Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik egy olyan...

Miért ragaszkodik egy olyan nő aki 350-400 ezret keres egy hónapban a 15 ezer forintos gyerektartáshoz? Ezt mondja meg nekem valaki?!

Figyelt kérdés
Miközben vígan eltarthat EGY gyereket a saját fizetéséből, míg az apának/családnak két gyerekkel SZÜKSÉGE van erre a pénzre.

2013. márc. 11. 10:53
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/111 A kérdező kommentje:
Senki nem hibáztatja a gyereket! Elfogadtam, hogy van, szívesen veszem ha itt van. Nem mondom hogy imádom, de jól megvagyunk. Úgy gondoltam ez a lényeg. A pénzügyi gondokat akkor még nem láttam, mert most léptek fel.
2013. márc. 11. 11:10
 12/111 anonim ***** válasza:
97%

Mert az a gyereknek jár,nem a nőnek,ő pedig él ezzel.


Nekem is elváltak a szüleim,apámat inkább nem jellemezném,lényeg,hogy a fizujából volt tiltva 15 éven keresztül a gyerektartás.

Anya nem nyúlt hozzá,bankban kamatozott,le volt kötve szépen.

Diplomaosztókor kaptam megy egy összegben 2,5 millió forintot,tudtam vele mit kezdeni (18 évesen nem kaptam meg,csak elszórtam volna,nem is ellenkeztem,anya fizette az egyetemi költségeimet)

2013. márc. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/111 anonim ***** válasza:
2%
Senkit nem érdekel, hogy az elvált apa meg tud-e élni. Igaz, hogy az apa is felelős a gyerekéért, de ez a nő egy számító ribi. De nem tudtok semmit tenni ellene.
2013. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/111 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez a te bajod, ne haragudj. Mint ahogy az is a ti bajotok, hogy mire költitek a pénzt.

Ne a régi feleségét okold azért, mert ragaszkodik ahhoz, ami a gyereknek jár, inkább keress munkát. Tulajdonképpen akkor azért vagytok szarban, mert nem dolgozol, szültél két gyereket, meg még hiteletek is van. Hát nem a régi nővel van itt baj.

2013. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/111 anonim ***** válasza:
99%
A két gyereket, meg a hitelt is ti akartátok. A gyereknek meg jár az a pénz függetlenül attól, ki mennyit keres!
2013. márc. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/111 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, ha egy nő képes megszerezni egy 350-400 ezres fizetéssel járó munkahelyet, ráadásul gyerekkel, meg is tudja tartani, annak ellenére, hogy egyedülálló anya, rajtad vagy a férjeden a sor. Nem másokat kell hibáztatni a saját rossz döntéseidért.
2013. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/111 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondjuk nem kellett volna 2 gyereket bevállalni arra, hogy na majd lesz valahogy. Az anyuka a gyereknek adja azt a pénzt, ez így teljesen korrekt, megértem őt. Az a gyerek volt előbb, ezzel neked is számolnod kellett.
2013. márc. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/111 A kérdező kommentje:
Keresek munkát. A lányom januárban töltötte a kettőt, az utolsó pillanatban mondták, hogy nincs hova visszamenjek. Azóta folyamatosan keresek, de semmi, még ha le is tagadom a diplomámat, hogy kevesebbet kelljen fizetniük.. Így sincs semmi. Még egy bolti eladó munkát sem találok. Ez van. Nem adom fel, de legalább míg nincs munkám addig eltekinthetne az összegtől. De csak kiröhögte a férjem. Pedig ő sem jó kedvéből kért tőle szívességet.
2013. márc. 11. 11:15
 19/111 A kérdező kommentje:

Igen ő ennyit keres. Mi meg nem. Ennek egy oka van. A mi szüleink egyszerű emberek voltak. Ez teljesen mindegy, ezen nem siránkozok, csak felbosszantott amikor olvastam.


Mint írtam keresem a munkát. Férjemnek is van másodállása is. Pár hónapot kértünk tőle, mert tényleg kell az a pénz..

2013. márc. 11. 11:18
 20/111 anonim ***** válasza:
96%

ma 11:11

Miért ribi az asszony?? Mert a gyerekét anno annak idején az apukával közösen tervezte és az apuka új családot akart magának?? Miért, szerinted minden apa aki lelép az többé ne fizessen a gyereke után?? Van egy kötelesség az apa részéről is. Azért mert új családot alapítót az a gyerek az ő felelőssége is.


Kedves kérdező.

Hiába vagy elkeseredve, a törvény kimondja hogy válás után az apa köteles gyerektartást fizetni amíg a gyermek nappali tagozatos tanuló.


Ja és még valamit. A nagy okos ma 11:11-nek.


Ha a volt asszony a bíróságon kijelentette volna hogy ő nem kér gyerektartást a bíró nem fogadta volna el. Akkor is kiszabták volna az összeget. Tudom, mert én nem kértem és jeleztem is a bíróság felé. De mégis kellett havi 9000 forint gyerektartást fizetnie. Feltételezem hogy sem az én volt férjem sem a kérdező férje nem szakad meg az összeg kifizetésében mert akárhogy is nézzük mire elég ma 15 ezer forint 1 gyereknek??



Szóval az anya is bőven hozzájárul a gyerek felneveléséhez akkor az apa is vegye ki a részét..

2013. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!