Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem megőrülök.

Figyelt kérdés
16 éves lányom bejelentette, hogy terhes. Kb. fél éve jár a barátjával. Nem jártak bele az éjszakába, nem voltak nagy bulik. A fiú rendes családból származik, nagyon vallásosak. Ezért is bíztunk meg bennük. És most tessék. A férjem közölte, hogy hétfőn az első út a nőgyógyászatra vezet és el kell vetetni. Erre a lányom felhívta a barátját. Családostól állítottak be és közölték, hogy ez az ő gyerekük is és meg kell születnie. Könyörgöm: miből akar két 16 éves felnevelni egy gyereket. Elrontanák az egész életüket. A lányom jól tanul, bármi lehet belőle. Mindig mérnöknek készült, házakat akart tervezni. És most tessék. Nem tudom mit csináljak. A lányomat is megértem, de a férjemnek is igaza van. Soha nem csalódtam ekkorát. legszívesebben felpofoztam volna a lányom, bár még sosem ütöttem meg. Hogyan lehet ilyen felelőtlen?

2012. okt. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
84%

#36 - fogalmazhatsz bárminek a nevében akármilyen keményen, de a vallás magánügy és önkéntes dolog, egy vallás szabta szabályokhoz annak van köze, aki azt önként, szabad akaratából elfogadta. És nem, egy szülőnek sincs semmi joga a gyerekére kényszeríteni a saját vallását, annak szabályait, nyilván joga megismertetni vele, de vallás dolgában a döntés mindenkinek a saját kezében van. Ami elvben mindenkire kötelező aki Magyarországon él, és számon is kérhető, azok a magyar törvények, és nem a Biblia vagy a Korán vagy a Tóra, vagy bármely más vallás előírása...

És ez természetesen nem korlátoz téged semennyiben, hogy a saját életedet a saját vallásod (vagy épp nem vallásos voltod) szabályainak megfelelően éld, eszerint válaszd ki a társad, akármi...

2012. okt. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
14%

Nehéz helyzet!

A szülők a hibásak!

Nekem anno mikor tini voltam naponta mondták el a szüleim hogy védekezz,ne ess teherbe mert elrontod az életet-és jééé sikerült nem teherbe esni pedig 14 éves korom óta élek szexuális életet!

Szerencsétlen 16 éves biztosan nem tud döntést hozni,az abortusz is csak a szülői nyomás hatására volt az egyetlen járható út számára.

A másik hogy nem értem miért gondolja mindenki hogy elb@szná az életét?!Tanulok én is Gyes mellett,és?!Akaraterő kell hozzá.Ráadásul ott 4 szülő is van a családban!

2012. okt. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 anonim ***** válasza:
100%

Hiába mondják el naponta, ettől még senki nem fog vigyázni, aki nem akar. Egy idő után már meg sem hallja.


Azért cseszi el az életét, mert mondjuk ő maga is gyerek és esze ágában sincs gyereket szülni?

2012. okt. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
81%
Én sem a szülők, sem a gyerekek irányába nem rázoogatnék semmiféle lángpallost, így alakult, valószínüleg lehettek volna gondosabbak is, és akkor kisebb lett volna a dolgok ilyentén alakulásának valószínűsége, ennyi.
2012. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
34%
De könyörgöm,ha a szexhez elég érettnek érzi magát akkor ne csodálkozzon ha teherbe esik!
2012. okt. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 anonim ***** válasza:
83%

Istenem, hogy mennyi buta ember van itt...

Persze, hogy előhuzakodott valaki a "szülők felelősségével". Gondolod, hogy nem világosították fel a gyerekeket, vagy azt gondolod, hogy ennyire hülyék, hogy nem tudják, hogy védekezés nélkül lehet baba? Tudják nagyon jól a fiatalok, hogy mit kell tenni, de sz@rnak rá. (Tisztelet a kivételnek) Engem is felvilágosítottak számtalanszor, a csapból is a védekezés folyik, mégis terhes lettem 17 évesen. Miért? Mert hülye voltam. Felelőtlen. Ennyi. Nem a szüleim voltak hibásak. Nem lehetnek a szülők folyton a gyerek seggében, nem leshetik minden mozdulatukat. Van olyan pont, ahol már a szülő nem vonható felelősségre a gyermeke egy rossz döntéséért. OKé, nevelés kérdése sok minden, na de azért van annak a gyereknek önálló akarata, önálló természete, személyisége.


Kedves kérdező, megértelek téged és átérzem, hogy nagyon nehéz ez most mindenkinek, de ha a lányod nem akarja a babát, akkor nem kérdéses mit kell tenni.

Aki pedig az örökbe adással jön, az a saját lányát kényszerítse 9 hónap bujkálásra, szégyenérzetre, a ti lányotok hagyjon ki egy évet a suliból és a ti lányotok adja egy idegennek a saját gyermekét, akit ugyan nem akart, de érezte magában minden egyes rezdülését és 9 hónapig hallgathatja az apuka és kedves családja durozsolását arról, hogy milyen jó lesz egy unoka, aztán közben meg marhára nem tartja meg...

Gondolkozzatok már kicsit mielőtt ítélkeztek, meg Istent játszotok mások élete felett.

2012. okt. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/71 anonim ***** válasza:
8%

1.Senki nem játszott itt Istent...

2.Miért kéne bujkálni? Nem ő lesz az első tini aki megesett, és nem is az utolsó.Magántanár meg van a világon.

3.Az hogy segít egy meddő párnak még mindig jobb a gyilkosságnál.Mert tetszik nem tetszik, az abortusz gyilkosság.Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok szentfazék.

Azok a vad idegenek pedig örömmel és szeretettel felnevelnék az ő nem kívánt gyerekét,tekintve, hogy nekik soha nem lehet sajátjuk.

2012. okt. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/71 anonim ***** válasza:
82%

1.Van az állami intézetbe nagyon sok gyerek, ha valaki örökbe akar fogadni, nem kell ahhoz ennek a 16 éves lánynak megszülnie a gyereket.


2.Aki a szülőket vonja felelősségre:

Engem sosem világosítottak fel a védekezésről. Sőt nem is törődtek velem. Rossz volt a gyerekkorom, bármikor és bármerre csavaroghattam volna, pasizhattam volna.

Érdekes módon nem estem teherbe.

Szóval felesleges a szülőkre hárítani.


3. Bármilyen védekezés mellett teherbe lehet esni, főleg ha nem elég körültekintően védekeznek, pl. kiszakad a gumi. Volt szomszédoméknak úgy született a 2. gyermekük.

Ezért nem kell leugatni sem a lányt. Nem tudhatjuk mi, hogyan történt, nem voltunk ott.


4. A nagy abortuszellenesek, meg Isten igéit mormolóknak: ne kényszerítsetek már rá senkit, hogy megszülje azt a gyereket a ti elképzelt tanotok miatt.

Vagy esetleg segítitek is felnevelni a gyereket?

2012. okt. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/71 anonim ***** válasza:
15%
Szerinted vannak az állami intézetekbe örökbefogadható(!) csecsemők????
2012. okt. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/71 anonim ***** válasza:
82%

Akikről a kórházban lemondanak vagy inkubátorba teszik hova kerülnek?


Te komolyan rákényszerítenél mást a szülésre emiatt?

2012. okt. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!