Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem megőrülök.

Figyelt kérdés
16 éves lányom bejelentette, hogy terhes. Kb. fél éve jár a barátjával. Nem jártak bele az éjszakába, nem voltak nagy bulik. A fiú rendes családból származik, nagyon vallásosak. Ezért is bíztunk meg bennük. És most tessék. A férjem közölte, hogy hétfőn az első út a nőgyógyászatra vezet és el kell vetetni. Erre a lányom felhívta a barátját. Családostól állítottak be és közölték, hogy ez az ő gyerekük is és meg kell születnie. Könyörgöm: miből akar két 16 éves felnevelni egy gyereket. Elrontanák az egész életüket. A lányom jól tanul, bármi lehet belőle. Mindig mérnöknek készült, házakat akart tervezni. És most tessék. Nem tudom mit csináljak. A lányomat is megértem, de a férjemnek is igaza van. Soha nem csalódtam ekkorát. legszívesebben felpofoztam volna a lányom, bár még sosem ütöttem meg. Hogyan lehet ilyen felelőtlen?

2012. okt. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
43%

érdekes, hogy a szülők felelősségét senki nem vetette fel.

az ő dolguk lett volna a felvilágosítás, ill. ha már a fiatalok szexelnek, akkor kellett volna gumit venni, gyógyszert íratni. még mindig jobb dolog, mint egy ilyen fájdalmas döntésre szánni a fejünket.


egy gyerek viselkedése mindig a szülők nevelésének az eredménye. a pofon itt már nem hat.

2012. okt. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó...ezt úgy mondod mintha a gumi nem szakadhatna ki.MÉG a felnőttekkel is megesik.
2012. okt. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
87%
Hogyha a lányod el akarja vetetni, és szerintetek is ez a jó döntés, akkor kész, el van döntve. Kísérd el, állj mellette, a barátja családját meg próbáljátok addig is nagy ívben elkerülni. El tudom képzelni hogy megpróbálják majd a lányt rábeszélni a gyerekre. Minél előbbre kérjetek időpontot az orvostól és ne beszéljetek a másik családdal.
2012. okt. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
61%

#31 érdekes, hogy a szülők felelősségét senki nem vetette fel.


Most már nem tök mindegy? Késő azon keseregni, hogy kinek mit kellett volna csinálni, most az a kérdés hogy hogyan oldják meg.

2012. okt. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 anonim ***** válasza:
91%

Szülők felelőssége... aha...

Volt egy barátnőm, kedves, aranyos, normális családban nőtt fel, ismertem a szüleit, rengetegszer ott volt, aludtam, együtt nyaraltunk.

Akkor büdös r*banc lett a lányukból, hogy a hivatalos prostik is elszégyellnék magukat tőle és a szüleinek ehhez semmi köze nem volt!

2012. okt. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/71 anonim ***** válasza:
13%

A 31 -es válaszadóval értek egyet.

Én vagyok az aki igen is felvetettem a szülők felelősségét.

Magam is keresztény vagyok.Bocsánat de a biblia fényében keményen fogalmazok:


Különben ha a nevelés ellenére is elhajlik, akkor is a szülőknek tiszta marad a lelki ismeretük, nem őt fogják vádolni, a gyermeknek szabad akarta van amikor betölti azt a kort.


Egy 15 éves gyermek miért él házaséletet,. amikor azt csak össze házasodott embereknek szabad, és itt jön be a szülők felelőssége.

Ők engedték meg, nem tanították erre a lányukat, a másik fél meg a fiukat, így a felelősség mindnyájuké, és közösen hozzanak döntést, nem kizárva a másik felet.


Zárták volna ki előbb mielőtt megengedik a nemi életet.

A perben két fél van, nem egy.

Egyébként is szülés után még folytathatja az iskolát ha a szülők támogatják, mind a két oldalról.


erre mondtam, hogy nem lehet kizárni a másik felet mintha nem létezne.milyen dolog ez?


Bocsánat de ez a helyes ha már nem voltak óvatosak, és nem tartották be a szabályokat,


amit vet az ember azt aratja.

2012. okt. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/71 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem csak a kislany dontese szamit aki eleg erett a nemi eletre az eleg erett eldonteni mi legyen a megfogant elettel.

Sajnos neki kell egesz eleteben a kovetkezmenyeket viselnie ha megtartja ha nem mindket valasztas nehez nincs kiskapu konnyu ut kibuvo.

A szulok es a barat mindket reszrol csak annyit tehet megigeri tamogatja a kislanyt barhogy dont is igy a lany dontese nem kenyszer alatt szuletik.

Mint anya kamasz lannyal elmondhatom nincs konnyu dolga a ket csaladnak.termeszetessen a lany megtarthatja a babat es a nagymama felnevelheti de keszen all egy 16 eves a terhessegre a szulesre es igy is ugy is az anyaszerepre vagy a nagymamanak szulne.Ebben a tortenetben csak vesztesek vannak a lany a jovokepet veszti el a csalad a kislany kamaszkorat a magzat lehet az eletet.Sajnalom es sok erot kivanok mindenkinek.

2012. okt. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/71 anonim ***** válasza:
43%

#36:


Ha nekem lenne egy ilyen korú lányom, és teherbe esne, rohadtul nem érdekelne a fiú szüleinek a véleménye, nemhogy még figyelembe is vegyem. Semmi közük hozzá.

2012. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 anonim ***** válasza:
81%

ma 11:53

Én nem értek veled egyet, hogy egy ilyen esetnél a szülőket elő kell venni, hogy hibásak.

A szülő nem sokat tudott tenni. A legtöbb tizenévest már fel sem kell világosítani hiszen a csapból is a szexuális téma folyik. Az internet segítségével, az iskolai órákon rengeteg felvilágosítás kapnak a fiatalok. De akár a szülő le is ülhetett a gyerekével beszélgetni erről a témáról. A legtöbb gyereknek

1. kínos a szülőkkel erről beszélni. Inkább a barátnőjével beszéli meg.

2. Meghallgatja és ennyi. Egyik fülén be a másikon ki.

A szülő nem követheti minden percében a gyerekét hogy mit csinál, merre van.


Csak megjegyzem. Mi 3 vagyunk lánytestvérek. Amikor én voltam tinédzser nem volt internet, nem voltak videók a felvilágosításról, sőt az iskolában sem volt olyan óra hogy erről beszéljünk. Ha lett is volna szexuális felvilágosítás a fiúk idétlenül röhögtek volna szokás szerint.

Az én anyám alkoholista volt, így még az anya-lánya meghitt kapcsolat sem létezett. Sosem beszélt velünk. Így nekem nem maradt más mint az élet tapasztalat, a könyvtár, és a barátnők tapasztalata. Mégis úgy hogy semmi segítséget nem kaptam szülőktől sosem ért ilyen helyzet hogy terhes lettem, vagy abortusz. Ha ilyen helyzetbe kerültem volna, az első utam a dokihoz ment volna hogy elvetessem.. Kizárt hogy 16 évesen megszüljek egy gyereket.


De vegyük az egyik unokahúgomat. Szerető család, szép környezetben nőtt fel. Mindenük megvolt ami kellett. Az anyja és lánya jó kapcsolatban, mindent megbeszéltek. Még szexuális felvilágosítást is kapott. Figyeltek rá, szigorúak voltak de kapott szabadságot is, így egyensúlyban volt az unokahúgom élete. Mégis 17 évesen nagy szerelemben lefeküdt a barátjával. Terhes lett. Nem akarta megtartani. Nem is tartotta meg. Mégsem tette fel senki a kérdést: A szülő nem hibás ebben??? Nem! Nem hibás! Egy 16 éves tinédzsernek ha megvan ahhoz az esze hogy szexeljen, akkor tudja is mivel jár.

2012. okt. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/71 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Nagyon sajnálom a helyzetet :(


Remélem mielőbb megoldást találtok a dologra.

Engem sem érdekelnének a fiú szülei.

2012. okt. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!