Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az az álmom, hogy...

Miért az az álmom, hogy kitartott nő legyek?

Figyelt kérdés
Amikor a jövőmre, az elképzelésemre gondolok, mindig az lebeg a szemem előtt, hogy valakihez elköltözöm, egy baráthoz, vagy a szerelmemhez, és nála fogok lakni. De nem lesz munkám, végzettségem sincs, és nem is akarom, hogy legyen, mert nem tartom fontosnak. Hogy egyik pillanatról a másikra befogad valaki, és ott élek majd mellette szép csendben. A másik variáció az, hogy gyakorlatilag hajléktalan leszek, vándorolni fogok a nagyvilágban, elmegyek külföldre és ott alszok ahol éppen tudok..
2013. máj. 26. 22:45
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/179 anonim ***** válasza:
94%
Te pedig azt értsd meg, hogy ettől te nem leszel szabad...
2013. máj. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/179 anonim ***** válasza:
85%
Privát levélre nem válaszolsz?
2013. máj. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/179 anonim ***** válasza:
98%

"Nem érdekel a betegség, a gyógyszer, a halál, a fájdalom, "


Az a legnagyobb bajod, hogy védett környezetben nőttél fel és még sohasem tapasztaltad meg a betegséget, a fájdalmat és a halált.

Igazad van. Menj, láss világot gyűjts tapasztalatot és az első fedél nélkül eltöltött néhány hónap után nyüszítve fogsz visszarohanni a védett kis világodba és hason fogsz csúszni azért, hogy tanulhass, munkád és pénzed legyen.

Szép dolgok az elvek, ameddig a teli hűtő, fűtött szoba, társadalombiztosítás és szociális háló védelméből gyártod őket.

2013. máj. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/179 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetesen szépen megmagyaráztad, hogy ki vagy te és mit akarsz.

Akkor miért vársz el BÁRMILYEN választ a kérdésedre. Láthatóan nagyon rendben vagy önmagaddal, akkor nem kellene vadidegen emberek megerősítése.

Nekem inkább ez a gyanús, mintsem az, hogy húsz évesen meg akarod váltani a világot és 'szabad akarsz lenni'.

Menj el egy kommunába vagy legyél hajléktalan, esetleg költözz ki a pusztába. Szerintem senkit nem érdekel, hogy hogyan döntesz a saját életedről.

Viszont ne akarj másokon élősködni, mert ez viszont eléggé gáz.

(de biztosan találnál olyan marhát, aki segítene a nagy önmegvalósításban).

2013. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/179 anonim ***** válasza:
100%

És ahhoz hogy szabad legyél miért kell a mások által nehéz munkával megkeresett pénzből élni? Már ha a kitartottságot komolyan gondoltad. Te nem dolgoznál, de amit más keres ugyanúgy eszel belőle, ugyanúgy ott laksz, szóval ugyanazt a pénzt költöd, csak simán nem dolgozol. Van pofád mások verejtékkel megkeresett pénzét elkölteni? Menj inkább "vándorolni". Remélem felébredsz hercegnő.


Amúgy tényleg miért nem költözöl egy önellátó tanyára? Kiköltözöl az Isten háta mögé, áram fűtés nélkül, télre, meg a főzéshez vágsz fát, lenne kerted, állataid. Szabadon élhetsz tényleg, és mások jóindulatára sem kell gondolj.


Még akár a hajléktalan haverjaidat is meghívhatnád oda melegedni. EZ miért nem tetszik? Megmondom, mert te nem szabadságot akarsz, csak kicsit büdös neked a munka. Ez nem baj, én se szeretek dolgozni, de ne másoktól várj segítséget.

2013. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/179 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd meg. Pont ilyen a főszereplő. A végén meghal a hóban, élelem nélkül, de ha neki jó... végül is nem szabad azt megmenteni aki nem akarja. Amúgy a történet valós. Menj ha akarsz, én sem értem a kérdést.

2013. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/179 anonim ***** válasza:
100%

"Én leülök egy hajléktalan elé és meghallgatom. Ki teszi ezt még meg? Hálásak, mert senki nem hallgatja meg őket rajtam kívül!"


-képzeld, én is. Rendszeresen, sokszor. De elvégeztem/elvégzem munkáimat, tanulmányaimat, ellátom a rám-bízottakat, a tanulást abba nem hagyom, mert sok minden érdekel, próbálok itt is segíteni- örülök hogy a 39-el megnevettettelek(40-ben) nem értem, miért nem reagálsz a dolgaimra egyébként (44, valamint előtte(este) a kulturális kreatívokról küldött videót miért nem nézed meg? és reagálsz, miért nem tanulsz a vizsgaidőszakban????)

és úgy gondolom, szabad vagyok- ez egy óriási filozófiai téma, a szabadság, szabad akarat, most nem megyek bele- de szabad vagyok

és szabad esténként hullafáradtan bedőlnöm aludni

-aa

2013. máj. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/179 anonim ***** válasza:
100%
A hajléktalanokon rajtad kívül még több szervezet foglalkozik, ne hidd, hogy valami óriási hőstettet vittél véghez. Egyébként ha meghallgatod őket, pontosan tudod, hogy nagyon elenyésző részük lett önhibáján kívül hajléktalan, a legtöbbje tett érte sokat.
2013. máj. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/179 A kérdező kommentje:
Gondoljátok hogy egy idő után nem telepednék le? Magamnak termelnék. Nem értem miért undorító ha megeszem amit elém tesznek. Az ő döntése, mint ahogy a munka is. De senkinek nem fogok könyörögni. A barátaimhoz ölelésért mennék, nem ételért. Azt pedig természetesnek veszem hogy segítsek nekik ha már ott vagyok.
2013. máj. 27. 12:52
 70/179 anonim ***** válasza:
100%
Kit győzködsz?
2013. máj. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!