Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
 121/158 anonim ***** válasza:
84%

Én rohadtul nem értem, hogy egy anyának miért ilyen fontos, hogy egy 16 éves (elmúlt vagy lesz?) gyerekhez odaköltöztesse a barátját.


Ezt a nagymamás viccet sem értem.

A leányka és barátja hogyan védekeznek?


Ja, és a csöpögő gúnyt és rosszindulatot sem értem.

2012. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/158 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem se jó ez így. Miért kell túlreagálni, hogy lánykát iengedik külföldre? Az már az anyja baja, ne uszítsa mégjobban a fiúhoz.

Megértem a fiú szüleit. 15 évesen összejött valakivel aki tán akor kezdett menstruálni, aztán azóta együtt, semmi más, örültek hogy vége, hisz nem kedvelték a lányt meg a kérdezőt se. Minek engednék oda? Hogy tényleg legyen unoka aki jófejségből megtartanak?


Nagyon érettlen vagy kérdező. Ne magadat akard fényezni.

Minden tini mérges a szüleire időnként s hű de nem akarna hazaállítani mikor balhé szagot érez. De nemtudom te mit éreznél egyszercsak a lányod elkezdene dicshimnuszokat áradozni egy emberről aki nem te vagy aki a te ellentéted s a lányodna minden jó vele...aztán már ő lenne aki este nem menne haza mert jófej felnőtt megengedi aludjon ott sőt költözön is oda akármilyen indokkal akármilyen időre. Te se lennél boldog.

2012. júl. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/158 anonim válasza:
15%

Ezek a konzervatív, beszűkült válaszolók kezdenek az agyamra menni.

Értéstek meg, a fiú már a kérdező családját tekinti 2. családjának! Ezt jól tudom, mert nálunk is pontosan így van. Az anyukának meg tiszta szívből gratulálok, hogy ilyen jó a kapcsolata a lányával. =) Ahogy látszik, szegény fiúra fele annyi figyelmet se fordítanak, ezt bizonyítja pl hogy éjszaka felhívott, hogy had jöjjön át. Nálunk is volt már hasonló dolog. Ezt csak az tudja megérteni igazán, aki már átélte ezt. Szerintem álljatok a fiú drága szülei elé négyen (te, a férjed, a lányod és a fiú) és úgy próbáljátok megbeszélni, szerintem nagyobb sikert érnétek el.

Bárcsak mindenkinek ilyen anyja lenne. =)

2012. júl. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/158 anonim ***** válasza:
66%

Na,attól mentsen meg minden gyereket az Jóisten.

:)

2012. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/158 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkinek nem jó, ha az anyukája a legjobb barátnője. Mert a barátnők egyenrangúak. Egy normális anya-lánya kapcsolatban tudni kell, hogy ki a főnök.


Anélkül is lehet egymást szeretni, meg jól kijönni, hogy nem legjobb barátnők. Barátkozzanak, miután a gyerek felnőtt, és az alárendelt viszony megszűnik. Mert addig az útmutatás a dolga a szülőnek, nem a "hú, de vagány vagyok, tinikkel lógok" baromság.

2012. júl. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/158 anonim ***** válasza:
100%

Egy 18 éves, dolgozó felnőttnek(?), ha gondja van a szüleivel, akkor oldja meg maga, vagy költözzön albérletbe, de ne egy 16 éves gyerekhez!


Ha én lennék a fiú szülei helyében, a hideg kirázna még a gondolattól is, hogy gyereket csinál esetleg egy 16 éves gyereknek.

2012. júl. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/158 anonim ***** válasza:
100%
És nekem az jön le, hogy miért, elképzelni sem tudom, de mint ha a kérdező valamiért direkt odaakarna szoktatni a fiút, és nagyon nyomul, hogy együtt legyenek. EZ nagyon nem normális ilyen korúaknál.
2012. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/158 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a kérdezőnek bejön, külön főz neki, viszi a munkahelyére stb. Lehet a másik anyuka észrevette.
2012. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/158 anonim ***** válasza:
0%

Azt, hogy önző, infantilis és háromévesként kezeli a fiát.


Ezek után megkérdzeem, hogy a lányod mit keres mellette? Te milyen ember vagy vajon? És a férjed?

2012. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/158 anonim ***** válasza:
58%

Ők csak annyit fognak fel az egészből, hogy el akarod venni a gyereküket.


Lehet ha a gyerek maga mondta volna a szüleinek, hogy el akar költözni, és nem te beszéled meg velük, úgy más lett volna a helyzet, mert így most te vagy a rossz a szülők szemében. Te vagy aki el akarod venni tőlük.


Na mindegy, te tudod mit vállalsz magadra :)

2012. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!