Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik egy olyan...

Miért ragaszkodik egy olyan nő aki 350-400 ezret keres egy hónapban a 15 ezer forintos gyerektartáshoz? Ezt mondja meg nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Miközben vígan eltarthat EGY gyereket a saját fizetéséből, míg az apának/családnak két gyerekkel SZÜKSÉGE van erre a pénzre.

2013. márc. 11. 10:53
 71/111 anonim ***** válasza:
100%
Valóban 15 ezren problémázol? Kicsit meghúzzátok a nadrágszíjat, és már ki is van gazdálkodva! Oszd be a pénzt 4 hétre szépen, a 15 ezer kivételével, és már meg is van. A gyerekeidnek meg nem azt kell mondani, hogy most eszünk, hanem azt hogy most nem tudjuk megvenni ezt meg azt, majd legközelebb. Én is megértettem, testvérem is megértette, sőt, nagyon sok ismerősöm megértette, mert a szüleik nem voltak jómódúak. Nem akarásnak nyögés a vége, nálad is ez van sajnos. Te csak a kifogásokat keresed, miért nem kelljen az előző feleségnek kifizetni a gyerektartást. Inkább neked sülne le a képedről a bőr, mikor ezzel előhozakodtál neki! Írigység nagyon tud fájni, menjél dolgozni, diplomád van állítólag, ha nincs mit ennetek, akkor vállalj mielőbb munkát, ne válogass, ami van, menni kell!
2013. márc. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/111 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha egyedül nevelném a gyerekemet, hiába keresnék 300-400 ezer forintot, akkor is igényt tartanék a tartásdíjra, mivel a mai világban az ember nem tudhatja, hogy fél év múlva is lesz-e munkája vagy sem, így jó ha van egy kis aranytartaléka a legrosszabb esetre. Ha netalántán a volt feleség elveszíti a munkáját ő sem mondhatja a gyerekének, hogy "sajnálom kicsikém, ma nem eszünk, mert nincs pénz".

2. Az eredeti kérdésfeltevésben még szó sem volt az ideiglenes nem fizetésről, az egyértelműen arra vonatkozott, hogy ilyen fizetés mellett EGYÁLTALÁN MINEK kell az apának fizetni? A finomításra csak akkor került sor, amikor mindenki más véleményen volt és nem adták alá a lovat, tehát a kérdező szándékait is erősen megkérdőjelezném.

2013. márc. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/111 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol, hogy 70 ezerből élünk. Teljesen idióták nem vagyunk, hogy ha ennyi lenne a férjem összbevégtele nem vállaltunk volna gyereket, hitelt. Azt írtam most a gyed és a régi fizetésem között ennyi a különbség.
2013. márc. 11. 14:09
 74/111 A kérdező kommentje:
Odaírtam már az elején is, hogy szükségünk van a pénzre! Ki is emeltem!! Nem írtam kisregényt, de szinte rögtön megmagyaráztam utána hogy miért van szükségünk rá. (egyébként meg pont az elején jöttek olyan kérdések, ahol nem szidtak, szóval eleve bajos az, hogy most engem akarsz befeketíteni azzal, hogy csak kitalálom) És amúgy igen, ez a gondom. Hogy miért?? Miért nem lehet kicsit türelmesnek lenni? Akárhogy megfogalmazhattam volna a kérdést, ez lenne a lényeg. Még ha kicsit valóban ingerült is vagyok.
2013. márc. 11. 14:13
 75/111 anonim ***** válasza:
100%

"Mint már írtam kicsit meglepett, hogy más is úgy gondolkodik mint ő. " Ahogy elnezem, minden hozzaszolo ugy gondolkodik, ahogy o. Nem lehet, hogy benned van a hiba?

Ez a vicc jutott eszembe rolad: Figyelem, figyelem!-szólal meg az autórádió-Felhívjuk az M7-es autópályán utazók figyelmét hogy legyenek óvatosak, mert egy õrült a forgalommal szemben robog. Egy autós, aki szintén hallgatja a közleményt hirtelen felcsattan:

-Hogyhogy egy? Mind!

2013. márc. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/111 A kérdező kommentje:
Keresek munkát. Az hogy van diplomám vagy nincs semmit sem jelent... Lehet jobb lett volna, ha tanulok valami szakmát, míg itthon voltam. Ha tudom, hogy nem lesz munkám megpróbáltam volna több lábra állni.
2013. márc. 11. 14:15
 77/111 A kérdező kommentje:

Fantasztikus vicc. Meg is lett oldva minden problémám.

tolerálni mások problémáit. Meg fogok változni.

2013. márc. 11. 14:17
 78/111 anonim ***** válasza:
100%
Felénk mindenhol azt kérdezik, van e diploma? Legutoljára egy bolti eladói állásra hívtak be, rögtön ezzel kezdték! majd közölték, ha a több száz diplomás életrajból nem találnak olyat, aki vállalja, akkor talán jó leszek Én is a szakképzettségemmel. Szerintem Te nagyon válogathatsz, ez a gond, ezért nem találsz munkát. Nekem is csak olyan kolléganőm volt boltokban, akik állandóan ezen nyafogtak, hogy diplomával "csak" bolti eladóknak jók. Ezt te is kihangsúlyoztad már az egyik kommentedben.
2013. márc. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/111 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én sajnálom, hogy nehéz körülmények közé kerültetek.

De ehhez tényleg semmi köze a volt feleségnek, pláne nem az elsőszülött gyermeknek.

Napi 500 Ft-ot biztosan össze tudtok spórolni, jobb, ha ezzel nem vagyok elmaradva. Ha nagyon nehéz helyzetbe kerültetek, igényeljetek szociális segélyt az Önkormányzatnál, add a gyermekeket óvodába vagy bölcsödébe, és bármilyen munkát vállalj el. Ez jobb, mint szívességet kérni a volt feleségtől, nem?

2013. márc. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/111 anonim ***** válasza:
68%

Azért ragaszkodik, ahogy már előttem is mondták, mert ez nem neki, hanem a gyerekének jár. Hogy miért nem tud ideiglenesen eltekinteni tőle, azt nem tudom azt nyiéván ő tudja csak.


Ha ilyen helyzetben lennék és biztosan tudnám, hogy gázban van, szerintem beleegyeznék, még akkor is ha nem lenne a volt férj a szívem csücske. Haragudtam én már sok emberre, de sosem örökké, és sosem állandóan.

2013. márc. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!