Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik egy olyan...

Miért ragaszkodik egy olyan nő aki 350-400 ezret keres egy hónapban a 15 ezer forintos gyerektartáshoz? Ezt mondja meg nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Miközben vígan eltarthat EGY gyereket a saját fizetéséből, míg az apának/családnak két gyerekkel SZÜKSÉGE van erre a pénzre.

2013. márc. 11. 10:53
 81/111 anonim ***** válasza:
100%
Miért várja egy férfi, hogy a nő, akit ő megcsalt és elhagyott szívességet tegyen neki? Pláne úgy, hogy azzal a gyerekét kár érné?
2013. márc. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/111 anonim ***** válasza:
100%

Akkor igen magas volt a fizud, hogy 70 ezer a különbség a gyed és a fizetésed között. De most gyeden vagy gyesen vagy?

Nekem már kicsit zavaros, na mindegy.

Itt most az a lényeg, hogy nehezen fogsz olyan munkát találni az biztos, ami a régi fizetésedet megközelíti, ha jól értelmezem elég nagy volt. Mert az én gyedem és fizum közt csak 15-20 ezer a különbség. Tehát akkor te simán kerestél nettóban kb. 200 ezret, ha nem többet. Ilyen munkát ma nagyon nehéz találni. Szerintem az a gond, hogy most nem tudsz a megszokott anyagi kényelemben élni és nem akarsz ezen alább adni. Pedig muszáj lesz, mert a gyes bizony csak 25 ezer. Vállald el az eladói állást is, vagy tényleg éhen haltok. Igaz, nem írtad, hogy a párod mennyit keres, de gondolom az ő keresete megy el a hiteltörlesztésre.

2013. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/111 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyest kap,ami 24ezer,és igy van 70 ezer különbség,tehát 90-100 nettója volt.(írta hogy lejárt a gyed,és nem vették vissza)
2013. márc. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/111 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Már megbocsáss, de neked mi közöd ahhoz, hogy a férjed volt felesége mennyit keres? A férjednek van egy gyereke az előző kapcsolatából, akiről köteles gondoskodni! Evvel számolnod kellett volna akkor is, amikor bevállaltál neki 2 gyereket. inkább örüljetek, hogy az ex csak 15 ezret kér, mert az pont semmire nem elég.

2013. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/111 A kérdező kommentje:
Most csak gyest kapok. A férjem fizetése és plusz munkából való bevétel szinte elmegy hitelre és rezsire. Ami marad plusz amit kapunk a gyerekek után abból élünk. De ebből nem lehet normálisan. (Nincs semmiféle állásajánlat, ez valahol félre lett értve)
2013. márc. 11. 14:59
 86/111 anonim ***** válasza:
3%

Szia!


Csak átfutottam a kommenteket...azt is láttam, hogy csak hideget kaptál:(

Ennek az infónak utánna kellene járnod, de én úgy tudom, hogy a gyámhivatal csak 4,5 hónapos késés esetén csinál valamit...addig nem. Szóval ha nem fizettek pl. 3 hónapig és utánna fizettek 1 hónapot sem szólhat semmit az anya. Ill. szólhat, de nem csinálnak semmit.


Van egy ingyenes jogi fórum, ott talán rátudnál kérdezni:

www.jogiforum.hu


Esetleg még a gyámhivatalnál, családsegítőnél.

2013. márc. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/111 anonim ***** válasza:
100%

Én azt nem értem, hogy a kérdező honnan tudja, hogy mennyit keres a volt feleség? köze van hozzá? Ez milyen szokás már, hogy más pénztárcájában turkálunk????

Jó, nyilván a férj elmondta neki, de onnantól, hogy elváltak neki sincs hozzá semmi köze.

2013. márc. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/111 anonim ***** válasza:
91%

Kedves 83-as! A Kérdező a 73-as hozzászólásban írja, hogy most a gyed és a régi fizetése között 70 ezer a különbség. Ezért zavarodtam meg, mert ugye először azt írta, hogy gyest kap már csak. Ezért zavarodtam meg végül is.

De sajnos a gyes és csp 2 gyerekre összesen kb. 50 ezer. Bizony, én is ezért megyek vissza dolgozni, de folyamatos műszakban és azért is próbálok már most munka mellett másik munkát keresni, hogy jobb fizum legyen, esetleg hétvégém szabad legyen a gyerekek miatt, akik még elég picik. Ugye 1 évig kapok még gyest, az mellett részmunkaidős munka, szerencsére az van és mire a gyes lejár, vagy hamarabb remélhetőleg találok kicsit családbarátabb munkát, de ha nem akkor még mindig megmarad a mostani részmunkaidős munka. De már most egy csomó helyre pályázok, ki tudja, mikor ki hív fel, vagy mikor találok valamit. Nem a gyes lejárta előtt 1 hónappal fogok munkát keresni. Mert ha találok egy tök jó melót és fel is vesznek, akkor inkább lemondom a gyest.

2013. márc. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/111 A kérdező kommentje:

De utána valamilyen formában (akármi történhet) nem használhatja fel ellenünk, hogy pár hónapig nem fizetünk?

És félünk hogy eleve a gyereknél is keresztbe tenne. Vagy nem tudom milyen. Férjem szerint megtenné. Szóval valahogy mégis csak inkább kigazdálkodjuk, akár szülői segítséggel. Bár nagyon nem így képzeltem ennyi idősen az életemet...

2013. márc. 11. 15:05
 90/111 anonim ***** válasza:
100%

Te kapsz mondjuk most 50 ezret, amiből már nem kell rezsit és hitelt se fizetni. Sőt, néha még a párod pénzéből is marad, gondolom miután kifizette a gyerektartást is.

Most komoly, hogy nem tudsz kicsit takarékoskodni, rengetegen élnek ennyi pénzből, nagyon sokan. Mégse sírnak 15 ezer forint miatt, most komolyan. Vége a jólétnek, meg kell tanulni beosztani a pénzt! Nagyon nehéz, az biztos, de bele lehet jönni.

2013. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!