Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem megőrülök.

Figyelt kérdés
16 éves lányom bejelentette, hogy terhes. Kb. fél éve jár a barátjával. Nem jártak bele az éjszakába, nem voltak nagy bulik. A fiú rendes családból származik, nagyon vallásosak. Ezért is bíztunk meg bennük. És most tessék. A férjem közölte, hogy hétfőn az első út a nőgyógyászatra vezet és el kell vetetni. Erre a lányom felhívta a barátját. Családostól állítottak be és közölték, hogy ez az ő gyerekük is és meg kell születnie. Könyörgöm: miből akar két 16 éves felnevelni egy gyereket. Elrontanák az egész életüket. A lányom jól tanul, bármi lehet belőle. Mindig mérnöknek készült, házakat akart tervezni. És most tessék. Nem tudom mit csináljak. A lányomat is megértem, de a férjemnek is igaza van. Soha nem csalódtam ekkorát. legszívesebben felpofoztam volna a lányom, bár még sosem ütöttem meg. Hogyan lehet ilyen felelőtlen?

2012. okt. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon nagyon kevés csecsemőről mondanak le végleg!!

Inkubátoros jó ha évente van 3.


Nem kényszeríteném rá.ebben az esetben a lány nem is akarja(ezek után biztos védekezik majd)de ha az én gyerekem lenne nem biztatnám kizárólag és mindenképp az abortuszra.

2012. okt. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 anonim ***** válasza:
100%

Ezért írtam én is, ha már eleve a lány is ezt szeretné (elvetetni), akkor felesleges győzködni itt 1-2 hozzászólónak az örökbeadásról.


Hibázott, tévedett, lehet csak kiszakadt a gumi, passz.

A szülei mellette állnak, ami szép dolog.

2012. okt. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
21%

Aki csecsemőt akar örökbe fogadni az vár minimum évekig(2-3 min.) mire kaphat.És még akkor se tuti.

Mi ezért akarunk egy 2 és 7 év közöttit, de az is sok idő... :(( Én ebbe őrülök bele.Mások a padlásra hajítják az egészségesen megszületett kicsit, meg a szemétdombra lökik, megölik, meg abortuszoznak, én meg vért innék egyetlen kis gyermekért, mégsem lehet egy sem!

Nagyon nem jó ez így.Ez a világ, ez a rendszer....

2012. okt. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
65%

Kedves "16:17" -

1, Elég sokan ítélkeznek a szülők vagy a fiatalok fölött.

2, "Nem ő lesz az első tini aki megesett" - "megesett"???. Szerintem szimplán terhes lett.

3, "Mert tetszik nem tetszik, az abortusz gyilkosság." - ez a te privát véleményed, amit a saját életedben irányadónak tarthatsz. Ezzel szemben jog szerint megölni csak azt lehet, aki előtte élve megszületett, ez meg nem áll sem egy embrióra, sem egy magzatra. Jelen esetben ha a Kérdező LÁNYA döntést hoz a saját terhessége sorsát illetően, azt, ha a terhessége 18. hetéig, a szabályok betartásával teszi, akkor semmiféle bűnt nem követ el, ha illegálisan ezen túl, vagy más módon, akkor a magzatelhajtás c. vétségben lenne bűnös: "Az a nő, aki magzatát elhajtja vagy elhajtatja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő." (Btk 169§ (4)). Ennyi.

Szóval biztos szórakoztató dolog gyilkossággal vádolni egy bűntelen, az önreprodukcióval kapcsolatos önrendelkezési jogával élő embert, de ettől még nem lesz se gyilkos, se bűnös, csak egy ember, aki él egy jogával, ami egy kívülállónak nem tetszik, oszt beszól...

2012. okt. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 anonim ***** válasza:
68%

"Szerinted vannak az állami intézetekbe örökbefogadható(!) csecsemők????"


Bocsánat, kit érdekel, hogy vannak-e? Nem egy 16 éves lánynak a dolga ellátni gyerekkel akár egy meddő párt is Magyarországon. Neki sokkal nagyobb lelki tehet lenne megválni a gyerekétől, mint elvetetni, amikor még sem biológiailag sem jogilag NEM EMBER!

2012. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
81%
#54 - és tényleg képes lennél elvárni, vagy akár elviselni, hogy egy 16 éves lány azért menjen át akaratán kívül egy terhességen és egy szülésen, vállalja ennek minden terhét és kockázatát, hogy neked jobb legyen??? Szerionted ez nem önzőség?
2012. okt. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
75%

"Aki csecsemőt akar örökbe fogadni az vár minimum évekig(2-3 min.) mire kaphat.És még akkor se tuti.

Mi ezért akarunk egy 2 és 7 év közöttit, de az is sok idő... :(( Én ebbe őrülök bele.Mások a padlásra hajítják az egészségesen megszületett kicsit, meg a szemétdombra lökik, megölik, meg abortuszoznak, én meg vért innék egyetlen kis gyermekért, mégsem lehet egy sem!

Nagyon nem jó ez így.Ez a világ, ez a rendszer...."


És azért szülje meg és viselje el az elajándékozásával járó terhet egy gyereklány, hogy neked gyereked legyen? Ez van. Ebből is látszik, hogy személyes okokból ítélkezel.

2012. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
12%

36-os vagyok, a 46, 48.-asal értek egyet.

Ha olyan nagynak gondolták magukat, hogy papás-mamást játszanak, akkor vállalják a felelősséget, és nem gyilkossággal megoldani a helyzetet.

És igen is az apának is vannak beleszólásai, mi az hogy nincs?

Ha szexpartnernek jó volt legyen jó férfiként is ha már felnőtesdít játszottak.

2012. okt. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
91%

"Ha olyan nagynak gondolták magukat, hogy papás-mamást játszanak, akkor vállalják a felelősséget, és nem gyilkossággal megoldani a helyzetet."


Vagyis egy kisbaba szívja meg, hogy a szülei felelőtlenek voltak? Mármint komolyan egy hibára az a megoldás, hogy úgy tanuljanak az esetből, hogy muszáj felnevelniük a gyereket? Szerinted ebből bármi jó kisülne?

2012. okt. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 anonim ***** válasza:
54%
ma 17:00 Te se gondolkozol érettebben ennél a 16 éves lánynál, már ne is haragudj!
2012. okt. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!