Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Azt hiszem...

Mit csináljak? Azt hiszem megőrülök.

Figyelt kérdés
16 éves lányom bejelentette, hogy terhes. Kb. fél éve jár a barátjával. Nem jártak bele az éjszakába, nem voltak nagy bulik. A fiú rendes családból származik, nagyon vallásosak. Ezért is bíztunk meg bennük. És most tessék. A férjem közölte, hogy hétfőn az első út a nőgyógyászatra vezet és el kell vetetni. Erre a lányom felhívta a barátját. Családostól állítottak be és közölték, hogy ez az ő gyerekük is és meg kell születnie. Könyörgöm: miből akar két 16 éves felnevelni egy gyereket. Elrontanák az egész életüket. A lányom jól tanul, bármi lehet belőle. Mindig mérnöknek készült, házakat akart tervezni. És most tessék. Nem tudom mit csináljak. A lányomat is megértem, de a férjemnek is igaza van. Soha nem csalódtam ekkorát. legszívesebben felpofoztam volna a lányom, bár még sosem ütöttem meg. Hogyan lehet ilyen felelőtlen?

2012. okt. 5. 22:50
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 anonim ***** válasza:
36%
16 éves a fiam nekem is.Elsem bírnám képzelni hasonló szituban olyan gyerek még.Nagyon abortusz ellenes vagyok és Istenfélő ember.Ilyenkor már nincs jó megoldás.Egy életet mindenképp tönkretesz!:((
2012. okt. 6. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/71 anonim ***** válasza:
87%

Persze, az abortusz lelki törést okoz, de szerintem az még nagyobbat, ha a gyereket meg kell szülnie aztán meg odaadják másnak.


Két lányom van, remélem nem kerülök ilyen helyzetbe, de azt tuti, hogy nem engedném hogy ha már megszüli, odalökje másnak, mint egy felesleges alomból származó kiskutyát.


A fúnak és a családjának sem engedném hogy beleszóljon, az ő fiacskájuknak nem lesz probléma később a párkeresés, tanulás, munkakeresés, gyerekvigyázás.

2012. okt. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
20%
.
2012. okt. 6. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
88%

Az abortusz lelki törést okoz, valószínűleg.

De az még nagyobbat fog, ha 16 évesen ott kell hagynia a sulit és gyereket szülni, nevelni, kiszakítva a tinik életéből, felnőttesdit kell játszania egyetlen egy meggondolatlan lépés miatt.

Szerintem legyetek túl minél hamarabb ezen az ügyön, mert minél tovább tart, annál jobban meg fogja viselni.

2012. okt. 6. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:
22%

Hú nehéz eset. egyik se jó megoldás az a baj:/

én is 16 vagyok és átérzem...

Ha elvetetné lehet hogy soha többé nem szülhetne gyereket.

Ha megszülné,akkor mehetne magántanulónak,és évvégén levizsgázna.Lehet még belőle normális felnőtt ember.Gondolom nem raknátok ki a lányotokat,és segítenétek amiben tudjátok,és gondolom a másik részről is... Üljetek le beszéljétek meg,hogy mégis mi lenne a legjobb. Ha megszüli,akkor magántanulónak kell lennie,és beszéljétek meg a szülőkkel hogy egy x összeget adjanak havonta a szükséges dolgokhoz.Így is úgy is elrontotta valamilyen szinten.. Ha megszüli azért,ha elvetetitek akkor azért...

Erre nincs nagyon 1000% megoldás. Sajnálom amúgy nagyon,így alakult. Üljön le a 2 család beszéljétek meg nyugodtan,hogy mi lenne jobb. gondoljon bele a férjed is,ha elveteti lehet hogy soha többé nem szülhet.

Sok szerencsét:) Írj a fejleményekről,kíváncsi vagyok hogy mire jutottatok:)

2012. okt. 6. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:
70%

Kérdező, egyfelől nyugodtan képviselheted te is a saját álláspontodat, meg a férjed is a sajátját, de:

1, a végső döntés természetesen mindig a terhes nőé

2, Erőszaknak, keménykedésnek helye nincs, a történetben senki nem tett semmi törvénytelent, megkockázom, még komoly csalódásra okot adót se, ez (mármint a nem kívánt terhesség) sajnos megesik. Lányod nem félrészegen az első szembejövővel létesített viszonyt, hanem a barátjával fél éves kapcsolat után, 2 évvel a törvényes korhatár felett, amikor probléma lett, szólt. Ezért ugyan konzervatívék a vérmókusok elé fognak vetni, de a lányod magatartásában sem látok alapvető kivetni valót, átlagos mai kamasz. Mindenesetre a történet így vagy úgy végződése után keresse fel a nőgyógyászt és beszélje meg vele a fogamzásgátlás módját a továbbiakra, ha eddig nem tette meg. (ezt mondjuk elszúrta, ezért jogos lenne a leszúrás, csak hát felesleges, valszeg jobban megtanulta most, mint 100 "fejmosásból")

2012. okt. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
45%
#22 - "A fúnak és a családjának sem engedném hogy beleszóljon, az ő fiacskájuknak nem lesz probléma később a párkeresés, tanulás, munkakeresés, gyerekvigyázás." - a családját illetően igazad van, a fiúval viszont nem teheted meg, lévén ő a gyerek apja. A családot eligazítanám én is, ha túl erőszakosak, viszont a fiatalokat eszembe sem jutna tiltani egymástól, nem új Rómeó és Júlia történetet akarunk gyártani, hanem egy problémás családi helyzetet megoldani, a lehető legkevesebb sérüléssel.
2012. okt. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 anonim ***** válasza:
76%

25:"Ha elvetetné lehet hogy soha többé nem szülhetne gyereket. "


Nézd, nekem volt abortuszom, de egészségügyi okból és nem azért, mert nem kellett volna... Utána (szinte rögtön) lett két egészséges gyerekem.

Manapság nem kötőtűvel a konyhaasztalon végzik, nem kockázatosabb mint szülni, amikor én szültem volt egy kismama, akinek a szülés után a méhét is ki kellett venni, úgy vérzett, bele is halhatott volna.


Barátnőmnek és a sógornőmnek is volt abortusza, nekik elhalt a baba a 8. és a 9. héten és ugyanolyan művi megszakítást végeztek, mint akik elvetetik a babájukat. Az egyikük másfél év múlva, a másik 2,5 év múlva egészséges gyerekeket szült.


Tehát fölösleges ezzel riogatni (abortusz után nem lehet gyereked) az úgyis kétségbeesett terhest. Fizikailag egy 16 éves szervezetnek a terhesség és a szülés még megterhelőbb.

Itt inkább a lelki oldalról van szó, az lesz a nehéz és tényleg nem könnyű a döntés.

2012. okt. 6. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/71 anonim ***** válasza:
83%

27: "a fiúval viszont nem teheted meg, lévén ő a gyerek apja."


Igen, de nem ő fog felfeküdni a műtőasztalra, ha megtartják a gyereket akkor nem ő viseli a terhesség minden problémáját, nem ő fog szülni és nem is ő fog felkelni az üvöltő gyerekhez éjszaka... sőt még a gyerektartást sem ő fogja fizetni, hanem a kedves szülei.

2012. okt. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
30%
Utolsó, ez LEHET, hogy így van, mégis enyhén anakronisztikusnak vélem, hogyha ugyanaz a szülő, aki úgy érzi, hogy joggal mondhat véleményt a saját gyereke sorsával kapcsolatban, megakadályozna egy másik (potenciális) szülőt, hogy megtehesse ugyanezt, a kettős mérce alkalmazása nem az én utam, azt gondolom, hogy az ember igyekezzen korrekt lenni, még ha adott helyzetben ez baromira nem is könnyű esetleg. Egy biztos, tőlem negatív bánásmódra csak a lányomat bántó, vagy őt inkorrekt módon a problémával magára hagyó fiúnak kellene számítania... amíg tisztességesen áll hozzá, addig én is megadom neki a tiszteletet, azt gondolom.
2012. okt. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!