Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
 111/158 anonim ***** válasza:
100%

Most komolyan nem fogta fel a kérdező, hogy ha a lányát nem szeretik ott s őt se akkor nem fogja anyuci odaengedni a fiát? Miért kéne már szívességet elfogadnia annak a szülőnek egy számára ellenséges embertől, hogy a lekötelezettje legyen aztán 20 nap után meg ő tutujgassa az unszimpi lánykát akit 13 éves kora óta ilyen szabadosan neveltek?

Én se tenném.

2012. júl. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/158 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A szavaid, mondataid mögül árad a gúny, a cinizmus, az "én vagyok a jó fej anyuka" erőltetése, szinte minden, amit egy 16 éves még nagyra tart, ám egy érettebb gondolkodású, már-már felnőtt ember inkább elítél. Csak egy-két dolgokra írnék véleményt, gondolom úgysem hat meg pár idegen ember tapasztalata, tanácsa.


" Ne haragudjatok hogy idáig nem voltam itt , csak épp a lányommal beszélgettem , amit sok mindenki más nem tesz meg azzal az indokkal hogy nincs ideje. :-)) "

Amennyiben arról tudsz vele beszélni, hogy a barátját hogyan tudod magatokhoz csábítani, akkor inkább ne beszélgess vele...


"15,5 évesen feküdt le a fiúval. Ha azt gondolják, hogy 13 évesen, hát hajrá, gondolják :-)"

Vagy épp a lányod azt mondja, közben a fele sem igaz..


" A fiú mindent nekünk mond el , volt már hogy éjszaka rámcsörgött hogy nem-e jöhetne át a nappalinkba aludni mert otthon nagyon kiakasztották őt. Nem 1x már sirt is az idegességtől. "

Egy érett felfogású szülő erre nem azt mondja, hogy gyere fiam, persze, hanem azt , hogy állj oda szüleid elé, és beszéld meg velük a problémádat...



" ez a 20 éjszaka nem azt jelenti hogy a fiú mondjuk egy héten 2-3 este nem fog elmenni a barátjaival sörözni vagy éjszakai strandolni stb.. "

Szerinted a lényeg azon van, az számít a fiú szüleinek, hogy elmegy-e sörözni a haverokkal abban a 20 napban? Ezt Te sem gondoltak komolyan ugye?


Ne haragudj, hogy ezt írom, de a lányod tipikusan azok közé fog tartozni, vagy már tartozik, akinek minden meg van engedve, anyu mindent elintéz neki, egy önálló gondolata nincsen, nem lesz képes reálisan látni az "élet nagy kérdéseit". Mert ha nem így lenne, akkor talán megértené, és elfogadná azt, hogy a fiú szülei nem olyanok, mint a sajátjai.

Szerintem ne akarj te annyira jó fej anyuka lenni, mert hidd el, a saját lányod látja a kárát. Az én szüleim szintén konzervatívak, mégis meg lehet velük mindent beszélni, és igenis hálát adok nekik, hogy így neveltek, és nem azon járt az agyuk, hogy hogyan költöztessenek össze akár 20 napra is a barátommal.

2012. júl. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/158 anonim ***** válasza:
100%
Shaddark, éppenséggel tudom, miről beszélsz, és elhiszem, hogy így jó neked. De azt már nem hiszem el, hogy az egész rokonságod és baráti társaságod mind állandóan igazat mond, és hiába is próbálnának hazudni, hisz mindenki microexpression-felismerő zseni.
2012. júl. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/158 anonim ***** válasza:
25%

Á nem olvastam végig mindent mert unalmas. De 20 napig ott aludni valahol nem költözés hanem csak ott tartózkodás.


Én is voltam 3 hetet Amerikában és ettől még nem költöztem oda.


A megfogalmazásba meg sok válaszoló szépen beleélte magát.


A lány sem költözik külföldre, pedig egy hónapot kint fog aludni. Nahát...

2012. júl. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/158 Shaddark ***** válasza:
40%

"De azt már nem hiszem el, hogy az egész rokonságod és baráti társaságod mind állandóan igazat mond, és hiába is próbálnának hazudni, hisz mindenki microexpression-felismerő zseni."


Ez nincs is így sajnos :(

Írtam (vagy csak úgy emlékszem?) hogy a közeli család vagy ilyesmi, egész pontosan 1 db. asszonyka és 2 db. lányka :)

Nah, le is leltároztam őket :D

Nem részleteztem ki mert nem gondoltam hogy érdekel, de magamra igaz ez teljesen csak valójában.

Néha ők is próbálnak hazugsággal érvényesülni mint mindenki más.

Iskolában vagy munkahelyen szépeket mondanak a tanároknak, főnököknek, "hamisítás"t alkalmaznak, (mely a valódi érzelmek eltitkolása), színlelés (tetszik a házi feladat/főnök frizurája) ilyesmik.

Bár mindig győzködöm őket hogy arra törekedjenek hogy ne kelljen, mert szerintem az az élet "csúcsa" ha nincs rászorulva valaki.

De egymás között soha, egyrészt nem szükséges és mert tudják hogy így sokkal könyebb az élet.

Nekem meg hálistennek nincs szükségem se rá, a munkám imádom, értek is hozzá, ha gond van megoldom, a felelősséget vállalom - mert az kell a fejlődéshez.

Érvényesülni ez bőven elég nekem, az én állásomban nincs feljebb, de ha lenne se mennék, pont itt érzem jól magam.

2012. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/158 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy csak 20 napról van szó, de ha megszokjátok a helyzetet, akkor úgyis ott ragadna a srác. Tehát nyugodtan lehet összeköltözésről beszélni.


Amúgy meg egy 16 és egy 2 éves gyerekkel...valószínű a topiknyitó is az első gyerekét kb. 16-18 évesen szülhette, így nem véletlenül tarthat attól a fiú anyukája, hogy a kislány is teherbe akar esni.

2012. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/158 anonim ***** válasza:
64%
Egyébként a Nikik mindig ribancok...kivétel nélkül :)))))
2012. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/158 anonim ***** válasza:
12%
Ez a baj, ilyen értelmi szinttel írogatnak ide emberek. Egy 10-15 év közötti agykárosult most jól megmondta kedves kérdező, te egy r*banc vagy. :DD Atyaúristen. :D
2012. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/158 anonim ***** válasza:
100%
Ez a drága édesanya felnevelt egy gyereket, aki tanulás mellett dolgozik, normális és a te véleményed szerint is egy rendes srác.Az, hogy anyuka aggódik, az szerintem normális, sőt ha néha kiborul a szüleitől az is ebben a korban. A kommentjeidből kiindulva, szerintem neked kisebbségi érzésed van vele szemben.
2012. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/158 anonim ***** válasza:
81%

"20 napig ott aludni valahol nem költözés hanem csak ott tartózkodás...


A lány sem költözik külföldre, pedig egy hónapot kint fog aludni. Nahát..."


Így van. A srác nem végleg költözne oda, csak ott lakna pár hetet, de a lány se örökre megy el utána, pusztán szintén pár hétre. Így felesleges a lány elutazását túlreagálni és előtte átcuccoltatni a fiút, h minél több időt legyenek együtt, hiszen a lány sem fél évekre lesz távol. A lány anyukája túl sokat fontoskodik. Mielőtt elutazik, egy kicsit többször is találkozhatnának a megszokottnál, esetleg ilyenkor a lánynál is alhatna a srác. De nem kell odaköltöztetni. felesleges felhajtás ezen erőlködni a lányos anya részéről.

2012. júl. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!