Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik egy olyan...

Miért ragaszkodik egy olyan nő aki 350-400 ezret keres egy hónapban a 15 ezer forintos gyerektartáshoz? Ezt mondja meg nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Miközben vígan eltarthat EGY gyereket a saját fizetéséből, míg az apának/családnak két gyerekkel SZÜKSÉGE van erre a pénzre.

2013. márc. 11. 10:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/111 anonim ***** válasza:
100%
Anno ez a nő nem egyedül vállalta a gyermeket, hanem az apával együtt. Az meg, hogy jól keres? Hát de jó neki. Biztosan megtanult érte. Attól függetlenül nem csak neki kell vállalnia a felelősséget a közös gyerekért!!! Együtt döntöttek az életéről, nem fair csak azért az anyára hárítani mindent, mert ő jól keres. Örüljetek neki, hogy csak ennyit vár el! Ő eteti, itatja, öltözteti, iskoláztatja, később fizeti a szórakozását, nem beszélve az érzelmi, lelki dolgokról. Azt hiszem, hogy ezekkel szemben 15.000 Ft-ot a vér szerinti apjától is megérdemel!!!!! Elhiszem, hogy rosszul álltok anyagilag, de ezzel már korábban is számolnotok kellett volna! Azért, mert neki ti vagytok az új családja, anno még más iránt is felelősséget vállalt!!!! Ezen a "kis apróságon" nem kéne olyan könnyen átsiklani!!!
2013. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/111 anonim ***** válasza:
92%

A munkáltató felmondással nem szüntetheti meg a munkaviszonyt


a) a várandósság,


b) a szülési szabadság,


c) a gyermek gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság (128. §, 130. §) tartama alatt.


Nem védem a kérdezőt, nagyon nem, de ha letelik a gyed vagy gyes, a munkáltatónak nem kötelessége visszavenni az új Mt. szerint. A védelem csak addig él, amíg a kérdező otthon van.


Egyébként tök mindegy, mennyi a volt feleség fizetése. Ha minimálbéres lenne, akkor nem tudnál mire hivatkozni, miért ne fizessetek, és ugyanebben a helyzetben lennél.

2013. márc. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/111 A kérdező kommentje:

Elhiszitek vagy nem teljesen mindegy, ha neki is lennének pénzügyi gondjai, nem kértünk volna tőle ilyet. Így megtettük, de csak saját magunkat égettük.

Mint már írtam kicsit meglepett, hogy más is úgy gondolkodik mint ő. Nem akarom én kisemmizni azt a gyereket. Elfogadtam hogy van, azt hittem nem lesz gond. Tudom hogy mi voltunk a hülyék, hogy felvettük a hitelt, ahelyett hogy albérletben maradtunk volna, nekünk családi ház kellett.. És nem számoltunk azzal, hogy munka nélkül maradok. Ha tudom hogy mi lesz, 20 évesen világgá megyek, élek ahogy tudok, soha nem szülök gyereket, ebbe a helyzetbe...

2013. márc. 11. 11:53
 34/111 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem kívánság műsor! A gyerektartás MINDENKINEK jár, az lényegtelen, hogy mennyi a havi fizetése!
2013. márc. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/111 anonim ***** válasza:
100%
A nő helyében én is igényt tartanék rá, már csak az elv miatt is, hisz az apa is kellett ahhoz a gyerekhez. A törvény szerint is jár. Ha veszélyezteti a családotokat az összeg, akkor azt hiszem lehet kérvényezni a csökkentést, de fizetni akkor is kell.
2013. márc. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/111 anonim ***** válasza:
100%

azért valld be, fordított esetben te is a gyerekednek az érdekeid védenéd....

ahhoz pedig semmi közöd nincsen, hogy az anyuka mennyit keres, és hogy mire költi, ne sajnáld tőle!

2013. márc. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/111 anonim ***** válasza:
96%

Én is pont 350 ezret keresek nettó, hitel nincs, csak két gyerek van. Apucinál nincs újabb gyerek, de nagyon alacsony a fizetése. Nálunk mondjuk nem fizet semmit, 10 ezer / gyerek lett megállapítva, de nem követelem rajta, nem tiltják le tőle, néha ad ahogy tud, van amikor utalványt amit kap a melóhelyen. Nem is akadnék fenn ezen, meg van mindenünk, a gyerekeknek fontosabb lenne a jó kapcsolat apucival, de az igenis b.ssza a csőröm, hogy ketten vállaltuk a gyerekeket egyik sem lett rákényszerítve, rugalmas a láthatás, de kevesebbet látogatja őket mint akinek kéthetente van egy hétvégéje, mert most fáradt, most nem ér rá, most ez van, most azt van.


Más elvált apa összepisilné magát a boldogságtól ha akkor látná a gyerekeit amikor akarja, bármikor beugorhatna hozzájuk és még a pénzért se cs.szegetik, de az én volt férjemnek márkás cuccokra jut ám (nem lehet gagyi kínaiba járni), ilyen telefon meg olyan kütyü, de amikor a gyerekekről van szó, akkor sír hogy mennyire nincs pénze, a gyerekekkel való foglalkozás meg kimerül a közös számítógépezésben. Az új párnak meg szerintem simán be van adva, hogy azért tűnik el annyi pénz, mert a gyerekekre költi és követelőzöm.


Na szóval én megértem a volt feleséget, 15 ezer forint még nem azt jelenti hogy pénzéhes lenne, viszont a gyereket igenis közösen vállalták annó, attól hogy apuci lelépett (mindegy kinek a hibája), attól még kötelessége van, akkor is ha azóta csinált újabb gyerekeket. És mondjuk zavarna, ha apucinak jutna erre-arra (mondjuk zavar is nálunk, csak nem balhézom miatta), csináljon még pár gyereket és azok fontosabbak mint az, aki a közös gyerekünk.

2013. márc. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/111 anonim ***** válasza:
100%

15 ezer forint nem nagy összeg, nagyon sok apát ismerek akik 30-at fizetnek gyerekenként! És még évente párszor, iskolakezdés előtt, karácsony, nyár, akkor meg a dupláját.

Jó hogy nem már elvárod, hogy a volt asszony támogasson titeket, a fizetését ne utalja mindjárt egyenesen hozzátok?

2013. márc. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/111 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az apának IS hozzá kell járulnia a neveléshez.
2013. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/111 anonim ***** válasza:
68%

Azért nem kell az apát ennyire elítélni, hisz nem voltunk ott, hogy pontosan tudjuk mi történt.

Nagyon sok esetben a nő maga dönt arról, hogy megszüli a gyereket, kb lesz*rja, hogy a pasi mit akar.Csak utána ne sápítozzon, hogy közösen vállalták.Nem, nem közösen, ő akarta egyedül.

Nem azt mondom, hogy itt is ez volt, de nem tudhatjuk.Addig meg ne ítélkezzünk.


Én a kérdező helyében sem vállaltam volna úgy két gyereket, hogy tudom a páromnak anyagi gondjai vannak.

2013. márc. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!