Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik egy olyan...

Miért ragaszkodik egy olyan nő aki 350-400 ezret keres egy hónapban a 15 ezer forintos gyerektartáshoz? Ezt mondja meg nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Miközben vígan eltarthat EGY gyereket a saját fizetéséből, míg az apának/családnak két gyerekkel SZÜKSÉGE van erre a pénzre.

2013. márc. 11. 10:53
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/111 anonim ***** válasza:
93%
Azért nem sajnálom a Kérdezőt, mert tudta, hogy a párja gyerektartást fizet (ez a 15 ezer a minimum, nem sok), de vettek fel hitelt házra, oké, én is inkább hitelt fizetek, mint albérletet. De nagyon valószínű, hogy nem szülök még egy gyereket. Nem csak szülni kell a gyereket, mert de jó otthon, annak a gyereknek biztosítani kell MINDENT, amit egy gyereknek kell. Ruha, cipő, élelem, kirándulás, osztálypénz, játék, esetleg foci, korcsolya, tánc vagy amit szeretne sportolni!
2013. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/111 anonim ***** válasza:
11%

"Anyaként szégyelld magad, hogy más anya gyerekétől elvennéd a pénz, csak mert kényelmesebb gyesen lenni"


A volt feleség is szégyellhetné magát ilyen alapon, hogy más gyerek szájából kiveszik a kajára valót, csak mert "jár neki".

Lehet én vagyok a hülye, hogy ennyire emberségesnek születtem, de nekem ennyi fizetés mellett nem lenne képem elkérni azt a pénzt.Lehet az a gyerek egy nap alatt majd elszórakozza, ezeknek meg enni nem lesz mit.

2013. márc. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/111 anonim ***** válasza:
10%

Félreértés ne essék, én sem tartom felelősségteljesnek abból a szempontból a kérdezőt, hogy ilyen anyagi háttérre 2 gyereket is be mertek vállalni.Viszont a volt feleség is kb olyan lehet, hogy 2 Ft-ért eladná a saját anyját.

Bocsi,de nekem ez a véleményem.

2013. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/111 anonim ***** válasza:
100%

52: Apuka miért csinál egy szakajtó gyereket, minek neki az erején felül szép kecó hitelre, ha az elsőt sem tudja megfelelően ellátni?


Amúgy meg az a természetes, hogy minden anya a saját utódja érdekeit nézi, a kérdező is a sajátjaiét, a volt nej is a sajátjáét. Az nem normális, ha valaki a más gyerekét nézi hogy az egyen, jól éljen a sajátja előtt.

2013. márc. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/111 anonim ***** válasza:
1%

"Az nem normális, ha valaki a más gyerekét nézi hogy az egyen, jól éljen a sajátja előtt."

Gondolom a volt feleségnek nem jelent gondot enni adni a gyereknek.

Persze, amúgy logikus, ilyen világban élünk. A pénz mindennél többet ér.:)

2013. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/111 A kérdező kommentje:

Oké, megtudtam a választ.

Senki (vagy csak nagyon kevesek) által nem normális kérés az egy volt feleség felé, hogy pár hónapig, ne kérje már a gyt-t (aztán majd valahogy bepótoljuk) mikor semmi baja nem lesz belőle a gyereknek.

Felfogtam. Én vagyok a hülye, hogy azt feltételeztem ennyit segíthetne.

Annak meg örülök, hogy mindenki talál munkát/rész munkát. Lehet tényleg én csinálok valamit rosszul...

2013. márc. 11. 13:42
 57/111 anonim ***** válasza:
100%
53: Ha az apa fizetne 40-50 ezret, és a volt feleség még tartásdíj emelésért verné az asztalt, akkor igen, az lenne. De 15 ezer egy gyerekre lófütty. Engem sem érdekelne, hogy apuka merre csinál még gyerekeket, hányfelé fizet, a gyerekkel szemben kötelessége van. Szerintem egy átmeneti munkanélküliséget az apánál lehet tolerálni ha amúgy igyekszik, de azt, hogy bevállalt ezt meg azt utána sír hogy nincs pénze, az már az ő hibája.
2013. márc. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/111 A kérdező kommentje:
Szóval ha ő lenne munkanélküli pár hónapig, nem én akkor érthető lenne.. Mitől más ez? :)
2013. márc. 11. 13:45
 59/111 anonim ***** válasza:
13%

45/54 ma 13:18 - al értek egyet.. bennem is van ennyi emberség... de úgy tűnik, már ez is kihalóban van manapság...


nekem ennyi fizum lenne, én belemennék. Mert lehet, hogy a kérdező a volt feleség 1 gyerekével tol ki, de a volt feleség meg a kérdező két gyerekével... és ráadásul az egy gyerekkel 3-4X több pénzből élnek ketten, mint a kérdezőnél 4en... oké, hogy nem kellett volna a plusz gyerek, de erről az a szerencsétlen nem tehet (már a kérdező gyerekei)..

2013. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/111 anonim ***** válasza:
93%
Mert az ő felelőssége a gyerek, neki kell eltartani. Ha van munkája, akkor fizessen. Ha nincs, akkor senki sem várja el, hogy a jelenlegi nej tartsa el a gyereket.
2013. márc. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!