Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden férj ilyen önző?

Minden férj ilyen önző?

Figyelt kérdés
Ma megint nagyon összevesztünk a férjemmel. A vita tárgya mindig ugyanaz: ő szeretne még egy gyereket én nem. Van egy gyönyörű, okos 6 éves kislányunk. Most megy iskolába. A párom nagyon szeretne egy fiút is. Én viszont már a kislány születésekor megmondtam: én ezt nem csinálom még egyszer végig. Tudom, hogy általában a nők azt mondják, hogy a terhesség és a szülés csodálatos, pedig dehogy. Én négy hónapig hánytam. Utána meg puffadtam, dagadt a lábam, nem tudtam kényelmesen aludni... stb. A szülés pedig iszonyúan fájt. Persze ezt is hallottam már, hogy mikor megkapod a gyereket, mindezt elfelejted. Hát nem. Imádom a lányom, örülök, hogy van, de ezt a tortúrát még egyszer nem vállalom. A férjem meg folyton nyaggat. Ti mit tennétek?

2012. jún. 17. 13:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
84%

Sok-sok érvet és ellenérvet lehetne felsorolni szerintem,de felesleges.Ha te nem akarsz mg egyet,akkor tényleg ne legyen.Egy gyereknek úgy kell megszületnie,hogy mindkét fél ugyanannyira szeretné!

Én úgy vagyok a dologgal, hogy inkább legyen egy gyermekem,de annak tudjak megadni mindent.

2012. jún. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
60%

örülnék ha ilyen felvilágosult nejem lenne.

Félreértés ne essék, szeretem a gyerekeket de sohasem voltam képes felfogni hogy ebben az egész tortúrában mi a csodálatos és mesés.

25/F

2012. jún. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
93%

Anyukám ugyan ilyen volt,mint te.A mai napig a szülés élete legrosszabb élménye.Apukámnak 5 évébe telt rávenni,egy második gyerekre.(Ő is egy lány mellé akart egy fiút)Igazából csak beleegyezett,de nem akarta igazán.Ha nem győzi meg,én most nem lennék itt.Tudom,hogy hálás apának,hogy rávette.


De,ha te tényleg nagyon nem szeretnéd,akkor szerintem meg kellene hogy értse,és tiszteletben kéne tartania a döntésedet.Gondolom reménykedik hogy hátha meggondolod magad.Valahogy a tudatára kéne adni,hogy nem fogod.


Na,visszaolvasva lehet nem is nagy segítség a válaszom,csak mikor olvastam a kérdésed,egyből a családom jutott az eszembe.

20/L

2012. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
37%
Hány gyerekben állapodtatok meg az esküvő előtt?
2012. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
82%

Elvileg egyáltalán nem biztos, hogy a másikkal ugyanilyen lenne a terhességed, lehet, hogy jóformán észre sem vennéd.

DE!!! Ha nem akarsz még egy gyereket, akkor senki sem kényszerithet erre.


Kérdezd meg a férjedet, hogy mi lenne, ha a második is lány lenne, akkor meddig akarna "még egyet"?


Esetleg megemlitheted neki, hogy ha ö vállalja a terhességet meg a szülést, akkor belemégy, amig NEKED kell mindkettöt elviselni, addig a te döntésed a mérvadó.


Viszont ha tényleg nem akarsz újra szülni, akkor figyelj oda a védekezésre, ne bizd a férjedre.

2012. jún. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
58%
Egy részről a férjed önző, más részről meg te. Csak nézőpont kérdése. Te a rád nehezedő tortúra miatt nem akarsz gyereket, vagyis magadat állítod a központba - ezt nevezik önzőségnek. Ugyanakkor a te tested, és a gyerekvállalás közös döntést, neked is van beleszólásod, ha nem akarsz még egyet, senki sem kényszeríthet. És így van jól. Sok esetben úgyis a nő erőlteti a párjára a második/harmadik gyereket (vagy már az elsőt is).
2012. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
95%
Az egyik barátnőm anyukájának csak 6. próbálkozásra jött össze a fiú gyerek, szóval ha nagyon kísérletezgetni akar a férjed, akkor vegye ezt is számításba :S
2012. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
67%

"Te a rád nehezedő tortúra miatt nem akarsz gyereket, vagyis magadat állítod a központba - ezt nevezik önzőségnek."


Ha én nem akarok elmenni hegyet mászni a férjemmel, mert félek, hogy meghalok, akkor önző vagyok?

2012. jún. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 A kérdező kommentje:

Kedves négyes, nem értem a kérdést! Hány gyerekben állapodtunk meg? Ilyen van? Beszéltünk róla, hogy akarunk gyereket, de számokról szó sem volt. Meg egyébként mi van, ha nem teljesedik a megállapodás? Az a fél fizet, aki miatt nem valósul meg. Már bocsi, de ez oltári butaság!

Ötös: A férjem is tudja, hogy van esélye, hogy a második is lány lesz. De szerinte sokkal kisebb, minthogy fiú. Egyébként az első terhességnél nagyon segítőkész volt. De akkor is én szenvedtem. Egyébként ez nálunk tuti valami családi gén. A nővéremnek két fia van. Mindkettővel iszonyatosan megkínlódott. Ő is abban bízott, hogy a második könnyebb lesz, de nem. Anyu is nehezen szült anno. mindkettőnkkel 23-25 órát vajúdott!

2012. jún. 17. 13:31
 10/67 anonim ***** válasza:
60%

13.29

Hegyet mászni tud a férfi egyedül, gyereket nem tud szülni magának.

2012. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!