Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik egy olyan...

Miért ragaszkodik egy olyan nő aki 350-400 ezret keres egy hónapban a 15 ezer forintos gyerektartáshoz? Ezt mondja meg nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Miközben vígan eltarthat EGY gyereket a saját fizetéséből, míg az apának/családnak két gyerekkel SZÜKSÉGE van erre a pénzre.

2013. márc. 11. 10:53
 61/111 anonim ***** válasza:
100%

55: menj már a csudába a "pénzéhes világ" szövegeddel, a 15 ezer forint sem sok egy gyermek havi eltartására, az pedig, hogy az anyuka mennyit keres, nem tartozik a másik családra. A gyerek ellátásához hozzá kell járulni a volt férjnek, aki viszont nem "volt apuka".

És ha egyszer az anyuka belemegy, hogy ne fizessenek, valószínűleg az életben nem kapja meg a gyermek a neki járó összeget, mert mindig lesz kifogás, hogy most miért nincs pénz.

2013. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/111 anonim ***** válasza:
94%

52-es! De bizony elkérném azt a pénzt, főleg azért is, mert ha jól emlékszem, a Kérdező írta, hogy egy másik nő miatt mentek szét, hát, akkor apuka támogassa a gyereket, az övé is. Honnan tudod, hogy elbulizza majd a gyerek? Nem tudjuk. De ha együtt lennének, akkor is elbulizná, mert hozzád is menni fog a gyerek, vagy megy is, hogy anya, adj gy 2 ezrest, vagy ezrest, mondjuk minden héten eljátsza ezt, ugyanúgy elment 15 ezer forint.

Személy szerint én tuti, hogy lakáskasszába tenném a pénzt, azt a havi 15 ezret. Azért lakáskasszába, mert tudom, hogy azt nem lehet mindenféle hülyeségre elverni azt.

De még mindig azt mondom, hogy abban a tudatban vettek fel hitelt és lett 2 gyerek, hogy tudták, hogy milyen az anyagi helyzetük és gyerektartást is kell fizetni. Ha ezt így bevállalták, akkor nem értem a kérdést.

A cigány nőt se sajnálom meg, mert sír a hivatalban, meg az utcán, hogy jaj, öt gyerekem van, éheznek. Minek kellettek? Most nem fogom a fizetésem felét neki adni.

Adakozok én is, kinőtt cipőkkel, ruhákkal, adtam pénzt egy kislánynak, akinek őssejt műtétre van szüksége, egyik évben vásároltam Karácsonykor a Máltai Szeretetszolgálatnak tartós élelmiszert. Ha tudok kevéssel is, de segítek. Mi is 200 ezerből élünk havonta négyen, de jól megvagyunk és egy nagy szatyor élelmiszert adtam a Szeretetszolgálatnak. Az emberség itt kezdődik, nem ott, hogy meggondolatlanul hozok döntéseket, utána meg sírok, hogy a párom volt gyerekének nem adok pénzt, amit mellesleg bíróság ítélt meg.

Az meg nem megoldás, hogy pár hónapig nem kérek, aztán meg adok, mert szerintem a Kérdező egyáltalán, soha nem akarja a gyerektartást odaadni. Ha meg visszamenőleg kell kifizetni, az meg szerintem rosszabb, mint havonta a 15 ezret.

Vagy, el kell adni a családi házat, ha lehet, ha marad a hitelből valami pénz egyáltalán, akkor venni egy 50 nm-es panelt, aztán ennyi.

2013. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/111 anonim ***** válasza:
71%

Tulajdonképpen az történt, hogy kértetek egy szívességet, amit nem kaptatok meg.

Igazság szerint ebben a helyzetben mindkét fél álláspontja érthető. Ti úgy gondoljátok, hogy ez nem lenne tőle nagy áldozat, és valóban nem lenne. Ő meg úgy látja, hogy miért hozzon áldozatot, legyen az bármekkora is, a kedvetekért. Tulajdonképpen ez is érthető.


Én egyébként nem értek egyet az anyával, a helyében biztosan segítenék nektek. De sajnos jelen helyzetben nem tehettek mást, minthogy elfogadjátok, hogy ez van, él a törvény biztosította jogával.

2013. márc. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/111 A kérdező kommentje:

Egy család vagyunk. Van egy összbevételünk, amiből ki kell gazdálkodni mindent. Eddig a gyerektartást is megtettük. Most mivel neki van keresete, ez megcsappant. Igen kifizetheti a gyt-t max nem fizetem be gázszámlát vagy nem eszünk, vagy elviszik a házat a fejünk felől. Nem teljesen mindegy mi miatt esik ki az a 70 ezer forint ha kiesik???

Mint írtam, ha újrakezdeném nem így csinálnám. Nem vennénk fel a hitelt. Nem számoltam azzal, hogy nem lesz munkám, mert az ember nem számol vele, egyébként sosem szülne gyereket. De már ez van. Tudom, hogy a 15 ezer gyt nem sok. Tisztában vagyok vele, hogy ennyiből nem lehet eltartani egy gyereket. De ennyi lett megállapítva, a gyerek nem szenved hiányt semmiben. Ha más lenne a helyzet akkor csak egy gyereket vállaltunk volna közösen. De most kettő van. Mindkettőt el kell tartani. Nem mondhatom, nekik hogy nem eszünk pár hónapig, mert anyunak nincs most munkája...

2013. márc. 11. 13:53
 65/111 anonim ***** válasza:
98%

Kedves kérdező. Kíváncsiságból megkérdezném ha most 15 ezret nem tudtok kifizetni, akkor hogy tudnátok ha több hónapi elmaradna??? SEHOGY!


Amúgy meg te sem vagy tiszta, hogy olyan anyagi helyzetben bevállaltok 2 gyereket!

Persze könnyebb otthon ülni és havonta várni a gyest, mint elmenni dolgozni!!

Egyáltalán nem tudlak sajnálni! Sorry

2013. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/111 anonim ***** válasza:
94%

Ha ennyire nagy a kaki, akkor menjenek a gyerekek bölcsibe, te pedig dolgozz, és akkor majd nem fog megerőltetni 15 ezer forint.

Egyébként meg a gyereket sajnálom, mint egy hörcsög a ketrecen, akinek nem kell enni adni, mert majd ad neki más... szánalmas!

2013. márc. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/111 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ha ő lenne munkanélküli pár hónapig, nem én akkor érthető lenne.. Mitől más ez? :)"


Mert akkor nem lenne fizuja amiből fizetné.

De van fizuja,csak épp olyan nője van akinek nincs,meg csinált 2 gyereket,az már nem a volt feleség problémája

2013. márc. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/111 A kérdező kommentje:

Na még egyszer:

Ha most valahogy nyögve, mert muszáj ki tudunk fizetni 15 ezret. Akkor ha találok munkát és TÖBB lesz a fizetésem akkor miért ne tudnánk akár 25-t (ha legalább 50nel több lesz a bevételünk, de remélhetőleg többel, bár most ezzel is megelégednék, nagyon is.)

Mint egy válaszoló leírta kértünk egy egyszerű, átmeneti szívességet. Bár látom hülyeség volt, ahogy ezt a kérdést is feltenni.


Valamint:

Nem láttuk előre hogy nem lesz munkám. Tényleg örülök, hogy itt csak olyanok vállalnak gyereket akik egy fizetésből is ki tudnak jönni.

2013. márc. 11. 14:02
 69/111 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam már kölcsön ismerősnek, félmilliót buktam.

Lehet, hogy a volt feleség is megégette már magát, és nem kíván még egyszer senkinek sem szívességet tenni.

2013. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/111 anonim ***** válasza:
100%

De remélem a Kérdező, a gyakorikerdesek.hu mellett, az álláshirdetéseket is böngészi. A párod exe nem tehet arról, hogy 70 ezer forintból éltek. Igen, valószínűleg soha többé nem adnátok gyerektartást, ha most megengedné, hogy pár hónapig nem ad. Sőt szerintem dolgozni se mennél már el, mert 50 ezer forint helyett, lenne 65 ezer forintod, ami felér már egy gyeddel. Ráadásul ha dolgoznál, akkor 20 ezer lenne a családi adókedvezményetek, nem tudom, hogy a párod mennyit használ fel ebből. Szóval, a 2 gyereknek te és a párod vagytok a szülei, a ti kötelességetek enni adni neki, nem a párod exének.

Nem adod fel a gázszámlát?

Nézd, nekünk is gázkonvektoros a lakás, mikor az első babánk megszületett, vettünk egy kályhát és fával tüzeltünk. A párom mindenhonnan szerzett fát, raklaptól kezdve mindent. Tudod milyen sokat spóroltunk gázon? 60 ezer forintot. A fa meg szinte ingyen volt, mert bútorgyárból is el lehetett hozni a hulladékot. Tenni kell mindenért. Menni kell, kérdezni, utánajárni dolgoknak.

A gázbojlert meg lecseréltük villanyra, sokkal jobban megéri, csak épp nem tudsz 1 órát zuhanyozni. Kényelmesebb a konvektort feltekerni, mint fát vágni. Elhiszem, de valamit valamiért!

2013. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!