Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/158 anonim ***** válasza:
87%

De voltunk csakhogy idegennek összezárva nem a pasinkkal....

Ismerkedés (beszélgetés és nem több ) ki is fulladt az egész ráadásul nem volt megfelelés kényszer mert tudtam hazamegyek és többet sem látom őket....


De itt benne van a pakliban hogy kicsit megutálják egymást ( és erre 20 nap bőven elég) vagy túl összemelegednek és akkor viszont borzalmas lesz újra külön....

2012. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/158 Shaddark ***** válasza:
20%

"akkor nem untuk volna meg egymást, nem szürkültünk volna bele a mindennapokba, és talán még ma is együtt lennénk."

Ez szerintem befektetett energia kérdése.

Ha tesztek azért hogy a kapcsolat jó és tartalmas legyen akkor az lessz. Ha nem foglalkoztok vele akkor meg nem, így szerintem nem a költözéssel hanem a párválasztással volt gondod.

Nekem is volt "szürke" kapcsolatom 4 évig, mi is külön költöztünk pedig én 31 voltam már akkoriban.

Hibáztam én is az akkori párom is. Én is ő is tapasztalatlanok voltunk még az együttélésben ezért nem tettünk bele annyit amennyi kell egy jó kapcsolathoz - én tanultam belőle és azóta nem volt ilyen.

2012. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/158 anonim ***** válasza:
20%
Te még most sem vagy felnőtt férfi.....
2012. júl. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/158 anonim ***** válasza:
93%
abba belegondoltál már, hogy mit gondolhat a másik anyuka a lányodról? 13 éves kora óta együtt vannak, lehet azt hiszi, hogy 13 évesen már dugott is a fiaddal! Én nem olyan lányt szánnék a fiamnak, akinek az anyja mindent megenged, mert azok a lányok sajnos többnyire olyanok is! Erkölcsileg, gondolkodásilag, mindenhogy! Tisztelet a kivételnek!
2012. júl. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/158 anonim ***** válasza:
85%
És azért szívesen megkérdezném a fiút is, hogy van-e kedve 20napig kerülgetni az "anyósjelöltjét". Legyen bármilyen jó fej is,a fiúk többsége szerintem nem erre vágyik. Plusz egy anyuci felügyelete alatt csak feszengve lehet együtt lenni, szóval nem tartom én ezt annyira jó bulinak.
2012. júl. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/158 anonim ***** válasza:
74%
Teljesen igaza van annak, aki szerint gúnyos a stílusod. Bevallom mikor olvastam a topic címét a "drága édesanyáról", nekem egyből olyasmik ugrottak be, hogy biztos veri a gyerekét, alkoholista stb. nem ilyen "borzalmak" mint amiket te írtál.
2012. júl. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/158 Shaddark ***** válasza:
35%

"Shaddark, rád annyit tudok reagálni, hogy szégyellje magát nagyon minden férfi, aki nem képes a saját akaratát érvényesíteni a szüleivel szemben!"


Így van, igazad van. Bánom is most 43 évesen hogy ennyire "kényelmes" voltam. De egy lány és a szerelem végül is segített kijönnöm ebből az életmódból, így "csak" 6 évet vesztegettem el az életemből. (4 év egyetem, másfél katonaság még benne volt a 30 éves korig)

De igazad van, pont arról írok hogy ameddig a szülőkkel él a fiú, csak FIÚ marad bármennyire is akar másnak látszani.

FÉRFIvá akkor érik ha önállóan él, mindenkitől függetlenül, a saját erejéből elérve dolgokat.

És ha a baráti kör, rokonság etc. nem tudja felnyitni az ember szemét akkor magától soha nem fog kijönni ebből a kényelmes életből mert kifogás mindig van.

És itt még roszabb lehet, ilyen külön főzés téma már mániákus majom szeretetet feltételez, még hallani sem halottam ilyesmiről.

Szóval aggódom a srácért :)

2012. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/158 Shaddark ***** válasza:
20%

"Te még most sem vagy felnőtt férfi....."

:D

Hát, lehet besárgulnál az irigységtől ha ismernél :)

2012. júl. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/158 anonim ***** válasza:
53%

"Hát, lehet besárgulnál az irigységtől ha ismernél :)"


Na látod...így válaszol szerinted egy negyven éves úr......

Igaz majdnem az apám lehetnél, de messze nem éred el az apa szintet...

2012. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/158 Shaddark ***** válasza:
20%

Nah, kezdem megérteni a kommentelőket :)

Az a baj hogy bennem már jó ideje nincs semilyen megfelelési kényszer, így eszembe se jutott olyat gondolni hogy a srác feszengeni fog ott három hétig.

Mivel mindenki magából indul ki így egy "jó buli"-nak gondoltam a fiú számára.

Hát, nem ismerem így nem tudhatom az igazságot, úgy gondolom a srác személyisége dönti el jó-e ez neki vagy nem.

Én bízom mindig az emberekben, ezért ilyenkor azt gondolom hogy ő képes ezt eldönteni, ha nem szeretné akkor nem menne oda nyaralni.

De megértem a kommentelőket, régen én is a környezetemnek próbáltam megfelelni, ma már csak a saját boldogságomnak örülök. Régen érdekelt ki mit gondol rólam, ma azt nézem én és a szeretteim mindig vidámak-e, mosolyognak-e sokat, jól érzik-e magukat a családban.

Régen voltak problémáim ma már ott tartok hogy más emberek gondjaival álmodom mert annyira nincsenek nekem :)

2012. júl. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!