Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/158 Shaddark ***** válasza:
63%

Egyszerű szavakkal: A szex erősíti a kötődést két ember között, ha azok már a szerelem másik három hormonális hatása alatt állnak.

Azaz szerelmesek közt a szex nagyon is jó dolog, tartósabbá, biztosabbá teszi azt.

2012. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/158 anonim ***** válasza:
95%

Amugy elég cinikusan irtál a fiú anyukájáról.

Azt hiszed hogy a te nevelési elveid tökéltesek a másik szülő meg konzervativ.Szerinted normális hogy ezt a dolgot te hoztad fel?Ha még mondjuk a fiatalok szerették volna akkor még hagyján,na de igy...A fia anyja helyében én is kifogásokat keresnék hogy miért is nem jó ötlet ez.Nagyon fiatalok és azért egy város távolság nem a világ.

lehet tudni mit követett el a fiú hogy szakitottak?

2012. júl. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/158 anonim ***** válasza:
95%

Én is valahol a kettő között tartom normálisnak a szülői hozzáállást...16 évesen még nem kellene erőltetni az együttélést, ezzel ugyanis elveszed az együttjárás, az izgalmas találkozások, randik, együttlétek örömét. 16 évesen a lány még gyerek. A fiú meg még 18,5 évesen is :)) Viccen kívül, a fiúk később érnek (pár kivétel azért mindig akad), és a végén még "elmenekül" egy olyan kapcsolat elől, ahol a leendő anyós már most belerendezné őt a SAJÁT életébe. Hagyd, hogy felnőjenek, addig járjanak, és ha már felnőttek és együtt vannak még, lehet együtt élni. De ennek semmi értelme, hogy te főzőcskézel immár két gyerekre, és ők a mami főztje után szépen elvonulnak dugni. Mert ebből ez lenne. Amíg egymásra nem unnak, mert együtt lakáskor jönnek elő a problémák, amik érettebb fejjel már áthidalhatók.


Én nem vagyok prűd, tudom jól hogy szexelni lehet bárhol, bármikor, nem kell ahhoz együtt lakni, de azért ez mégis kicsit túl furcsa szitu lenne nekem.

Az meg kifejezetten nem tetszik, hogy ilyen gunyorosan írsz a fiú családjáról, főleg az anyjáról. Az ő gyereke, és nem minden szülő atomlaza hogy maj' szétesik. A fiuk épphogy felnőttkorba lépett, ÉLETKORBAN, ugyanis valód felnőtt nem a 18. szülcsinapcsitól lesz valaki. A fiú otthon él, a családjával, mert még épphogy kinőtt a szárnya, a gyerek elengedése minden szülőnél más fokozatban történik. Az anyukája lehet hogy annyit érzékel, hogy van egy kiscsaj, akivel egyszer már szakítottak, de most a kiscsaj anyukája - esetleg attól félve hogy ez megint előfordul - oda akarja kötni magukhoz a fiút.

Én azt mondanám neked, hogy nagyon rendes tőled, de korai. A lányod gyerek, a fiam éppen csak felnőtt, meg szeretném várni, amíg élethelyzet szempontjából is felnő a gyerekem, és saját erőből, saját döntésből köti össze az életterét egy leányzóval, nem a leányzó anyukája kérésére. Találkozhatnak, alhatnak egymásnál, de maradjunk ennyiben, amíg fel nem nőnek.

2012. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/158 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott , hogy a lányom nem menne. Nem szeret ott lenni ahol nem szeretik őt :-)
2012. júl. 9. 13:36
 35/158 anonim ***** válasza:
75%

A történet alapján egyik anyukát sem tartom rossz szülőnek, ki ilyen, ki olyan. 20 nap meg olyan, mint egy hosszú nyaralás, azért túlzás összeköltözésként emlegetni.

Egy meglátásom van, amit megosztanék veled. Szerintem nem kellene ennyire belefolynod a kapcsolatukba, az addig oké, hogy felajánlottad a fiúnak, hogy lakjon ott, de a többit én hagytam volna, hogy ők intézzék. Ez a fiú ügye elsősorban a szüleivel. (Bár, ha nagykorú és még pénzt is keres, nagy beleszólásuk nincs elvileg.) Ha annyira szeretne ott lakni, akkor úgyis elintézi valahogy, hogy mehessen, ezzel akár a felnőttségét és rátermettségét is bizonyíthatja. nem kellene neked kikaparni a gesztenyét.

2012. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/158 Shaddark ***** válasza:
27%

"Minden anyuka szereti maga mellett tudni a gyerekét szerintem."

Ez így van, de az az anyuka amelyik jobban szereti a gyerekét mint saját magát, és az ő és nem a saját érdekeit nézi az el is engedi mert el kell ahhoz hogy a gyereke egészséges és boldog felnőtté válhasson.

2012. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/158 A kérdező kommentje:

20 ÉJSZAKA EREJÉIG LENNE ITT !

Hahhhhó, emberek! :-)

2012. júl. 9. 13:38
 38/158 anonim ***** válasza:
88%

Hát nem tudom, agy 16 éves lány még tanuljon, és ne költözzön össze egy fiúval, még akkor sem, ha ott van az anyja. Én a te gondolkodásodat nem tartom inkább jónak... inkább a konzervatív gondolkodás... a külön főzés az már túl sok, de nem hiszem, hogy együtt kellene nekik már most élni. Ha szeretik egymást, akkor 2 év múlva is szeretni fogják a másikat, és bőven elég akkor összeköltözniük, miután pl leérettségizett a lányod... A másik, meg a 13 éves lányomnak sem engedném, hogy ilyen korán pasizzon... e ez az én véleményem. 13 évesen én még tanultam, és táncolni jártam, nem érdekeltek a fiúk.

25/N

2012. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/158 anonim ***** válasza:
18%
Bárcsak ilyen anyósom lenne, mint te kérdező ....
2012. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/158 anonim ***** válasza:
13%
Nem értem egyesek miért állnak így ehhez. Én ezt még nem nevezném összeköltözésnek, olyan mint egy hosszabb nyaralás. Gondolom, ha nem ez lenne, akkor is szinte minden nap együtt lennének, csak az együtt alvás nem lenne meg mindig. Ha egy szülő a szex miatt nem akarja ezt, az óriásit téved. Ha két fiatal együtt akar lenni, akkor nem fogja megvárni mindig, hogy együtt aludhassanak. Azt sem értem, hogy miért neveznék a lányát k*rvának? Majdnem az összes 16 év körüli leányzat, akit ismerek, sűrűn váltogatja a barátait, és "barátnőmnél alszok" címszó alatt ott alszik a srácoknál. Ja, ez tényleg sokkal jobb. -.-
2012. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!