Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem megőrülök.

Figyelt kérdés
16 éves lányom bejelentette, hogy terhes. Kb. fél éve jár a barátjával. Nem jártak bele az éjszakába, nem voltak nagy bulik. A fiú rendes családból származik, nagyon vallásosak. Ezért is bíztunk meg bennük. És most tessék. A férjem közölte, hogy hétfőn az első út a nőgyógyászatra vezet és el kell vetetni. Erre a lányom felhívta a barátját. Családostól állítottak be és közölték, hogy ez az ő gyerekük is és meg kell születnie. Könyörgöm: miből akar két 16 éves felnevelni egy gyereket. Elrontanák az egész életüket. A lányom jól tanul, bármi lehet belőle. Mindig mérnöknek készült, házakat akart tervezni. És most tessék. Nem tudom mit csináljak. A lányomat is megértem, de a férjemnek is igaza van. Soha nem csalódtam ekkorát. legszívesebben felpofoztam volna a lányom, bár még sosem ütöttem meg. Hogyan lehet ilyen felelőtlen?

2012. okt. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 anonim ***** válasza:
12%

annak a válaszolónak aki meg Magyarországot hozta fel, a Biblia meg egyéb más könyvek mellett.:


Itt a teremtő Isten törvényeiről beszélünk amiben nincs országhatár mindenkinek így kellene gondolkodni, nem úgy, hogy Én X nemzetiségű vagyok rám nem vonatkozik.

Mindenkire vonatkozik ez nem magán ügy.

ezért tart is az emberi társadalom, mert magán ügynek tekintik azt amit Jézus köz ügynek tart, csak hogy kibújjanak az Isten előtti felelősség alól.

2012. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/71 anonim ***** válasza:
42%

ma 17:00


Gondolkozz el azon, hogy a válaszaid, miért csak 38 %-ban hasznosak!

2012. okt. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
81%
ma 17:04 Oké, menj inkább Bibliát olvasni akkor.
2012. okt. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 anonim ***** válasza:
17%

Szexelni jó, de a következményeket már nem számolja...nem vállalj a felelősséget.Pedig a felnőtté válás erről szól.


Az ilyen kérdések mindig akkora háborút indítanak el a gyiken, hogy csak kapkodom a fejem.Ha az itt válaszolók az életben találkoznának fegyverrel a kezükben, abból vagy nagy vérontás lenne, vagy ha humánusabbak, akkor bazi nagy veszekedés...


Ja és aki azt mondja, hogy önzőség az örökbeadást szorgalmazni meg stb...

Az nem önzőség ha valaki megszüli és a kukába dobja?!

2012. okt. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/71 anonim ***** válasza:
78%

#65 - a művi abortusz is a felelősségvállalás egy módja.


"Az nem önzőség ha valaki megszüli és a kukába dobja?!" - de, az is önzőség lenne, büntetik is. Szerencsére itt ez az eshetőség szóba sem került, szóba sem jön, a fiatalkorú terhes lány helyesen járt el, nem titkolta el a terhességét, és a családja is úgy tűnik helyesen jár el, igyekszik vele együttműködni és segíteni a helyzet megoldása érdekében.

2012. okt. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
65%
ma 17:04, nem értem voltaképp min rinyálsz, ha a te hited az igaz, akkor az általad hitt vallás istene úgyis érvényesíteni fogja tudni a saját akaratát, te jól jársz, mi meg megszívtuk. Ha meg mégsem igazolódik a te hited, akkor meg te szívtad meg, mert egy rakat dolgot hagytál ki az életedből, nemlétező dolgoknak engedelmeskedve. Viszont erről már nem fogsz tudni legalább... szóval igazándiból nem járhatsz rosszabbul, mint most:)))
2012. okt. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Most volt időm végigolvasni a kommenteket és az igazság szerint egy kicsit megijedtem egyiktől-másiktól. Természetesen beszéltünk erről a lányommal, tudta is hogyan kell védekezni. De nem tette. Miért? Mert a kis bolondom annak a szemét kis ...nem is tudok rá szalonképes jelzőket találni, szóval a barátjának hitt. és mit mondott a barátja? Az atya, akihez tudom is én mire jár azt mondta: az óvszer isten ellen való bűn, a pápa is kiátkozta. Ő nem mocskolhatja be magát vele. Na ehhez mit szóltok. Én köpni-nyelni nem tudtam, mikor hallottam.Hogy lehet a 21. században ilyen marhasággal tömni a nem érett személyiségeket. Örökbeadás nem is került szóba. A lányom nem akarja kihordani. Azt mondja: gyűlöli azt a lényt magában. A fiú és szülei ma is megjelentek, de elhajtottam őket. A kislányom örült neki, úgy tűnik valamivel megfélemlítették. Ha nem, akkor sem akarja már látni. Nagyon röviden ennyi, de tudom, hogy még nincs vége. Köszönöm még egyszer a segítő szándékozóknak.
2012. okt. 6. 18:24
 68/71 anonim ***** válasza:
77%
Elmentek vele, elveteti, ennyi. 16 éves, nem nőtt fel hozzá, ő sem akarja, meg előbb talán érettségizzen le. A bigott családod meg elhajtani a halálba.
2012. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
83%

Jézusom, undorító, hogy ilyen vallási fanatikusok vannak. :S Remélem, a lányod többé szóba sem áll azzal a képmutató barom férfigyerekkel. Ha annyira vallásos az a hülyegyerek (bár bocsánat), akkor azt nem olvasta, hogy házasság előtt nincs szex? Akkor ahhoz tartotta volna magát, ostoba szentfazék.

Hála a jó égnek, hogy a lányod nem elvakult szerelmes és tart vele ebben az ostobaságban, de így is egy életre szóló lecke lesz neki.

Még szerencse, hogy ilyen anyja van, mint te; kívánom nektek, hogy mihamarabb legyetek túl ezen!

2012. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%

"Ha annyira vallásos az a hülyegyerek (bár bocsánat), akkor azt nem olvasta, hogy házasság előtt nincs szex? "


Na igen, ezen akadtam ki én is.... koton meg a védekezés az fúj, az tilos, de házasság előtt lehet szexelni???


Utálom az ilyet, ha annyira vallásosak, akkor tartsák meg az ÖSSZES szabályukat, ne pedig kedvükre mazsolázzanak belőle.

2012. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!