Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/158 anonim ***** válasza:
70%
Most miért kell túl bonyolÍtani 20 napot. Sűrűn ott alszik és kész, haza is jár, de többet van nálatok, mert a lányod elutazik ennyi. Egyébként nem kéne a másik anyukát lehordani, lehet neki is megvan a véleménye rólad.
2012. júl. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/158 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el egyetlenegy hozzászólást sem, tehát senki és semmi nem befolyásolt.

Először nem a fiú mamájának hozzáállását értékelném, hanem a Tied. Engem kifejezetten meglep, hogy egy 16 éves kislány édesanyja szorgalmaz egy ilyen variációt. A fiú anyjáról pedig az az érzésem, hogy ez neki is furcsa és egyből felmerül benne az érzés: "így akarják megfogni a fiamat". Az, hogy sokat van nálatok és gyakran étkezik ott, rendben van.

2012. júl. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/158 anonim ***** válasza:
17%
Bár nem kapcsolódik szorosan a témához, de érdekes, hogy a feleségem 100x finomabban főz, mint édesanyám annak idején, de még a menza is jobban ízlett, mint az otthoni ízek. Szóval ennyit arról, hogy a fiú otthonról elkerülve esetleg nem fogja megenni, amit elé tesznek... :-)
2012. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/158 Shaddark ***** válasza:
15%

"így akarják megfogni a fiamat"

Ha megszakadnék se tudnék ilyen mondatot összerakni.

Ez inkább a kommentelőről árul el sokat, mik vannak...

:)

2012. júl. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/158 anonim ***** válasza:
29%

"Bárcsak ilyen anyósom lenne, mint te kérdező ...."


Bepróbálkoznál nála, mi? ;))

2012. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/158 A kérdező kommentje:

Héjj, nem rólam volt szó ! :-D

Itt csakis a gyerekek érdekeiről van szó , és a csodálatos szülőkről!

És csak semmi poén! :-D

2012. júl. 9. 13:48
 47/158 Shaddark ***** válasza:
34%

"barátnőmnél alszok"

Jah, és tényleg a legtöbben így vannak vele, inkább élnek egy nem létező álomvilágban csukott szemmel mint tudomásul vegyék a valóságot.

Pedig ők is tudják, de akkor fel kellene adniuk azt hogy ők mindig és mindenkor megfelelnek a környezetüknek.

Inkább úgy tesznek "mintha", nem törődve vele hogy a saját családjuk fogja megszenvedni ezt, mert náluk még az sincs aki segíthetne, csak az "anyával ezt úgyse lehet megbeszélni" effekt lép be az őszinteség helyett.

2012. júl. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/158 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem normális dolog, hogy egy 16 éves lánynak ennyit megengedsz. Összeköltözés? Bármennyi napról is legyen szó, ez akkor is nagy engedékenység. Csak nehogy megbánjad később, hogy ennyire engedékeny vagy... 21/L
2012. júl. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/158 A kérdező kommentje:
Shaddark hány éves vagy? Szülő vagy? :-)
2012. júl. 9. 13:49
 50/158 Shaddark ***** válasza:
17%
43, két nevelt lányom van.
2012. júl. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!