Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy férj, egy apa, hogy lehet...

Egy férj, egy apa, hogy lehet ilyen?

Figyelt kérdés

Apum annak idején kapott egy házat a nagyszüleimtől ajándék címen még a házassága előtt. Ebben a házban laktam én is 7 éves koromig, míg fel nem ujjították. És hát ez a ház nagyon régi volt, egerek, patkányok járkáltak benne, majdnemhogy össze nem omlott. A felújítás teljesen az anyum pézéből történt, az ő szüleinek a segítségével. És azóta is minden újjítás, lakberendesési tárgyak az anyum pénzéből történtek. És néha mi is besegítettünk ebbe a testvéremmel. Apum csak a számlákat fizette néha.

Mégis folyton azzal jön, hogy az az ő háza, ő kapta ajándékba, és mi mindannyian csak albérletesek vagyunk ott.

Mégis mi lelte apumat, hogy ilyeneket mond? Annyira megbánt az ilyen beszólásokkal.

23L


2012. jún. 10. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha ilyet mond, szólj vissza, hogy anyu és nagyiék segítsége nélkül már te is albérletes lennél valahol, mert rég összedőlt volna.
2012. jún. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Salx Narval ***** válasza:
90%
Nem csodálkozom rajta, hogy bánt, mert bántó is, ha egy apa ilyeneket mond a gyerekének, arról nem is szólva, hogy nem igaz, te ott örökös vagy és nem albérlő.Nem bántottátok meg valamivel? Én mondjuk, még akkor sem mondanék ilyeneket, de hát nem vagyunk egyformák.
2012. jún. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Azt,hogy Apukád miért mondogatja ezeket nem tudom,de attól sajnos igaza van. Hivatalosan az ö tulajdona,még akkor is ha esetleg Anyukád pénze van benne a felújításba. Mivel ez házasság előtt szerzett vagyon ezért nem osztható. Ez az örökséggel is így van! Aki örökli azé a vagyon és nem osztható válás esetén.

Az más dolog,hogy emberileg nem szép dolog felhánytorgatni ezt!!

2012. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23%
Kinek a nevén van a ház? Akkor miről beszélünk?
2012. jún. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

1. Ha apád ilyeneket mod, akkor ott valami nagy baj van a családdal. A következöket el lehet neki mondani...

2. A ház TUJALDONJOGA ugyan apádé, az idöközben történt értéknövelés fele viszont anyukádé. Tehát válás esetén azért elég sokat kellene anyukád részére kifizetnie.

3. AZ értéknövekedés azért nem 100%-ig anyukádé, mert házasságban élnek, így a házasság alatti mindenféle vagyonszerzés automatikusan felezödik, mert jogilag a házasság vagyonközösség. Teljesen lényegtelen, hogy ki mennyit tesz bele, ha az egyik fél semmit sem dolgozik, a másik milliókat keres, akkor is felezödik.

4. Viszont ha bizonyitható (egyértelmü átutalás a vél menevezésével), hogy anyukßad szüleiadtak neki pénzt, az továbbra is anyukád külön vagyona marad, az ebböl kifizetett felújitás értéke is.

2012. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
68%

Valószínűleg valamilyen komplexusa van. Lehet ezzel akar titeket hálára kötelezni. Talán próbáljatok meg kimutatatni feltétlen szeretetet iránta.

Megbotránkoztatni is lehet. Ha azt mondja hogy csak albérlők vagytok, erre lehet válaszolni: Akkor ne szólj bele a magánéletembe, mert akkor te a tulaj vagy nem az apám.

2012. jún. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy igaz amit irtok, hogy apue a haz, meg minden. De akkor is nagyon rosszul esik, hogy igy viselkedik, es ilyeneket mond.
2012. jún. 10. 12:24
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Második válaszoló vagyok,


Aki lepontozott mert nem tetszett amit írtam az olvassa már el ezt amit belinketem.

[link]

2012. jún. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet épp azt kell kompenzálnia, hogy anyukád aránytalanul többet invesztált a közösbe. Emiatt apukád kihangsúlyozza a saját részét. Én sok pasit hallottam, akik hencegnek azzal, hogy ők tartják el a családot, de sokszor éppen olyanokat, akiknek kicsi a jövedelme, feleségük többet dolgozik-keres, sikeresebb. Házasságon kívül is jellemző, hogy a kis jövedelmű, anyuci által kitartott srácok mondogatják legtöbbet azt, hogy a pasik tartják el a nőket. :) Tapasztaltam!
2012. jún. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Finoman mond neki, hogy anyud nélkül lakhatna az egérjárta házban. :)
2012. jún. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!