Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/158 anonim ***** válasza:
25%
Az ilyen szülő egy 10 napos táborba sem engedi el a fiát?!
2012. júl. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/158 anonim ***** válasza:
84%

Nem olvastam végig a rengeteg választ, bocs, ha már írták.


Nagyon korainak tartom, hogy egy 16 éves gyerek együtt éljen valakivel.


A srác mamája egyenesen nevetséges ezzel a kaja mizériával. Felnőtt a gyereke, majd ő eldönti, hogy hol akar lakni.

A külön főzés hülyeség, ha csak nem orvosi oka van. Azt egye, amit ti is. Mindennek van egy határa.


Ja, és ne akarj még nagymami lenni :) Ráérsz pár év múlva, vagy 10-15 év múlva is :)

2012. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/158 Shaddark ***** válasza:
36%

Nah, de legalább már értem miért végződnek nálunk a házasságok több mint fele válással...

"Erény" a csúcson, bizalom a saját családunk iránt semmi, vak vezet világtalant...

Óvjuk a gyermeket, ez oké, de ha saját magától is akkor a tapasztalatot majd megszerzi válás után 3 gyerekkel egyedül - nem baj, az már nem a mi felelősségünk és hibánk, mi tökéletesek vagyunk...

2012. júl. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/158 anonim ***** válasza:
92%

Valahol mindkét félnek igaza van szerintem.


Egyrészt a fiús anyuka tényleg burokban neveli a gyerekét. Másrészt viszont, nem huszonéves, 30valahányéves férfiról beszélünk, hanem egy 18 éves fiúról. Az még félig-meddig gyerek. Szakítottak is előzőleg a lánnyal, ami nyilván nem véletlenül történt.


A Te hozzáállásod kicsit olyan lehet a szemében, mintha már Te eldöntött tényként kezelnéd, hogy a fiatalok holtomiglan-holtodiglan együtt lesznek, pedig az ilyen tinikorban induló kapcsolatok legnagyobb része szakítással végződik.


Ilyen fiatal korban butaság összeköltözni, szerintem. Még nagyon fiatalok a gyerekek ehhez. Engem 16 évesen még randevúzni sem engedtek el, nemhogy odaköltöztessenek egy fiút.


Nem biztos, hogy a szabadosság a legjobb módszer a gyereknevelésben.

2012. júl. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/158 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy már írták, meg kell találni az arany középutat.


Nem kellene szigorúnak lenni - bár szerintem a fiú szülője inkább aggodalmas, mint szigorú - , de az se jó, ha valaki görcsösen legjobb barátnője akar lenni a gyerekének, és közben elfelejti, hogy szülő.

2012. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/158 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell végletekben gondolkozni. Szerezzen tapasztalatokat házasság előtt, de azért ne 16 évesen kezdje az együtt lakás kipróbálását.
2012. júl. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/158 anonim ***** válasza:
85%
Én sem olvastam el a válaszokat, így elnézést, ha ismétlek. Azt gondolom, hogy egyikőtök sem jobb a másiknál, de te talán még rosszabb is vagy egy fokkal. Elismerem, a másik anyuka túlzottan félti a fiát, és nagy ügyet csinál az étkeztetésből. Viszont te annyira próbálod előadni, hogy mennyire laza és jófej anyuka vagy, hogy az már sok. Borzalmasan provokatív a stílusod, nem is csodálom, hogy a másik anyuka nem akarja engedni hozzátok a fiát ilyen hosszú időre. A legdurvább pedig, hogy a 16 éves lányodad össze akarod költöztetni a barátjával. Könyörgöm, 16 éves! Engem is engedtek együtt aludni a barátommal, meg az én szüleim is lazák voltak, tudták, hogy szexelünk, stb., DE 16 évesen én utasítottam volna el ilyen lehetőséget, hogy "összebútorozzak" valakivel. Fiatalnak éreztem volna magam hozzá, és szerintem megőrültem volna, ha egyfolytában a nyakamon lóg a srác. Szóval fogadd el, hogy az ő anyja ilyen, te meg vegyél vissza a stílusodból, hátha akkor normálisabban fognak hozzád állni a szülők.
2012. júl. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/158 anonim ***** válasza:
100%

A srác anyjáról nem gondolok semmit, te viszont gáz vagy, kérdező!

Eleve bicskanyitogató stílusban beszélsz a nőről "drága mami", "kisgyermekük"... Pedig egy 18 éves srác sokszor még inkább gyerek, mint felnőtt, egy 16 éves lány pedig végképp NEM FELNŐTT! Megvan a véleményem rólad, én a 16 éves gyereklányomat fiúval sem aludni, sem nyaralni nem engedném, nemhogy még be is költöztessem a srácot egy időre!


26/N

2012. júl. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/158 Shaddark ***** válasza:
21%
Ezt a 20 napot pirossal be kellett volna keretezni :)
2012. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/158 anonim ***** válasza:
100%

14:18

Én azt hittem, mindenki észreveszi, de szinte hallom a gúnyt ezeknél a szavaknál. "Kisgyermekük, fiúcskájuk, drága mami."

2012. júl. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!