Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
 101/158 Shaddark ***** válasza:
18%

Szerintem teljesen jól értettem elsőre is.

Pont az a lényeg hogy őszintén és félelmek nélkül kommunikál mindenki aki közel áll hozzám.

Hogy ezért nem jutott eszembe hogy a srác akár hazudhat is, - de ezt is írtam már még előző kommentben.

Amit te írsz az a hazugság és annak kiváltó okai - de hazudni soha semmiért nem jó dolog.

Az a gyengék és gyávák "fegyvere", én soha nem használom és soha nem is fogom, nem is vagyok rászorulva és soha nem is leszek. A környezetem sem.

Így veled ellentétben a srácról sem tételezem fel - megelőlegezem neki is mint mindenki másnak az életben a bizalmamat.

2012. júl. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 102/158 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteg olyan kérdést olvasok itt, hogy "Nem ciki, hogy 13 évesen még szűz vagyok?" és most esküszöm kezdem azt hinni, hogy a szülők is tehetnek erről!


Nekem 13 évesen leverték volna a derekamat, ha azzal megyek haza, hogy járni akarok valakivel! 13 évesen még tanuljon az ember, és csinálja azt, amit a szülei mondanak neki!


15,5 évesen a szexhez még éretlen az ember! Adj hálát az égnek, kedves topiknyitó, ha a lányod szexuális fejlődésében nem lettek zavarok a korai kezdés miatt!


Szerintem épeszű ember 15 évesen felfogja azt, hogy majd akkor dugunk, ha az eszünk és érettségünk is megvan hozzá!


Tudom, hogy sok "szülő" magasról lesz.rja, hogy mit is csinál a gyereke, de hogy még normálisnak is tartja, hogy 15évesen a kislánya már szexel, az nekem magas, és elég felháborítónak is tartom!


A 2 éves kislányod mikor fog szexelni először, 3 évesen?

2012. júl. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/158 Shaddark ***** válasza:
58%
99 Thx. :)
2012. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 104/158 anonim ***** válasza:
58%
Pontosan!!!!!
2012. júl. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/158 anonim ***** válasza:
76%

Hazugság, de nem rosszindulatú, hanem tapintatos.


Feltételezni, hogy mindenki olyan, mint te, és bizalmat szavazni nekik, már-már az ostobaság határát súroló naivság.

2012. júl. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/158 Shaddark ***** válasza:
19%

Szerintem se jó dolog ez a korai kezdés, de sajnos a világ errefelé változott.

Ma a lányok átlag 17 évesen vesztik el a szüzességüket.

Lehet ezt elfogadni és helyén kezelni, vagy tagadni és homokba dugni a fejünket abban bízva hogy mi leszünk a 10% kivétel.

Megértem azokat akiknek nem tetszik ez, az én akkori világomban sem így működött, de a világ és benne az emberek folyamatosan és nem mindig arra változnak amerre szeretnénk. Ha nem fogadjuk el és ellene megyünk attól se lesz jobb sajnos. Hacsak nem falun vagy olyan zárt rendszerben élünk ahol a külső hatások (iskola, barátnők, média, facebook...) kizárhatók.

Csak az a gond hogy azokat kizárva meg a "modern" világtól is elzárjuk őket ami ismerete viszont elvárás a mai világban az érvényesüléshez.

A szerelem nélküli szexet én is elítélem, de ha a lány elég érett már rá, szerelemből, annyi évesen mint mindenki más is az országban lefekszik a fiújával az nem hiszem hogy akkora katasztrófa.

A legtöbb lány a szigorú elítélések miatt titokban csinálja - néha alapvető higéniának sem eleget tévő helyeken át se élve az élményt csak letudva azt mikor kivel - ez szerintem roszabb és veszélyesebb is. A szigorú tiltás pedig amennyire én látom soha nem sikeres, csak arra jó hogy a szülő letudja a felelősség részét, - én megmondtam, nem engedtem, az ő baja...

Nekem szimpatikus a kérdező hozzáállása, bár szerintem is egy kicsit túl lelkes, de a lánya boldogabb életet fog élni mint a szigorú szülőé akivel nem lehet beszélni erről, ezért egy lépcsőházi alagsorban próbálja ki egy olyannal akivel szóba sem kellene állnia.

2012. júl. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/158 anonim ***** válasza:
42%

Shaddark válasza:


"így akarják megfogni a fiamat"

Ha megszakadnék se tudnék ilyen mondatot összerakni.

Ez inkább a kommentelőről árul el sokat, mik vannak...

:)


Elég újszülött lehetsz, ha ezt a kifejezést még nem hallottad. Na és, mit is árul el ez a kommentelőről? Kifejtenéd, Okoska?

2012. júl. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 108/158 Shaddark ***** válasza:
58%

Ebben is igazad van, mint mindig.

De jó érzés bízni mindenkiben. Nincsenek gátak, félelmek és mindenféle visszafogó dolgok. Persze az ésszerűség határán. (Nem, nem adok kölcsön 10 millát neked :) )

Foglalkoztam sokat a hazugságokkal régebben, Dr. Paul Ekman műveit olvasva és értelmezve, plusz webes tanfolyamokon keresztül. Betanultam a mikrók felismerését a Mett, Sett, Facs programokkal. Hobbi szinten csak persze, érdekes tudomány ág nagyon. A tanulmányaim végén arra jöttem rá hogy igazából gyakorlati haszna számomra nincs, ha soha nem hazudom senkinek semmiben akkor nincs is szükségem rá. Akkoriban a létező problémáim fele eltűnt, és mivel azóta sem szoktam vissza rá (Mert valóban mindenki hazudik, egy átlagember egy 10 perces átlag beszélgetés során háromszor) így nem is jöttek elő újabbak mert nem generálom őket.

Az együtt élést is igencsak megkönnyítheti, a jó szándékú hazugság is sokat árt az embereknek, javaslom próbáld ki 1 hétig a "csakis az igazat" életet és rájössz.

2012. júl. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/158 anonim ***** válasza:
7%
Mostantol wége a witának!
2012. júl. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/158 Shaddark ***** válasza:
19%

"Na és, mit is árul el ez a kommentelőről?"

Hogy számára feltehetően többet számít a pénz és a sikerélmények mint a valódi boldogság.

Hogy teljesen tévesen azt hiszi, ha talál egy jóképű és gazdag pasit a gyermekének akkor annak jó élete lesz.

Pedig nem ezen múlik - sőt. 30-40 olyan hölgy ismerősöm van akit a szülei beszéltek rá mert "megfogta az isten lábát" (hogy hasonló ökörségekkel jöjjek én is). Azóta amelyik nem vált el és él egyedül 1-4 gyerekkel az tovább szenved, utál otthon lenni, nem szereti se magát se az életét. Választani a szív tud - azé akinek választania kell.

A szülők vagy "jót akarnak", de az a pár nem fogja boldoggá tenni a gyerek életét mert ő nem a szülő.

Vagy amire ők vágynak azt szeretnék a gyereken keresztül megvalósítani, amolyan áttételes vágyfeloldóként használják a gyereket úgy hogy ők sem tudják ezt.

Akit meg kell fogni, nah ahhoz nem adnám a lányom. A férfi legyen oda érte, ha nem akkor menjen tőle jó messzire... Azért mert gazdag nem fogom "megfogni", mert nem akarom örök életére boldogtalanná tenni a gyerekem. Hogy ő mitől lesz boldog, mik a fontosak a aszámára az életben, mitől lesz mindig jókedve és mitől lesz örömteli élete azt majd ő kitapasztalja. Nem én fogom megmondani mert ami engem boldoggá tesz az meg lehet hogy őt pont nem. A pénz meg végképp nem.

2012. júl. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!