Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó feleség?...

Hogyan legyek jó feleség? Mitől jó feleség valaki?

Figyelt kérdés

Nos, hát úgy néz ki, hogy én feleség leszek (99,999%, az a 0,0001% csak az, ha elüt egy kamion), illetve már abban a szerepben érzem magam.


Azt szeretném tudni, hogy mitől jó feleség valaki? Tudom, hogy relatív, de mik azok a minimális dolgok, amiket úgy általánosságban meg kell ütnie egy feleségnek?


Én jó feleség akarok lenni és odafigyelni mindenre, de nem tudom, hogy hogyan kell pontosan is. A párom nagyon szeret és nagyon jó a kapcsolatunk, ezért is szeretnék neki mindent megadni.


Én egy sportos testű, fiatalos (28 éves), hiú csaj vagyok, aki eléggé maximalista. Szeretek nagyon főzni és jó kajákat csinálni, meg finomakat sütni. Ezt általában egy héten 6-szor meg is teszem, max. egy nap van, amikor nem sütök valami süteményt kaja utánra.


Takarítás a gyengém, abban sajnos nem jeleskedem. Mindig elmosogatok kaja után meg a konyha és a kocsim az tiszta, de a szobát nagyon nehéz nekem rendben tartani. Legalább is a ruháimat. Az ágyat mindig megcsinálom és felmosok meg porszívózok is egy héten egyszer, meg fürdőt, wc-t is takarítok.


Kutyákért nem vagyok oda, se semmilyen szőrös állatért.


Szóval ilyesmi ember vagyok. Tv-t nem nézek.


Szerintetek?


Tudom, hogy több mindenen múlik, meg relatív, de most csak az alap infók alapján kérek véleményt. A kapcsolatunk nagyon jó, nagyon jól kijövünk teljesen kompromisszumok nélkül, mert nincs semmi se ami ellentétes lenne vagy amit csak "el kéne fogadni".



2013. máj. 23. 09:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát szerintem a pasi nem hiába akar téged elvenni.Valószínű ÍGY VAGY neki tökéletes:-)

Szerintem nem kell semmin változtatnod.

2013. máj. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem sínen vagy. :)) Dolgozol? Mikor? Hogy ehhez tudd igazítani az életedet. Ha gyereken gondolkodtok, akkor fontos hogy sok időt tudj vele tölteni. A férjedre is szánj időt. Tudod, a férfiak szeretik ha úgy érezhetik hogy ők a ház ura, így ezt a posztot nem szabad elvenni tőlük mert nekik ez fontos.

Szerintem ne idegeskedj azon hogy hogyan lehetsz jó feleség, mert ahogy leírtad hogy milyen vagy, semmi probléma nem lehet. :)) Minden rendben! Sok sikert!

Szép napot! :)

2013. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell semmin változtatnod, maradj olyan amilyennek megismert és jó feleség leszel.

Az én férjem szerint azért vagyok jó feleség és társ mert: szeretem, törődök vele, mellette állok ha valami gond van a munkahelyén, támogatom, megoszthatjuk a boldogságunkat, szomorúságunkat a másikkal.

2013. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Ez a kérdés..pf. :)
2013. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tök jó ez így ahogy leírtad! Bár negatívat nem írtál ami mondjuk miatt néha idegeskedsz, és tegyük fel sőt azt elszeretnéd hagyni.
2013. máj. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

4-es

Mi bajod ezzel a kérdéssel?A kérdező csak megakarja tartani a pasit akihez hozzá megy feleségül.Nem értem miért baj az ha egy nő jól akar csinálni mindent az életében?

Legalább nem úgy megy hozzá,hogy majd lesz valami...

Persze előre nem lehet megmondani,hogy milyen problémáik fordulhatnak elő az életben.

2013. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Ha pasi lennék tuti nem vennélek el.

Minek ennyire ráparázni, megtervezni??

Ha eddig jól megvoltatok, hidd el, az esküvő utáni nap is ugyanaz az ember leszel, csak lesz egy papír a szekrényben.

2013. máj. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Hehe!:D ismerős a hezitálásod, ên ugyan így voltam, attól féltem, hogy a férjem, ha nem leszek tip-top pedáns, nem fog szeretni (nem vagyok egy rendmániás:)), de azt mondta, neki így tökéletes vagyok, különben nem vett volna el, sokszor "kifiguráz", ha elképedek, milyen piszkos a szönyeg és neki àllok takarítani, lassan mindenki ezzel cukkol:D

Ne félj, ha el akar venni, valószínűleg azért, mert így szeret, ahogy vagy!;)

2013. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Durván ráparázol. Ha együtt éltek, máris tárgytalan a kérdés. Ha nem éltek együtt, akkor meg a pároddal kellene konzultálni házimunka ügyben. Mármint, hogy milyen arányban osztjátok el a házimunkát magatok közt, egyáltalán hajlandó-e kivenni a részét belőle. Egyet kell értenetek a pénzkérdésekben, gyerek-témában. A tv nézés például huszadlagos dolog, nem is értem, hogy jön ez ide.


Ez tipikusan olyan kérdés, amiről vele kellene bezélned. Ha egymás elvárásainak megfeleltek, akkor jó felesége leszel, ő pedig jó férjed. Van, aki elvárja a feleségétől, hogy minden nap meleg ebéddel várja, míg másnak sokkal inkább az a fontos, hogy jókat tudjanak beszélgetni. Éppen ezért majdnem mindegy, hogy mit mondunk.


U.i.: szerintem te inkább arra vagy kíváncsi, hogyan vezess ügyesen és praktikusan háztartást, arra meg ott a FlyLady-program, ami szerintem egész jó, nézz utána.

Feleségként, nem (csak) annyi a dolgod, hogy rendet tarts a házban, hanem közös feladatotok rendet tartani a kapcsolatotokban. Ha ez megy, akkor full másodlagos, hogy sütöttél-e neki aznap sütit, vagy hogy nem szereted a szőrös állatokat.

2013. máj. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%
nagyon felületes, önző, hp vagy, minimális eq és iq százalékponttal, a korodat elnézve, esély sincs a változásra...a házasságodnak 10 éven belül vége lesz, közel negyven évesen ott állsz majd 2 gyerekkel, erre fogadni mernék.
2013. máj. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!