Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/158 anonim ***** válasza:
87%
14:14 vagyok. A válaszadók nem idióták, bármennyire is annak hiszitek őket. Felfogtam, hogy 20 napról van szó, a válaszom is erről szól. Én 20 nap "összeköltözés" alatt is megőrültem volna, ha nincs egy szabad percem saját magamra. Alhatnak együtt 20 napon keresztül, mi is aludtunk a barátommal anno, egész nyáron alig volt olyan éjszaka, hogy ne aludtunk volna egymás mellett, mégis voltunk külön, volt szabad programunk, ő hazament hozzájuk, én itthon voltam, és volt időm magamra. Nem az volt, hogy ide jött haza a barátom, és nem volt egy perc nyugtom tőle. Persze imádtam, szerettem, amikor csak tudtam vele voltam, de ha kötelezően (20 napig!) együtt kellett volna vele lennem 0-24, akkor szerintem a 21. napon hazáig rugdosom. Ez van.
2012. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/158 anonim ***** válasza:
85%

Hogy mit gondolok??

Hogy inkább ezerszer a srác anyja anyának, mint te anyának...

Van egy 16 éves lányod, és akkor belelöknéd őt egy komoly, együttélős kapcsolatba. Egy 16 éves lány még gyerek! Nem az a feladata, hogy együttéljen valakivel és papás- mamást játszon... Egyszerűen pszichésen nem jó ez neki, még akkor is, ha tényleg figyelnek majd a védekezésre és nem lesz gyerekük. 16 évesen a lánynak tanulásra, szórakozásra kell koncentrálni, ismerkednie kell. Lehet barátja, akivel előbb utóbb már nem csak kézenfogva fognak mászkálni, hanem le is fekszenek egymással, de nem kell attól még együtt élniük...


Tudod mikor számítanál jófej anyának, hogy megengedd, hogy hozzátok költözzön a srác?? Ha a lányod 20 felett lenne, nem pedig 16! Jézusom még egy kislány, még is mibe cibálnád bele?? Jah hogy persze a lányod ezt biztos jó ötletnek tartja.... hahó egy 16 éves gyereknek még nincs meg a megfelelő belátási képessége...


A fiú anyukája is túlzásba viszi, mert ennyire nem kéne félteni a fiacskáját.... de inkább 1000szer igy, mint ahogy te csinálod....

A lányod még gyerek, egy életre megakaszthatod a szexuális fejlődését, azzal, ha ebbe beleterelgeted. Huszonéves korára, már kiégett, megkeseredett nő lesz, ne tedd ezt vele!


22N

2012. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/158 anonim ***** válasza:
82%

Én nem értem, hogy miért a szexet hozza fel mindenki. Nyilvánvaló, hogy szexelnek már, egyik szülő sem hülye, bár tény, hogy én a 16 éves lányomnak nem engedném még meg, hogy szexeljen, egy ennyi idős szerintem nem érett még rá, de ez magánvélemény. A 13 évesen "járásról" meg már ne is beszéljünk.


Itt arról van szó, hogy összeköltözni nem kellene. Én 20 évesen odaköltöztem a pasimhoz, holott mondták a szüleim, hogy ne tegyem. Nyilván nem azért, mert azt képzelték, hogy 20 évesen még a szüzességemre kellene vigyázni, hisz nem az első kapcsolatom volt. Hanem azért, mert több eszük volt, mint nekem, aki hülye fejjel természetesen nem hallgattam rájuk. Pedig mennyire igazuk volt! Ha azt tettem volna, amit mondtak, akkor nem untuk volna meg egymást, nem szürkültünk volna bele a mindennapokba, és talán még ma is együtt lennénk.

2012. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/158 anonim ***** válasza:
100%

"14:18

Én azt hittem, mindenki észreveszi, de szinte hallom a gúnyt ezeknél a szavaknál. "Kisgyermekük, fiúcskájuk, drága mami.""


14:18 vagyok. Pontosan ezért írtam, hogy bicskanyitogató a stílusa! :) Szerintem mindenki levágja, hogy gúnyolódik.

2012. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/158 anonim ***** válasza:
100%
Lehet félre gondolok valamit, de anyukának szerintem a te felfogásod és nevelésed nem tetszhet, talán emiatt nem akarja, lehet, hogy ő másképp látja, a fia is mondhatott otthon valamit, hogy már nem úgy áll a lányodhoz és az anyós csak a kifogásokat keresi.
2012. júl. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/158 Shaddark ***** válasza:
18%

Nem tudom, én 17 és fél évesen mentem másfél évre katonának...

Kicsit elkényelmesedett ez a világ?

Korábban is voltam 2-3 hetes táborokban, a lányom most ment Ausztriába 2 hétre tanulmányútra 16 évesen és nem "bolondult meg".

Sőt, ha valaki nem bír ki a szerelmével 20 napot mert beleőrül az szerintem már pszichológiai probléma és nem is kicsi...

Persze lehet hogy én velem van a baj, maradi vagyok mert az én időmben nem volt facebook meg ilyenek, helyette a haverokkal lógtunk, mentünk edzőtáborokba is pl. így szocializálódva nem vágytuk a magányt.

Nekem úgy tűnik mindenki szeretné ha igaza lenne ezért születnek az "úristen bele fogok őrülni, 20 napot összezárva egy másik emberrel" kommentek, vagy tényleg innen senki nem volt se táborban, kiránduláson, akárhol 16 éves korától?

2012. júl. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/158 Shaddark ***** válasza:
16%
Jah, a mentem helyett: vittek :)
2012. júl. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/158 anonim ***** válasza:
100%
Shaddark, rád annyit tudok reagálni, hogy szégyellje magát nagyon minden férfi, aki nem képes a saját akaratát érvényesíteni a szüleivel szemben! Legyen már egy fickónak is annyi esze, hogy átlássa, nem normális dolog kisgyerekként élni huszon-harmincéves korban! Az ilyeneket nem tudom sajnálni, és semmilyen kifogást nem tudok tőlük elfogadni! Én lány vagyok, és kifogtam a világ legszigorúbb szülőit, mégis képes voltam rá, hogy függetlenedjem tőlük, és a magam életét éljem!
2012. júl. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/158 anonim ***** válasza:
85%

Egy táborban sokan vannak, sok mindent lehet csinálni. Mindenkinek semleges terepen vannak, szülők nélkül. Az poén.


Itt egy családhoz költözik, ahol a befogadó család lesz a házigazda, a fiú a vendég, akármennyire is szeretik. Ott van még a két éves kislány, és az anya, aki mindig a fiatalokkal akar lógni.


Inkább a tábor.

2012. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/158 anonim ***** válasza:
90%
Nem, én nem voltam táborban, mert nem az a típus voltam soha, akinek meg lehetett mondani, hogy mit csináljon. Ha rámparancsoltak volna, hogy menjek hegyet mászni, mikor nekem épp nincs kedvem, akkor összecuccolok és hazajövök. Ennek elkerülése végett inkább el sem mentem táborba.
2012. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!