Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/158 Shaddark ***** válasza:
35%

A lányod jól meggondolta amúgy, hogy egy magatehetetlen, életképtelen a férfi szót még hírből sem ismerő fiúcskával kösse össze az életét?

Sajnálom ezeket a fiúkat nagyon, ismerek én is párat.

Sajnos ez egy ördögi kör, mert az elkényelmesedett, mindenz megkapó fiúk igencsak ritkán választják a nehéz utat ami a fejlődéshez, önálló élethez vezet.

Esetleg ha nagy a szerelem rászánják magukat de ahogyan látom az életben ezek még 40 évesen is nőtlenek maradnak :( Vagy megnősülnek és amolyan anyaként kezelik a párjukat, ami nem is tart ki sokáig.

Remélem sikerül átnevelnetek, ez a fajta anya és otthon sokkal többet árt egy fiatalnak mint sokan gondolnák.

2012. júl. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/158 anonim ***** válasza:
26%
kérdező költöztesd őket össze nyugodtan a válaszolók között meg sok a prűd meg a naiv. Nem azért fognak elkezdeni bszni mert együtt laknak a fiatal ha akar akárhol tud (tapasztalat ;) ) ezzel legalább látják, hogy a pártjukat fogod.
2012. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/158 anonim ***** válasza:
85%

14#!!!


Mennyire igazad van! Csak hüledezek a válaszokon. Ismeri még valaki azt a szót, hogy udvarlás? Ismeri még valaki azt a furcsa érzést a gyomorban? Ismeri még valaki azt az érzést, amikor puszta + 5 percért könyörögsz a sorsnak? ismeri még valaki a találkozás örömét?


Szóval nem biztos, hogy az engedékeny és megértő anyuka annyira jót tesz a gyermekével. Persze most tuti te vagy a legjobb fej anyuka, de vajon mit hoz a jövő?

Ja és valaki nem a 18. életéve betöltését követően lesz felnőtt, hanem amikor felelősen el tudja legalább önmagát tartani.

2012. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/158 anonim ***** válasza:
90%

*ő semmit nem tett, a fiú miatt szakítottak.


Megközelítés kérdése...

1. ki tudja, mit mesélt otthon a fiú erről

2. a felnőttek tudják, hogy nincs olyan, hogy egy kapcsolat valaki miatt tönkremegy - a kapcsolat 2 emberen múlik, azon a kettőn, aki benne van, tehát ha a fiú szakított/félrelépett vagy bármi mást hibázott, abban szerepe volt annak, hogy a LÁNYODDAL NEM VOLT BOLDOG

3. ha "a pasi hibájából" egyszer már szétmentek, mitől vagy ennyire boldog, hogy ismét együtt vannak - szerinted nem fognak újra szétmenni? szerinted nem fogja újabb csalódás érni a lányodat, ugyanattól a pasitól? NEM NEKED kéne küzdeni ezért a kapcsolatért, külön főzéssel meg odaköltöztetéssel, hanem a pasinak. Milyen már az, hogy ti tepertek, mikor azt írtad, a pasi hibájából szakítottak? Neked inkább a saját lányodat kéne védeni egy újabb csalódástól, meg attól, hogy igazságtalanul bánjanak vele a fiú családjánál. És milyen pasi az, aki hagyja, hogy a családja bántsa a szerelmét?

2012. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/158 anonim ***** válasza:
94%

ahogy sorra olvasom a kommentjeidet, egyre inkább az az érzésem, h ezt az egészet te erőlteted. görcsösen ragaszkodsz ahhoz, h úgy viselkedjenek,mint egy pár és hogy komoly kapcsolatnak tűnjön


ne haragudj, de kapásból az ugrott be:

1. nincs senkid a lányodon kívül, egyedül élsz

2. a fiú szülei tehetősek


elnézést a jó öreg sztereotípiákért, de valaminek kell lennie, amitől nem úgy viszonyulsz egy 16 és egy 18 éves tini szerelméhez, ahogy kellene...

2012. júl. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/158 anonim ***** válasza:
100%
Emlékszem nekem 17 évesen volt először barátom, de mindig izgatottan vártam azt a bizonyos szombat reggelt mikor újra láthattam és együtt tölthettünk másfél napot. És még mindig vissza tudok emlékezni arra az érzésre milyen volt vasárnap délután hosszas ölelkezések után elengedni a másikat. Majd eltelt egy év, egyetemre mentem, közelebb lett a sulim és félig meddig odacuccoltam. Onnantól nem vártuk annyira a találkozásokat mert 7 napból 5öt együtt töltöttünk. Megszűnt a varázs. Fel se tűnt már, hogy délután ő játszik én meg tv-zek. Utólag visszagondolva néha elfog a sírás, hogy nem kellett volna így sietni a dolgokkal. Ne tedd tönkre a várakozás örömével telt napokat nekik. Rá unnak egymásra. Mi is talán ezért mentünk szét.
2012. júl. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/158 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de nem ismerem a fiú szüleinek a pénztárcáját!

Van még egy kislányom aki 2 éves, és van egy férjem is ! :-)

A lányom ragaszkodik a fiúhoz, a fiú meg a lányomhoz. Azért szakítottak mert az utolsó két hétben szinte mindenen összevesztek. A fiú szüleitől a lányom semmit sem kap, ha kap egy szál rózsát, vagy egy fagyit fizet neki a fiú akkor azt mint a saját fizujából.

2012. júl. 9. 13:31
 28/158 anonim ***** válasza:
93%

NEM SZERETNÉM IDEKÖLTÖZTETNI A FIÚT, csak 20 éjszakára mert 30-án a lányom megy el, utána meg költözne haza ő is.


Akkor viszont elég hülyén fogalmazol. Azt kellett volna mondani, hogy szeretném meghívni a fiút vendégségbe 1 (2) hétre (többre nem gondolnám). Egész másképp néz ki, mint hogy költözzön ide!!! És egészen más reakciót is vált ki egy szülőből.

2012. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/158 A kérdező kommentje:
"felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném."
2012. júl. 9. 13:33
 30/158 anonim ***** válasza:
82%
Te hogy éreznél, ha a lányod költözne 20 napra az anyósjelölthöz? Nyilván neked sem esne jól. Minden anyuka szereti maga mellett tudni a gyerekét szerintem.
2012. júl. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!