Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem anyukája meghalt...

Férjem anyukája meghalt Dec-4-én. Húga aki 18éves oda költözött hozzánk. Van neki egy igen tehetős barátja.6hetes terhes vagyok. Most nincs gyerek szoba. Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Jah és hozzá teszem, a húga semmit nem csinál itthon. A férjem elkényezteti mert,hogy meghalt az anya apja meg nem foglalkozik vele. Én meg nem vagyok hajlandó a ruhájukat mosni. Nem vagyok vele rosszba csak úgy gondolom,ha van barátja meg fog gátlót szed akkor mer van olyan felnőtt,hogy a ruháid ki mossa. A férjem meg azt mondta, hogy nekünk kell gondoskodni róla,de ez a ruha kimosás szerintem nem erről szól. Jah és még karácsonykor meg azt mondta,hogy a húgának több dolgot akar venni nem volt elég az egy papucs mert hogy érezze hogy szeresük. Ez nekem magas ti mit gondoltok erről?
2012. jan. 24. 13:29
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/173 anonim ***** válasza:
75%

Szia

Nem olvastam végig a hozzászólásokat,de pár dolgot nem értek:

Abban mi a magas,hogy több dolgot akar venni a húgának? Én 23 vagyok,mégis mindig nagy ajándékokat kapok a testvéremtől. Neked nincs testvéred hogy vélekedsz?

Attól,mert fogamzásgátlót szed,nem lesz önellátó felnőtt. Ma már 14-15 évesek is szednek. A mosásdolgot beszéljétek meg,de azért nem kell ennyire felfújni.A mosógépnek szerintem tök mindegy,hogy két pulcsival több van-e benne,vagy sem. A tehetős barát meg BARÁT. Nem férj,nem vőlegény,nem élettárs,csak BARÁT. Lehet két hét múlva szakítanak,nem igazán értem,hogy ő hogy jön a képbe. Fura neked is a helyzet,de ennyire azért nem tragikus. Ha a húga otthon azt szokta meg,hogy nem kell semmit csinálnia,akkor beszélj vele hogy mit hogy kell megcsinálni.

2012. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/173 anonim ***** válasza:
73%
Neked nincs testvéred hogy ÍGY vélekedsz?
2012. jan. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/173 anonim ***** válasza:
59%

Áldom az eget, hogy nekem nem olyan családom van, mint a kérdező.

Ha hiszed, ha nem, én 22 éves múltam, de anyukám gond nélkül kimossa a ruháimat, legalább hamarabb kigyűlik a fehér. Barátom is volt már, fogamzásgátlót is szedtem.

Fordított helyzetben én is megtenném ugyanezt, főleg ha a húgomról van szó.

A pasija nem jöhetne oda lakni, de ő bármikor, és ha már úgyis én vezetem a háztartást, akkor k*rvára nem probléma automata mosógépben mosni. Ha még kézzel csinálnánk a folyónál, akkor megkérném, hogy segítsen, de általában én olyankor kérek segítséget, ha valamit nem tudok megoldani. A mosás pedig hogy is mondjam, elég gáz lenne, ha nem menne.

2012. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/173 anonim ***** válasza:
60%
más a saját húg és más a férjé. Kb. mint anya és anyós
2012. jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/173 anonim ***** válasza:
84%

Tök mindegy, a párom (akiről a sztori szerint terhes vagyok) elég szoros kötelékben áll velem ahhoz, hogy az ő rokonait családtagnak tekintsem.

Én még az unokatestvéreimet sem hoznám ilyen helyzetbe, nemhogy annak a testvérét, aki mellett le kívánom élni az életem.

2012. jan. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/173 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem itt a legnagyobb gond a megfelelő kommunikáció hiánya. Ahogy látom a dolgot, nem olyan vészes, hogy kommunikációval ne lehessen megoldani.
2012. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/173 A kérdező kommentje:

milyen helyzetbe hogy nem vagyok hajlandó mosni a ruháit??

Nem vagyok cseléd.... Nem segít semmit

az már lenne ha a szobából ki sem jönne mert maga alatt van de nem mindig mennek szilveszterkor is buliztak ha én anyán meg halna nem is viselkednék úgy gondolom

2012. jan. 24. 14:42
 58/173 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem az, hogy a ferjed mit ad, nyujt neki, abba nincs beleszolasod, az ö kapcsolatuk. Viszont neked egyaltalan, semmi kötelesseged sincs neki SEMMIT sem nyujtani. Neked nem testvered, "csak" a ferjed miatt rokoni, de nem verrokoni kapcsolat. Fözni sem lenne neki kötelesseged. Jogod van ugy dönteni, ahogy neked megfelel. Probalsz rendes lenni, fözöl, ha ott vannak, tehat gondolom 1 heten 2-szer. Gondolom, neked is jo erzes, hogy megteheted. Itt megjegyeznem, azert ez az anyagi megosztastol is függ (dolgozol? vagy a ferjed penzen?), pl. ha a ferjed nem jol keresne, vagy munkanelküli, akkor nem hiszem, hogy rendszeresen föznek neki a helyedben, akkor esetleg csak karacsonykor...stb.

Ha ugy erzed, a mosas nem fer bele, akkor ne tedd szerintem. En pl. ugy vagyok vele, hogy a 6 kg-os mosogepünkbe az a par ruha mar mindegy lenne, inkabb a fözes nem lenne nekem meg mindegy - de mindenki maga tudja. Nem olvastam a valaszokat, de biztos irtak, hogy jol latod, nem neked kell mondani barmit a lanynak, hogy segitsen vagy hasonlo, hanem a ferjednek. Azert illedelmesen megkerdezheted, segitene-e ebben, abban, ugy, hogy neki se legyen kellemetlen, mert esetleg nem is gondolt ra, vagy szegyenlösebb ilyesmiben, meg mindehogy csak az mozditja elö a dolgot jo iranyba, ha szabad valasztasanak erzi. (Ha ugy adod elö, hogy azt erzi, bunkonak tartod, amiert nem jutott eszebe, akkor tuti nem fogod elerni, hogy ez jo iranyba fordul, tehat ennek nincs ertelme.)

Megjegyzem, szerintem az nem ott lakas, hogy heti 2-szer ott alszik, segiteni inkabb azert segitenek a helyeben, mert terhes vagy, vagy ha mar ott alszok neha, akkor legalabb azokon a napokon megkerdezem, van-e mit segiteni...

Tehat a ferjednek kene vele megbeszelni, neked meg a ferjeddel. Mivel a ferjed mashogy gondolja, mint Te, szerintem annyit tudsz tenni, hogy ugy iranyitod a beszelgetest, hogy 1. töled ne varjon el semmit, 2. a közös dolgaitok (gyerekszoba) maradjanak tiszteletben, azaz a gyerekszoba kesz legyen. Sokan mar az elejen kezdik berendezni, egy rokonunknak 4 hos terhesen kesz volt fix fertig, pedig akkor epitkeztek es elöször a gyerekszoba volt teljesen berendezve (mashol meg padlo sem), mert a kismama igy erezte jol magat. Szerintem az erzeseidröl beszelgess a ferjeddel, ezek legyenek az erveid (ne a "meny ellen", hanem "erted+a babaert" lepj fel), hogy Te igy ERZED, hogy a varandossag alatt erzekenyebbak az kismamak, hogy a kisbaba is erez mindent, amit te...stb, ezert is szeretned jol erezni magad. A varandossag miatt azt javaslom, elsösorban magadra koncentralj, erezd jol magad es ne a csajjal foglalkozz, magadban is! Tehat annyit csinalj csak neki, hogy ott belül benned a harmonia megmaradjon, szerintem. Es emlekeztesd magad: nem a csajjal, hanem a ferjeddel van nezetelteresed, igy ne is haragudj a csajra.

Szerintem a szempontodbol teljesen mindegy, hogy 1. szed-e fog.gatlot, tehat mennyire "felnött" az a hug, 2. jomodu vagy nem jomodu a baratja. A gyasz miatt segiteni nem azt jelenti, h felnevelni. Valoban koran meghalt az anyja, de akkor is csak a csaladod utan van az ö helye.

A baratja anyagi helyzeteröl irtal, pedig sztem a fözessel több penzt költötök ra, mint a mosassal, es mivel ez nem az anyagiakrol szol, amit Te elvarnal töle, hanem hogy "aki felnött legyen felnött", sztem ne foglalkozz a baratja anyagi helyzetevel.

"karácsonykor meg azt mondta,hogy a húgának több dolgot akar venni nem volt elég az egy papucs mert hogy érezze hogy szeresük" - nem attol fogja erezni, hogy szeretitek, hogy mit vesztek neki, hanem hogy hogy viselkedtek vele. En megmondanam a ferjednek a helyedben, hogy inkabb legyünk vele kedvesek es sokat beszelgessünk vele, magyarazzuk el neki, hogy a kisbabara kell a penzünk igy meg egymasnak sem az anyagiakra hanem az erzelmekre fektessük a hangsulyt ezentul, ami fontosabb. Ezzel jo peldat mutattok, es ha mar ugy veszi a szarnya ala a ferjed, mintha nevelne (ha meg lehet 18 evesen??:)), akkor nevelje jol, hogy a viselkedesünkkel es nem az ajandekozassal mutatjuk ki a szeretetünket.

Megjegyzem, a mi magyar csaladunkban es sztem a legtöbb magyar csaladban a felnöttek nem vesznek ajandekot egymasnak, csak ebed van a nagyszülöknel, es a gyerekeknek van csak ajandek (helyette nekik nagyobb ertekü), pedig mi is jomoduak vagyunk. Az is jo, ha marad penz. :) Ismeretsegi körömben, ahol a nagyszülök meghaltak, a csalados testverek hivjak meg (evente felvaltva) egymas csaladjat ebedre.

38/N

2012. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/173 anonim ***** válasza:
76%

"más a saját húg és más a férjé. Kb. mint anya és anyós"


Nem az a lényeg, hogy kinek a húga, hanem az, hogy a lány nehéz helyzetben van, és segíteni kell.


Belegondoltok abba, hogy hogy érezheti magát szegény?


Meghalt az anyukája, ez önmagában is nagyon nagy teher.

Plusz kénytelen a testvérééknél élni, ahol a sógornője ki nem állhatja, (beírásaiból totál ez jön le, hogy a kákán is csomót keres lásd. fogamzásgátló, ami nem is értem, hogy jön ide), valamint megtűrt személyként kezelik, és a sógornő szívesen látná az ajtón kívül.

Biztos, hogy a lány érzi, hogy nem szívesen látott személy, nincs olyan ember, aki ne érezné az ellenszenvet, a kérdező soraiból pedig süt az ellenszenv.


Csak bele kell gondolni, hogy mi hogy éreznénk magunkat a helyében!

2012. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/173 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem bazira féltékeny a húgára, meg hogy nem körülötte forog a világ most...
2012. jan. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!