Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férj ilyen önző?

Minden férj ilyen önző?

Figyelt kérdés
Ma megint nagyon összevesztünk a férjemmel. A vita tárgya mindig ugyanaz: ő szeretne még egy gyereket én nem. Van egy gyönyörű, okos 6 éves kislányunk. Most megy iskolába. A párom nagyon szeretne egy fiút is. Én viszont már a kislány születésekor megmondtam: én ezt nem csinálom még egyszer végig. Tudom, hogy általában a nők azt mondják, hogy a terhesség és a szülés csodálatos, pedig dehogy. Én négy hónapig hánytam. Utána meg puffadtam, dagadt a lábam, nem tudtam kényelmesen aludni... stb. A szülés pedig iszonyúan fájt. Persze ezt is hallottam már, hogy mikor megkapod a gyereket, mindezt elfelejted. Hát nem. Imádom a lányom, örülök, hogy van, de ezt a tortúrát még egyszer nem vállalom. A férjem meg folyton nyaggat. Ti mit tennétek?

2012. jún. 17. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
46%
Mi jött le a válaszokból? hogy aki nem a te elképzelésedet támogatta, az már pasi? mint írtam, én sem voltam az.
2012. jún. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
83%

üljetek le,beszéljétek meg

és a valószínűsége,hogy fiú lesz 50 százalék,olyan nincs,hogy a családban sok fiú gyerek született,biztos ez is az lesz...szóval érvelj,de őrizd meg a hidegvéredet a beszélgetés alatt

2012. jún. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
13%

""De a demográfiai statisztikák is elvárnák, hogy a párok legalább önmagukat(számban) reprodukálják."


Lakatosnak hívnak-e??

"

Hát ez nagy probléma Mo-on, hogy a több gyerek vállalása ciki, amikor minden évben egy kisebb városnyi emberrel kevesebben vagyunk


"Én négy hónapig hánytam. Utána meg puffadtam, dagadt a lábam, nem tudtam kényelmesen aludni... stb. A szülés pedig iszonyúan fájt."


ezt pedig önzőségnek hívják, ha a saját kényelmedet teszed előtérbe

2012. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
92%
Nem önzőség. Természetes dolog, hogy az ember elkerüli a fájdalmas dolgokat.
2012. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
55%

Ha csak a fájdalom miatt nem vállalja, akkor önző. Ha azért nem, mert egy gyerek elég neki, nem szeretne többet és főleg nem is telne rá, akkor érthető.

Amúgy meg Orsós király is kitalálta most, akinél nem lesz 3-4 gyerek, b*szhatja a nyugdíjat. Az persze tökmindegy, miből neveled. A nagymagyarok is húzzanak a francba, könnyen mondják, hogy kell 3-4 gyerek, ha NINCS MIBŐL FELNEVELNI.

2012. jún. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:
23-as. Szerintem senki nem azért vállal gyereket, hogy javítson a statisztikán. És ha szerinted az önzés, hogy pár hét után már nem tudsz nyelni, mert a gyomorsav szétmarta a nyelőcsövedet, hogy nem tudsz menni, mert annyira megdagad a lábad... stb. akkor miért nem a férfiak vállalják ezt a "kis" kellemetlenséget. Annyira fejlett már az orvostudomány, nosza! És megértem azokat a nőket is, akikből szinte kipottyan a gyerek. Mikor én szültem, akkor is voltak olyan anyukák, akiket alig toltak be, már ott is volt a baba. Én nem ilyen vagyok. és igen, mindig próbálom a férjemnek mindezt higgadtan elmondani, de úgy tűnik nem akarja megérteni. Annyira nem vagyok önző, hogy már azt is mondtam: ha neked ennyire ez a fontos, keress mást, aki meg tudja adni. De erre mindig azt mondja, hogy nem akar sem engem, sem a kislányunkat elhagyni, de fiút is akar.
2012. jún. 17. 13:50
 27/67 anonim ***** válasza:
35%
De ha azért nem szeretne többet, mert fájdalmas volt az első, akkor mi az ítélet, felség?
2012. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
80%
Örökbefogadást felajánlottad már neki? Ha annyira szeretne gyereket, ez is egy megoldás és a szülés is kikerülhető.
2012. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
13%

23- as vagyok. Persze, hogy nem elsősorban a demográfia miatt kell gyereket vállalni. Hanem a férj a megszületendő gyerek és esetleg a saját örömöd miatt. De ha nem kívánt gyerek lenne, akkor lehet, hogy jobb lenne nem vállalni.

Házasság előtt meg kellett volna beszélni ezeket a nem jelentéktelen dolgokat,

Engem kissé az háborított fel, hogy férjedt nevezed önzőnek, amikor -a leírás alapján- te sem vagy önzetlenebb

2012. jún. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 Pityeeesz ***** válasza:
29%
Nem a férjed az önző hanem te vagy az. A hsz-edből az jön le hogy egy újabb gyerekk neked se lenne ellenedre, csak az a problémád hogy ki kell hordani. Ez színtiszta önzőség.
2012. jún. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!