Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a drága...

Mit gondoltok erről a drága édesanyáról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 16 éves lány anyukája vagyok. A lányomnak 3 éve volt barátja, 1 hónapja szakítottak. A fiú szülei eléggé konzervatívak, ellentétben velem.

A fiatalok most újból összejöttek. A fiú most 18,5 éves, még a szüleivel lakik de már jár dolgozni , majd a suli mellett is fog.

Mivel egy város elválasztja a fiatalokat, felhoztam a fiú szüleinek hogy mi lenne ha július végéig átköltözne a fiúcskájuk, mert utána egy hónapot a lányom külföldön lesz, és a munkahelye is közelebb van hozzánk, reggel innen járhatna,vagy akár el is vinném. A drága mami teljesen kiakadt, hogy az ő fiának külön kell főzni, és az milyen bonyodalmas lenne áthurcolni neki az ebédet amit ő főz, és hogy a kisfia még soha nem lakott máshol, és hogy jajj ő még nem szeretne nagymami lenni. Viccelődtem vele, hogy én már nagyon szeretnék, de nem vette a lapot :-D :-(

Amúgy azt hozzátenném, hogy munka után a fia mindig nálunk van, és én mindig vagy olyat főzök amit ő is kedvel, vagy neki főzök külön. De jó kifogások..

Abban egyeztünk meg, hogy ma estig megbeszélik a férjével a kisgyermekük sorsát.

Mit gondoltok? :-)


2012. júl. 9. 12:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/158 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :-)

Mindenkit felpontoztam.

Persze, mindenki úgy neveli a kicsinyét ahogy szeretné, azonban nekünk mégiscsak össze kéne fognunk a gyerekeink miatt.

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy régen mi nagyon jóba voltunk a szülőkkel, de amióta szakítottak azóta a lányommal sem hajlandóak normálisan kommunikálni. Javasoltam a lányomnak hogy üljön le velük beszélgetni, hogy mi a bajuk vele, ugyanis ő semmit nem tett, a fiú miatt szakítottak. (Amit én érdekes módon fel tudtam fogni, sőt, örültem hogy újra boldogok. )

2012. júl. 9. 13:10
 12/158 anonim ***** válasza:
80%

szt gondolom, h a gyerek anyukája merev és problémázós, tipikus mindenből ügyet-csinál-anyuka, te pedig az a típus vagy, aki mindig minden körülmények között demonstrálja azt, h milyen laza, könnyed, jófej gondolkodású anyuka. ennyire görcsösen ezt képviselni szintén túlzás. mindkét anyuka végletes kissé, csak az egyik a ló egyik, a másik meg amásik oldalára esett át.


a kérdezőnek még annyit: én nem repesnék az örömtől, ha a lányomnak 13 éves korában már párkapcsolata lenne, akármilyen "minőségben" is (ha érted, mire gondolok


amúgy persze, valamelyest szimpatikusabb a hozzáállásod, mint a fiú édesanyjáé, bár én őt is megértem és legalább annyira téged sem. mindketten egyformán távol álltok az én életfelfogásomtól. de hát végülis csak ezt akartad hallani :)

2012. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/158 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem a fiúcska anyukája akkor lenne a legboldogabb, ha őt vennél el feleségül... :D

Atyaég! A nagykorú fiát kicsit el kellene már engednie...

2012. júl. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/158 anonim ***** válasza:
91%

Nekem az a véleményem, hogy a 16 éves lány anyukája eléggé furán áll a kérdéshez. Egy 16 éves GYEREK ne lakjon együtt senkivel, szülői felügyelettel sem. Ha azt akarod, hogy végleg szétmenjenek, arra ez a legjobb módszer. Az együttélés ugyanis nem arról szól, hogy a fiú odacuccol hozzátok és te főzöl rá. 24 órában kell a másikat elviselni. Erre egy 16 és 18 éves fiatal kiforratlan személyisége nem alkalmas. Ebben az életkorban randizni kell, készülni a randira, várni a randit, sokat gondolni a másikra, "beleőrülni" a várakozásba, nem 24 órában együtt lenni, és izzadni a "szürke hétköznapokban".

Aludjon ott néha a fiú (pl. buli után, ha hazakíséri a lányodat) hetente 1-2-szer, vagy lásd vendégül 3-4 napra (ottalvással), nincs ezzel gond. Az odaköltözéssel van.

Akik ma a lányodat irigylik, hogy milyen modern felfogású anyja van, holnap a világ k*jának fogják kikiáltani. Szerinted az jó lesz a lányodnak? Nem lesz jó.


Emellett én meghallgatnám a másik felet is. Nem hiszem, hogy abban a helyzetben vagy, hogy unokával viccelődhess egy számodra vadidegen szülővel. Ahhoz, hogy a gyereküket (attól, hogy 18, még a gyerekük!) rád bízzák, nem viccelődéssel vezet az út, hanem ismerkedéssel és a bizalom kiépítésével. Ha nem akarsz a lányodnak (meg a kapcsolatának) ártani, vegyél vissza magadból, mert ha a fiú mamája megutál TÉGED, a LÁNYOD ellen fogja hangolni a fiát, és a lányodat fogják elhagyni.

2012. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/158 anonim ***** válasza:
88%
Nos a fiút megkérdezted e akarja e?Mert a kérdésből az nem derül ki.Sok válaszoló tehát nem értem miért mondja,hogy fel kéne nőnie a fiúnak,hiszen semmi infó nincs róla.
2012. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/158 A kérdező kommentje:

Igen, 13 évesen jöttek össze. strandra jártak, pusziszkodtak, játsztottak, együtt jártak el délutánonként focizni stb..

Attól hogy a fiú akkor 15,5 volt nyilván semmit nem erőltetett.

Kb. tavaly nyár óta fűzték komolyabbra a szálakat.

NEM SZERETNÉM IDEKÖLTÖZTETNI A FIÚT, csak 20 éjszakára mert 30-án a lányom megy el, utána meg költözne haza ő is.

2012. júl. 9. 13:17
 17/158 anonim ***** válasza:
67%

Annyi bizonyos, hogy ha az én lányaim 16 évesek lesznek, nem fogom szorgalmazni, hogy összeköltözzenek a barátjukkal, sőt.

Arról a "drága édesanyáról" meg semmi rosszat nem gondolok ezek alapján, rólad viszont igen.

2012. júl. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/158 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem miért kell gúnyoroskodni, valószÍnüleg hirtelen nem tudott mit mondani. Kész tények elé állÍtottad, hogy a fia elköltözik egy időre. Gondolom ledöbbent, hogy hamar eljött az idő. Ezért én nem látom szörnyűnek.
2012. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/158 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem túl korai a fiataloknak összeköltözni. Hiába 3 éve vannak együtt, mindketten nagyon fiatalok az összeköltözéshez.


20L

2012. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/158 A kérdező kommentje:
Persze ! Igazából, én találtam ki és vetettem fel nekik de a fiú mondta hogy anyukájával lesz nehéz dolgunk. Nagyon szeret itt lenni, a lányom is ott náluk , az anyján kívül mindenki szereti őt :-)
2012. júl. 9. 13:20
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!