod, hogy lesz melletted valaki, akinek a nyugdíjából kettecskén eléltek? És ha egyedül maradsz? Mi lesz? Mi lesz, ha 40-50 évesen dolgozni kényszerülsz? Nem kellesz majd sehova, 20-30 év munkanélküliség után. Ne a jelenre gondolj, a jövődre! Ha te ilyen életet szánsz magadnak, akkor tényleg az utcán találod magad. De ha ez neked jó, akkor sok sikert. Majd dobok aprót a sapkádba.

2013. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/179 anonim ***** válasza:
100%
Álomvilágban élsz. Ideje fölébredni, Csipkerózsika.
2013. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!