Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan legyek jó feleség?...

Hogyan legyek jó feleség? Mitől jó feleség valaki?

Figyelt kérdés

Nos, hát úgy néz ki, hogy én feleség leszek (99,999%, az a 0,0001% csak az, ha elüt egy kamion), illetve már abban a szerepben érzem magam.


Azt szeretném tudni, hogy mitől jó feleség valaki? Tudom, hogy relatív, de mik azok a minimális dolgok, amiket úgy általánosságban meg kell ütnie egy feleségnek?


Én jó feleség akarok lenni és odafigyelni mindenre, de nem tudom, hogy hogyan kell pontosan is. A párom nagyon szeret és nagyon jó a kapcsolatunk, ezért is szeretnék neki mindent megadni.


Én egy sportos testű, fiatalos (28 éves), hiú csaj vagyok, aki eléggé maximalista. Szeretek nagyon főzni és jó kajákat csinálni, meg finomakat sütni. Ezt általában egy héten 6-szor meg is teszem, max. egy nap van, amikor nem sütök valami süteményt kaja utánra.


Takarítás a gyengém, abban sajnos nem jeleskedem. Mindig elmosogatok kaja után meg a konyha és a kocsim az tiszta, de a szobát nagyon nehéz nekem rendben tartani. Legalább is a ruháimat. Az ágyat mindig megcsinálom és felmosok meg porszívózok is egy héten egyszer, meg fürdőt, wc-t is takarítok.


Kutyákért nem vagyok oda, se semmilyen szőrös állatért.


Szóval ilyesmi ember vagyok. Tv-t nem nézek.


Szerintetek?


Tudom, hogy több mindenen múlik, meg relatív, de most csak az alap infók alapján kérek véleményt. A kapcsolatunk nagyon jó, nagyon jól kijövünk teljesen kompromisszumok nélkül, mert nincs semmi se ami ellentétes lenne vagy amit csak "el kéne fogadni".



2013. máj. 23. 09:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
54%

Maradj olyan, amilyen vagy :). Megvan rá az oka, hogy téged vegyen el, nemde? Univerzálisan jó feleség nincs. Most pl. az, hogy szereted-e az állatokat, olyan mindegy, ha neki ez nem fontos.

Amit mondanék, az az, hogy a házasság után nem szabad abba a hibába esni, hogy jaj, már megszereztem a másikat, ezért már nem is küzdök érte. A tüzet égve kell tartani egy kapcsolatban, tenni kell érte.

2013. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
82%

Saját tapasztalat, egy maximalista feleségről: bármit csinálok, az nem jó, nem tökéletes, valami hiba van benne. Egész nap csinál valamit, pakolászik, takarít, papirokat rendez... minden perce be van osztva, ha leülök, akkor cseszegtet, hogy nekem nincs semmi dolgom? Hozzátenném, hogy van rendes állásom, mellette másodállásom, esténél hamarabb ritkán érek haza + kert (veteményes, fű, virág...) ami pluszban rámmarad, mert ő nem szereti.

Mível mindent előre pontosan megtervez, ezért spontán dolgaink nem nagyon vannak. Sajnos, mert én meg elég spontán vagyok. Ha valami mégis közbejön, azon általában kiakad és ideges lesz, aminek én iszom meg a levét.

Természetesen nekem is vannak hibáim, én sem vagyok tökéletes, de mégegyszer maximalista, tisztaságmániás nőt biztos, hogy nem vennék el.

40F

2013. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A jó feleség nem ott kezdődik, hogy takarítás meg rendrakás (ez ideális esetben amúgyis mindkét fél dolga). A kapcsolat fenntartása nem ezen fog múlni, az fontos hogy a külső igényes maradjon, illetve a párok továbbra is kellő időt és figyelmet szenteljenek egymásnak, közös programokban részt vegyenek, rendben legyen a testi-lelki kapcsolat közöttük.
2013. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!