Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem anyukája meghalt...

Férjem anyukája meghalt Dec-4-én. Húga aki 18éves oda költözött hozzánk. Van neki egy igen tehetős barátja.6hetes terhes vagyok. Most nincs gyerek szoba. Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Jah és hozzá teszem, a húga semmit nem csinál itthon. A férjem elkényezteti mert,hogy meghalt az anya apja meg nem foglalkozik vele. Én meg nem vagyok hajlandó a ruhájukat mosni. Nem vagyok vele rosszba csak úgy gondolom,ha van barátja meg fog gátlót szed akkor mer van olyan felnőtt,hogy a ruháid ki mossa. A férjem meg azt mondta, hogy nekünk kell gondoskodni róla,de ez a ruha kimosás szerintem nem erről szól. Jah és még karácsonykor meg azt mondta,hogy a húgának több dolgot akar venni nem volt elég az egy papucs mert hogy érezze hogy szeresük. Ez nekem magas ti mit gondoltok erről?
2012. jan. 24. 13:29
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/173 anonim ***** válasza:
21%

Közben olvastam ezt a kommentedet:

"mondtam igen de abban a 2napban sem segít semmit most már el mossák maguk után a tányért mert szóltam hogy mindenik maga után mossa el.de a mosás azt csinálja hogy meg fürdik és mindent szanaszét hagy maga után nem rak el semmit és én ezt a férjemnek mondom ő meg az várja hogy én rakja el utána. a ruháit szanaszét dobálja a szobája mindig rendetlenség van de az engem nem érdekel az ő szobája. és ezért nem is szóltam neki mert azt hittem hogy megbántom vagy valami a férjemmel beszéltem de ő meg nagyon el kényeszteti amit nem kéne kiszolgálja a káját nem tudja magának kiszedni. akkor miről beszélünk??"



Ugy erzem, nem a gyereked, aki utan barmit el kene pakolni, csak emiatt otthagynam a ferjednek. Megmondanam a ferjednek, hogy "olyan hanyingerem van a hajolastol" vagy egyszerüen faradt vagyok, szedje mar össze! Vagy: rosszul ereztem magamat ma, nem tudtam takaritani. (Ha meg nem volt ilyen, keszülj fel ra, terhesseg alatt elöfordul). Ha majd neki kell, rajön, hogyha mar nevelni akarja a hugat, akkor mi a neveles! A 3 eves (!) gyerekem utan sem szo nelkül összeszedem a jatekokat szo nelkül, hanem VELE szedem össze, mert igy lehet rendre nevelni... :))

Nem irtad meg, kinek a hazaban laktok, mert ha pl. a meghalt nagymama hazaban, akkor a csaj is örököl belöle, es joggal van ott es az ö reszen nem kötelezhetö rendre. Ha a sajat hazatokban, amiböl nem örököl, akkor neki kene igazodni hozzatok, mert ugye nem dobalunk szet a vendegsegben semmit, plane 18 evesen... De tartok töle, hogy az örökles alatt allo hazban laktok, igy valoban kerdeses, mit tehetsz... (Mert gondolom, eddig is szethagyott mindent a csaj, es eddig nem volt problema.) Ha igy van, akkor sem a csajjal inteznem el, hanem a ferjeddel, igenis, pakoljon el ö utana vagy beszelje meg vele, ahogy akarja, hogy eddig okes volt, ezutan mar a Ti hazatok (ha tuti a tietek lesz?), most mashogy kellene. Mashogy hangzik, ha a teso (verrokon) mondja, es a kisebb szalka is megnö, ha a meny/anyos/sogornö...stb, ezt mindig tartsd eszben!! A ferjed akar targyalasig is megkerheti, hogy a vegen pakoljon el maga utan, ugyanis a kedves felesege terhes. Nekem anyu nem engedett hajolni sem, amikor epret akartam szedni varandosan (az mas tema, h anyos+apos az ellentete).

Ezen tul, en is voltam varandos es most is az vagyok, es igenis, ilyenkor az ember elete megvaltozik, hormonalis valtozasok miatt is sokkal erzekenyebb (!!), es teljesen normalis, hogy a ferjem mellettem all, es a kisbaba a központi tema, nem a halaleset! A halaleset egy masik tema, sztem a 2-t egybevetve az a normalis, ha az elsö Te+a baba vagy a ferjed szamara, a hug csak a 2. Megha tamogatja is, barhogy, barmivel. De az ö döntese, ezt sem lehet eröltetni, inkabb szep szoval beszelgetni erröl. Kommunikacionak nezz utana, asszertiv viselkedes, mert nagyon nem mindegy, hogyan!


58. (hosszabbat iro), 38/N

2012. jan. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/173 anonim ***** válasza:
60%

De, örülnék, hogy segíthetek. Ha valami nem tetszik, azt nem csinálom, de én soha nem voltam ilyen rosszindulatú. Nem érdekel más anyagi helyzete és nem vágom idegen orra elé azt, hogy ki hogyan éli meg a gyászt.


Közelről sem vagyok szentéletű, de szerintem ez a minimum, amit ilyenkor meg lehet tenni.

2012. jan. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/173 A kérdező kommentje:

próbálok vele beszélgetni de mikor itt vannak akkor a barátjával bújik össze akkor nem tudok vele beszélni. Nem akarom ki dobni az semmi kép sem hisz nincs hová meni-e. Csak hogy észre vegye magár hogy segíteni nekem kell hogy el mondjam neki hogy mire mit kéne csinálni. 18évesen én már főztem, mostam, nem a szüleim csinálták helyettem. És lehet hogy ezért is várom el én is ezt mert én más hogy vagyok nevelve. Nincs szó semmi ki dobásról mert én az nem tenném meg soha senkivel. tudom hogy nehéz neki de nem látszik rajta hogy annyira oda lenne. az más helyzet lenne ha a szobájából ki sem jönne mert olyan szarul érezné magát vagy egész nap sírna vagy nem tudna enni akkor azt mondom igen szükséges hogy gondoskodjak róla úgy hogy ki mosom a ruháját. De nem így van mindig mennek voltak bulizni is most akkor kérdezem én..... Mi van??

Rákos anyával nem törödött nem hívta fel volt hogy 3 napra ott hagyta és még fel sem hívta. szart rá és most ezért hogy meg halt most nekem kéne az csinálni amit ő hogy kiszolgálom meg mosok rá meg kitakarítom a szobáját??? Szerintetek ezt kéne csinálnom??

2012. jan. 24. 15:21
 84/173 anonim ***** válasza:
33%

ez a minimum?


hogy befogadja, és mindent a segge alá tol, széles mosollyal a száján? ez inkább a maximum szerintem.

2012. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/173 anonim ***** válasza:
68%

"mert szóltam hogy mindenik maga után mossa el"

na, ezt nem mondtam volna... ezzel van itt a baj! nem maguk utan, hanem együtt, közösen lenne jobb barmit is csinalni. Pl. egyik mosogat, masik porszivozik...stb. Emiatt is javaslom az asszertiv viselkedest es a kommunikacionak utanaolvasni! Mert az ilyen mondatokbol elszigetelödve erzi magat a csaj, baratja is, es azt halljak, Te igy akarod (gondolom, mergedben mondtad), nem pedig közösen, együtt, egymasert.


58. ismet (38/N)

2012. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/173 anonim ***** válasza:
39%

Nem hiszem, h barki felett itelkezhetünk, igy nem foglalkoznek azzal, hogy van nevelve es foglalkozott-e a rakos anyjaval. Nem a Te dolgod, es tudod-e, ha ilyen környezetbe, ilyen szülökhöz születsz, nagy esellyel ugyanilyen lettel volna?

Tehat ezt rakd rendbe a fejedben, hogy ez nem kapcsolodik a temahoz. Akarhogy van nevelve, nem a gyereked, nem kell nevelned. Együttelni kell csak vele, asszertiv modon.


58. ismet (38/N)

2012. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/173 anonim ***** válasza:
73%
Úgy csinálsz, mintha ez a "mosok rá" a világ legnagyobb feladata lenne :S Szerintem hányinger ahogy viselkedsz (ha nem kamu az egész. bár ez is igen valószínűnek tűnik). 28 vagy és az internettől kell megkérdezned, hogy mit csinálj egy ilyen -viszonylag könnyen megoldható- helyzetben? egyszerűen beszélni kell vele, nem látja meg mindenki a munkát egyből.
2012. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/173 anonim ***** válasza:
43%
ó b@szki nincs gyerekszoba! így már teljesen érthető, rakd ki a pibe, ne is tőrődj vele! nem is értem, hogy hogy gondolja az a lány, hogy meghalt az anyja és segítséget kér tőletek! ráadásul el sem mosogat!
2012. jan. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/173 anonim ***** válasza:
72%

6 hetes terhes vagy, és most nincs gyerekszoba. Es ott lakik a parod huga, akinek van egy tehetos baratja...Vonjuk le mi a kovetkeztetest, hogy most mit is akarsz csinalni?

Nem lenne egyszerubb leulni a ferjeddel es a hugaval beszelni ezekrol a dolgokrol? Itt fortyogsz magadban, ahelyett, hogy a leanyzoval beszelnel. Lehet, hogy sikerulne vele megallapodni, hogy besegit a hazimunkaban. Nem ertem hogy jon a kepbe a tehetos barat. Talan neki kellene eltartani a 18eves hugicat?Nem hinnem. Es annal nagyobb bajod sose legyen, mint hogy ennyivel tobb ruhat kelljen mosni. Abban egyetertek, hogy segitsen be neked a lany a hazimunkaban. A ferjed elkenyezteti? Probalj egy kicsit belekepzelni magad a csajszi helyebe! 18evesen, masfel honappal az anyja halala utan...

En azt gondolom, hogy empatiabol joindulattal kettesre vizsgaztal...

2012. jan. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/173 anonim ***** válasza:
39%

"Nem hiszem, h barki felett itelkezhetünk,"


kivéve persze nyilván a kérdezőt.

áhh, ez nekem már rég magas

2012. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!