Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem megőrülök.

Figyelt kérdés
16 éves lányom bejelentette, hogy terhes. Kb. fél éve jár a barátjával. Nem jártak bele az éjszakába, nem voltak nagy bulik. A fiú rendes családból származik, nagyon vallásosak. Ezért is bíztunk meg bennük. És most tessék. A férjem közölte, hogy hétfőn az első út a nőgyógyászatra vezet és el kell vetetni. Erre a lányom felhívta a barátját. Családostól állítottak be és közölték, hogy ez az ő gyerekük is és meg kell születnie. Könyörgöm: miből akar két 16 éves felnevelni egy gyereket. Elrontanák az egész életüket. A lányom jól tanul, bármi lehet belőle. Mindig mérnöknek készült, házakat akart tervezni. És most tessék. Nem tudom mit csináljak. A lányomat is megértem, de a férjemnek is igaza van. Soha nem csalódtam ekkorát. legszívesebben felpofoztam volna a lányom, bár még sosem ütöttem meg. Hogyan lehet ilyen felelőtlen?

2012. okt. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
26%
Pofozd meg, hogy érezze a dühödet. Aztán megmondhatod neki, hogy férjhez kell mennie, és akkor megtarthatja a gyereket, de otthon soha többet nem lakhat, akkor sem, ha a férje kiteszi. Viszont szívesen vigyázol az unokára néha, és vasárnaponta megvendégeled őket ebédre.
2012. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
83%

Én tuti leállítottam volna a családot! Mi az hogy a gyerekemnek gyereket KELL szülnie! Egyenlőre amíg én vagyok a lány gyámja addig én adhatok tanácsot.

Amúgy meg az apa pártját fogom, Rábeszélném a lányomat, hogy 16 évesen képtelen lesz felnevelni a gyereket, és ráér még gyereket vállalni. Nem vagyok abortusz párti, de rábeszélném az abortuszra.

2012. okt. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
73%

Már megbocsáss, de szerény ismereteim alapján azért nem csak a lányod kellett ahhoz a gyerekhez, így felesleges is lenne (magában) felpofozni.

Épp elég lesz neki az, ami ezután következik.

A fiú családjának pedig úgy alapban "csitt" van, jelen esetben ez a ti döntésetek.


Részemről alap, hogy abortusz. 16 évesen iskolában a helye, nem a pelenka mellett. Ha ennek ellenére meg akarja tartani, akkor az az ő döntése, de akkor gondoskodjon is a felneveléséről a kedves "apukával" közösen.

Mondjuk nem csodálkoznék rajta, ha az "apuka" családostól fogná menekülőre a mély vallásosságukkal együtt, amint kicsit átgondolják a következményeket.


Jogilag mindenesetre a fiú családjának szava nincs. A lány pedig megy, és elveteti a gyereket.

2012. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen helyzetben nincs jó megoldás. A lány érdekében el kéne vetetni a gyereket, viszont utána nem lenne nyugtotok a barátja szektás rokonságától. A gyerekverést felejtsd el, az erőszak semmit nem old meg.


Mellékes tanulság: attól még, hogy valaki vallásos, nem lesz intelligens és megbízható ember.

2012. okt. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 anonim ***** válasza:
33%

A lányod mit szeretne?Ez a legfontosab szerintem.

Nem melleseleg megfontolando hogy elvetese mert könyen lehet soha többet nem szülhet gyereket,egy abortusz után.

Én inkább meg beszélném a fiu szüleivel a lehetöségeket, és ha a lányod és a fiu ugy döntött szeretnék a gyereket megtartani.Akkor támogatnám öket.pl ha iskola van ki tud a gyerekel foglakozni ,igy még az egyetemet is eltudja végezni és lehet mérnök belöle.

2012. okt. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 A kérdező kommentje:
Én sem tartottam magam soha abortusz pártinak, de nem asszisztálnék ahhoz, hogy az egyébként okos lányom eltolja az életét. Annyira kétségbe vagyok esve...
2012. okt. 5. 23:01
 7/71 anonim ***** válasza:
66%

[...] ha a lányod és a fiu ugy döntött [...]

Namost két 16 éves kölyök nem képes felelősségteljesen dönteni még a saját életéről sem a mostani körülmények között.

Oké, tételezzük fel, hogy engedéllyel összeházasodnak (és lesz több, mint 80% esélyük a válásra 5 éven belül).

Rendben, házasok. A szülők megfeszítve támogatják őket. Gondolod, hogy a fiataloknak így lesz életük? Az iskola és a pelenka között ingázva?

Hogy fog tanulni, ha 2-3 óránként kell felkelni a gyerekhez?

De rendben, sikerül neki jó eredménnyel a gimi. Utána mihez kezd? Elmegy dolgozni, és munka mellett egyetemezik + pelenkázik? Egyáltalán: hova veszik fel 18 évesen egy gyerekkel?

A szülők sem fogják tudni végig támogatni, elég csak egy kicsit belegondolni a létbizonytalanságba. Csak az egyik szülő veszítse el az állását...

Ha a gyerek megszületik, akkor sajnos két reális kimenetele van a dolognak:

- a szülők felnevelik az unokát, miközben a lányuk éli az életét és tanul "kis hibával", vagy

- a két kölyök mielőbb a saját lábára áll, de akkor szó nincs egyetemről, vagy gimiről...

2012. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
54%
Én nem engedném, hogy megtartsa. Megpróbálnám szépen elmagyarázni neki, ha nem megy, akkor bekeményítenék. Lássa, hogy nem boldogulna a segítségünk nélkül. Bár ugye ebbe bezavarnak a fiú szülei, akik gondolom ezerrel édesgetnék ez esetben magukhoz, hogy majd ők segítik őket. Nagyon nehéz ügy. :SSS
2012. okt. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
65%

Azért azt jó ha tudod, hogy ha a lányod nem akarja elvetetni, akkor a férjed nem kényszerítheti.

Az meg szép, hogy a fiú és a családja vállalja a babát, és nem lép le a srác.

Azt mondod, elrontanák az életüket. Abba is gondolj bele, hogy ha a lányod meg akarja szülni a babát, de mégsem teheti, akkor is tönkremenne az élete, nehéz lenne feldolgozni a történteket, éveken át bűntudata lenne, vagy titeket utálna meg.

Üljettek le a fiú családjával, meg a gyerekekkel, és beszéljétek át a dolgot, hallgassátok meg őket is, és ők is titeket. Szerintem közös döntés kéne, hogy szülessen.

2012. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg nincs jó megoldás.

Ismerek olyan lányt, aki szintén ebben a helyzetben volt. Ő végül megtartotta a babát. Az apja rendesen látogatja, fizet gyerektartást. A lánynak a szülei sokat segítettek a gyereknevelésben, közben a csaj levelezőn elvégzett egy főiskolát, plusz okj-s képzést, nyelvvizsgázott. Közben a gyerekkel is sokat foglalkozott.

De olyat is ismerek, aki ennek az ellentéte.

Akárhogy is dönt a lányotok, a legfontosabb az, hogy támogatjátok. Akkor is, ha legszívesebben felpofoznád (jogosan). Beszélgessetek vele a jövőről, menjetek végig minden lehetséges helyzeten.

2012. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!