Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért az az álmom, hogy...

Miért az az álmom, hogy kitartott nő legyek?

Figyelt kérdés
Amikor a jövőmre, az elképzelésemre gondolok, mindig az lebeg a szemem előtt, hogy valakihez elköltözöm, egy baráthoz, vagy a szerelmemhez, és nála fogok lakni. De nem lesz munkám, végzettségem sincs, és nem is akarom, hogy legyen, mert nem tartom fontosnak. Hogy egyik pillanatról a másikra befogad valaki, és ott élek majd mellette szép csendben. A másik variáció az, hogy gyakorlatilag hajléktalan leszek, vándorolni fogok a nagyvilágban, elmegyek külföldre és ott alszok ahol éppen tudok..
2013. máj. 26. 22:45
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/179 anonim ***** válasza:
100%
JA. Le lehet cserélni a szem előtt lebegő álmot egy lottó ötösre.
2013. máj. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/179 anonim ***** válasza:
100%
Remélem csak kamukérdés! Nem vagy tisztába a fogalmakkal, csak egy buta tini vagy, aki azt hiszi, megváltja a világot! Ébredj fel, kislány, és kapd össze magad, mert veszélyes utakon visz az élet. Persze most még nem erzed, mert fényesre van nyalva a kis üleoed, de hidd el nekem, így van! Én sajnos tudom!:(
2013. máj. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/179 A kérdező kommentje:

Pedig a "kitartottságot" vagy eltartottságot általában arra mondják, ami nekem a szemem előtt lebeg.


Kitartanának pénzzel és lakással. Ha van valakim, aki szívesen befogad, annak nagyon örülök. Nem azért, mert ellát kajával, és kényelemmel - ezek másodlagosak, felőlem akár egy lakodalmat is megtarthat magának - hanem, mert jól esik együtt lenni valakivel, jól esik hozzá bújni, ha szeretnek. De ha senki se lenne, aki ezt megadná nekem, akkor egye fene, így jártam.


A hajléktalanság sem olyan lenne, hogy kiülök az aluljáróba csövelni. Vándorolnék. Városokban, erdőben, hegyen, búzamező mellett, folyó parton... És én rendelkeznék önmagam felett. Szabad lennék. Nem kéne azon agyalnom, hogy éppen kinek voltam a terhére, vagy milyen keretek közé van zárva a szabadságom. Sokan aggódnak. Sőt, majdnem hogy mindenki aggódik. Általában olyan dolgok miatt, amiket nem is ő befolyásol, és nem is lát! Mivan ha a "nagyfőnök" holnap azt mondja "puff, elvesszük a támogatást a fogyatékossággal élőktől". És lehet majd miatta aggódni. Nem láttuk előre, és nem is voltunk képesek a szabályozására. Nem mi irányítunk. Mégis őrlődünk.. Nincs értelme az őrlődésnek. Mossák az agyunkat. Mindenhol ezt látom, az agymosást. ls emiatt depressziósak lesznek nagyon sokan, aztán ad nekik a TB valami dilibogyót ami miatt megint fizetniük kell, nem igaz? :D

Én voltam már el, voltak már több napos kiruccanásaim. nem hazudok, tényleg nyáron és ősz elején voltak. Nem volt ágy, nem volt semmi. De tapasztalatok voltak. Olyan helyeken jártam, amiken még soha, és olyan tájakat láttam amiket még soha, és rengeteg embert megismertem. Hajléktalanokat, akik jobb híján nekem mesélték el az élettörténetüket, mert senki más nem hallgatja meg őket rajtam kívül! És másokat, fiatal "otthonosokat" akiknek szintén meg volt a saját történetük és gondolataik. És senki nem bántott. Soha senki nem bánt, pedig gyakran oda jönnek ha látják, hogy ott ülök egyedül hajnali egykor. Meghívnak sörözni, adnak enni, meghallgatnak. És én is a maximumot nyújtom magamból, amit akkor éppen tudok nyújtani. Volt olyan hajléktalan pasi, aki mellettem maradt egész hajnalban, csak azért, hogy megvédjen, Egy ujjal sem ért hozzám. megtehette volna, de inkább megvédett, és beszélgettünk.

Nincs annál jobb, mint amikor a saját magad ura vagy, és talán olyasmit tapasztalsz meg, amit senki más. Nem én lennék az első, aki megteszi.


De nem akarok iskolát, munkahelyet. Van bennem valami, a zsigereimben, ami teljes mértékben ellen áll minden szabályozásnak vagy rendszernek.

2013. máj. 27. 00:09
 24/179 anonim ***** válasza:
100%

Mikor van a köv. vizsga? tessék befejezni az iskolád-azután a többi álom

*

sokan vannak, akik így éreznek, nem is gondolod, milyen sokan... "ami közös bennünk, azt hiszik egyedül vannak"

[link]

2013. máj. 27. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/179 anonim ***** válasza:
100%
* "ami közös bennük, azt hiszik egyedül vannak"
2013. máj. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/179 anonim ***** válasza:
100%

Ez így leírva nagyon szépen hangzik, de egy baja van, mégpedig a kiszámíthatatlanság.

Írtad, hogy:

"Vándorolnék. Városokban, erdőben, hegyen, búzamező mellett, folyó parton..."


És mi van, ha nincs szerencséd, és egy nem-rendes emberbe futsz bele vándorlásaid során? Aki mondjuk megver, kirabol, megerőszakol? Mert bizony, ha ezt akarod csinálni hosszabb távon, akkor egy-egy ilyen simán becsúszhat.

Sajnos nem minden ember annyira rendes.

2013. máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/179 anonim ***** válasza:
100%

Kitartottság és szabadság...

A lehető legellentétesebb szavak.

Sosem leszel szabad és független kitartottként.

Akkor már inkább válaszd a hegyek-völgyek vándorlást, még ha a végén pórul is jársz, addig is szabad voltál. Meg büdös a hajléktalanságtól, de ez már másodlagos.

2013. máj. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/179 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem próbáld ki télen ezt a vándorolgatás dolgot, és ne csak pár napra... Aztán beszélhetünk.


Egyébként szerintem ideje felkeresned egy pszichiátert, mert az önveszélyes, ha valakinek SEMMI köze az elképzeléseinek a valósághoz, és a két mód, ahogy elképzeli az életét, egymással tökéletesen ellentétes.

2013. máj. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/179 A kérdező kommentje:

Nem ellentétes...

Az emberek azt mondják, hogy ha másnál laksz, ha más "pénzel" akkor kitartott vagy. De szálljunk le erről a szóról...

Szóval én nem hinném, hogy az, hogy felköltözök egy barátomhoz és emellett ugyanúgy nem hajtok fejet a társadalomnak annyira ellentéte lenne annak, hogy nem költözök fel egy barátomhoz, és nem hajtok fejet a társadalomnak.

2013. máj. 27. 07:46
 30/179 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy?


Ha ilyen határozott elképzeléseid vannak a saját életedről és ilyen keményen le tudod ugatni azokat, akik itt válaszolnak neked, miért tetted fel a kérdést?

2013. máj. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!