Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem megőrülök.

Figyelt kérdés
16 éves lányom bejelentette, hogy terhes. Kb. fél éve jár a barátjával. Nem jártak bele az éjszakába, nem voltak nagy bulik. A fiú rendes családból származik, nagyon vallásosak. Ezért is bíztunk meg bennük. És most tessék. A férjem közölte, hogy hétfőn az első út a nőgyógyászatra vezet és el kell vetetni. Erre a lányom felhívta a barátját. Családostól állítottak be és közölték, hogy ez az ő gyerekük is és meg kell születnie. Könyörgöm: miből akar két 16 éves felnevelni egy gyereket. Elrontanák az egész életüket. A lányom jól tanul, bármi lehet belőle. Mindig mérnöknek készült, házakat akart tervezni. És most tessék. Nem tudom mit csináljak. A lányomat is megértem, de a férjemnek is igaza van. Soha nem csalódtam ekkorát. legszívesebben felpofoztam volna a lányom, bár még sosem ütöttem meg. Hogyan lehet ilyen felelőtlen?

2012. okt. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 A kérdező kommentje:
Beszéltem a lányommal. Elmondta, hogy csak egyszer történt meg a dolog. Nagyon meg van ijedve. Azt mondja, hogy ő sem akarja a babát. Elsírtam magam, mikor azt mesélte: mikor kiderült, ököllel verte a hasát, hogy elmenjen a baba. Annyit kért, hogy én kísérjem el az orvoshoz és legyek vele. A fiú családjának a véleménye tényleg nem érdekel.
2012. okt. 5. 23:27
 12/71 anonim ***** válasza:
3%

Te ismered a lányodat.

Olyan típus, aki már gyerekként is vigyázott a kistestvérére? Vagy a hugod nálánál kisebb lányára?

(azért kérdem, mert ha olyan, aki átérzi ennek a súlyát, mindig

A fiú szülei mi miatt érvelnek a gyerek megtartása mellett?

Talán az udvarló fiú apja valami atomgazdag mágnás?

2012. okt. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/71 anonim ***** válasza:
27%

A lányod megöli az unokádat, te meg asszisztálsz hozzá...ahelyett, hogy egy meddő párnak adnátok örökbe.

Ha egy unokahúgom lenne terhes tuti nem hagynám, hogy elvetesse-nem érdekel, hogy nem a lányom.Inkább szülje meg és én meg a férjem felneveljük, mert nekem nem lehet babám :(


Jól mondják mifelénk:egy nő két dolog miatt képes bármire.Azért, hogy legyen és azért, hogy ne legyen gyermeke.


Na, lehet lepontozni, amiért az életre "szavazok"!

2012. okt. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 anonim ***** válasza:
59%

Az apának igaza van.

Nem szabad hagyni, hogy egy 16 éves gyerek élete tönkremenjen. Nagy eséllyel az érettségiig sem fog eljutni, ha megtartja a babát, nem hogy mérnök legyen.

A lány sem akarja megtartani.

A fiú szüleinek ebbe semmi beleszólása. Ha alkalmatlankodnak, akkor ki kell őket hajítani a házatokból.


Aki meg azt mondta, hogy szülje meg, és adja örökbe, az akkor is legyen ilyen okos, ha róla vagy a saját lányáról van szó.

2012. okt. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/71 anonim ***** válasza:
25%

Én is az előző válaszolóval értek egyet.


1. Az abortusz egy életre szóló lelki törést fog okozni a lányodban - még ha ezt 16 éves fejjel nem is így gondolja.

2. Sajnos a tetteinknek következménye van, és felelősek vagyunk értük.

3. Egyetértek az előzővel abban is, hogy ha nem akarjátok felnevelni, adjátok örökbe, vagy akár nevelőszülőkhöz - ez utóbbi esetben akár késöbb a lányodék dönthetnek úgy, hogy magukhoz veszik.


Szerintem ami a legfontosabb, hogy a lányod nyugodt hátteret kapjon. Bármi történik is, iszonyú traumát él át - ezért nem segít se a felpofozás, se az, ha a férjed keménykedik. Egyet éreztessetek vele: hogy szeretitek, és egyet kérdezzetek meg tőle: mit akar a sráctól: flörtöt vagy házasságot...


Sok boldogságot!

2012. okt. 6. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
25%
A gyerek örökbeadást - ha az orvosok biológiailag nem találják kockázatosnak a szülést, tehát nincs egészségügyi indoka a gyerek elvetetésének - még csak fontolóra se vettétek?
2012. okt. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 anonim ***** válasza:
16%

Édesanyám, ne vegyél el, oka van a létnek,

megszületni vágyom hozzád, látni szeretnélek!

Az sem baj, ha pólyám sem lesz, ne ringasson bölcső,

öled mélye biztonsága éppen elegendő.


Édesanyám, ha meghívtál, ne zárd rám az ajtót,

becézgetve szólj csak hozzám, megnyugszom a hangtól!

Hidd el nekem, szeretni fogsz, ha pillantod orcám,

büszke leszel, boldogságod bízd egy kicsit most rám!


Bármiből is fogantattam, a te tested táplál,

én viszem a szeretetet, amire úgy vágytál.

Elmúlástól, hogyha félsz majd, én szorítom kezed,

kérlek anyám, a haláltól te ments most engemet!

2012. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/71 anonim ***** válasza:
17%

:(

Még a könnyem is kicsordult.

Szörnyű, micsoda emberek vannak

azért nem írom le a véleményemet, mert senkit nem akarok megbántani.

Itt nem csak a gyermekek a hibásak.


Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz,

A teremtő Isten előtt a már megfogant élet szent és aki azt megöli az gyilkos.

a gyermekeket tessék támogatni, ha már engedték a kapcsolatot.

2012. okt. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hogy ismeretlenül is "meghallgattatok". Átbeszéltük és még hétvégén többször is átbeszéljük a dolgot. Még egyszer köszönöm, hogy időt szenteltetek nekem. Bár az utolsó üzenetet nem teljesen értem. Miért jó a más baján viccelődni?! De mindegy, nem vagyunk egyformák.
2012. okt. 6. 00:34
 20/71 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az utolsó előttit. Bár átolvasva az utolsót sem!
2012. okt. 6. 00:35
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!